Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Кой се интересува от форумна Wu Xia игра?

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Кой се интересува от форумна Wu Xia игра?

Мнение от Асен » ср май 14, 2014 12:17 pm

За момента само искам да знам има ли интерес към такава форумна игра?
Ако да, можете да поствате концепции за персонаж, които искате да играете. Ако почне, ще ги имам предвид. Ако не се интересувате, не поствайте!

Ако искате повече информация, ето ви малко.
[sblock]Сетингът при всяко положение няма да е исторически, а вдъхновен по-скоро от каноните на жанра. Възможно е дори да е в бъдещето и техниките да са подпомагани от приставки (особено при неортодоксалните школи). Със сигурност ще има борба между враждуващи школи, отмъщение и други подобни, останалото ще видим след като видим какви персонажи искате да играете.
Система още не съм избрал, така че в определени граници, приемам предложения! При всяко положение ще бъде нещо (полу-)наративно базирано, силно вероятно е да свързано с Fate по родословие. (Ако искате да ми предложите нещо, което изобщо не е наративно, зарежете отсега. В този жанр съм пробвал да водя с всякакви системи и разликата фрапира като ядосан шаолински монах. Не е въпросът дали мога, а дали искам да си спестя работа).
За всеки случай, слагайте ми линк към системата, която предлагате, и споменете с кои системи сте запознати.
Разбира се, "наративна система" може да бъде нещо с 10 странички правила (например Prose Descriptive Qualities) или с 350 страници (Legends of the Wulin са светъл пример). От всяко положение обаче ще очаквам от вас да сте прочели и разбрали системата към началото на играта!
Надявам се, че Wu Xia/Gong Fu/Martial arts жанровете ви говорят нещо - и не, не са един и същ, макар че са с общи корени. (Корените им са от същото място, откъдето идва и Chambara, и европейските Swashbuckling/Swords and Sorcery/Sword and Planet/Spear and Sandals... с известни уговорки тук можем да причислим и Cloak and Dagger, и половината Two-Fisted Pulp, ама хайде да не се отплесваме). Ако не ви говорят, мога да ви дам материали за четене и да посоча филми.
Заровете ще се хвърлят със зарохвърлячка, задължително.

Засега планирам да играем относително кратко. Да се разбира, вероятно ще откараме около година, ако не ми зачезнете масово или не измрете (измирането в мои игри винаги е възможно, макар и не винаги системата да го прави вероятно :mrgreen: )! Да подчертая, нито искам голяма група, нито има гаранция, че точно първите изявили интерес ще бъдат приети. Разбира се, това означава, че и 1-2 изчезнали ще са проблем, така че разчитам на сериозно отношение.
Вероятно ще поствам ВИ около 2-3 пъти седмично, ако няма извънредни ИИ обстоятелства. Очаквам от вас да реагирате в рамките на около два дни. След това, съвсем откровено го казвам, ще ви прескоча. Ако сте в битка, ще си загубите хода. Това е в общи линии същото, което винаги правя във форумни игри, така че не го приемайте лично.[/sblock]
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Re: Кой се интересува от форумна Wu Xia игра?

Мнение от Gallean » ср май 14, 2014 1:37 pm

Аз се интересувам, системата няма значение (стига да не е твърде трудоемка и/или дълга). За персонаж- нуждая се от сетинг, за сега си мисля за баунти хънтър-уана би или нисък левел администратор- селф райчернъс типаж.

Концепцията за играта е бая обща- дай примерни за да не си мислим различни неща- аз си представям "Герой", "Тигър и Дракон", "Ентър дъ Драгон" и тн.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » ср май 14, 2014 9:21 pm

Gallean написа: Концепцията за играта е бая обща- дай примерни за да не си мислим различни неща- аз си представям "Герой", "Тигър и Дракон", "Ентър дъ Драгон" и тн.
"Герой", "Тигър и Дракон", "Онг Бак", "Юмрукът на северната звезда", "Merantau", "Сантиментален боец, безжалостен меч" стават за начало :mrgreen: .
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет юни 19, 2014 1:41 am

Интересувам се, макар че като цяло предпочитам игрите в компания пред тези по форумите.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

sanage
Регистриран: ср дек 17, 2014 1:40 pm

Мнение от sanage » ср дек 17, 2014 1:54 pm

Събирам играчи, до 5. Понеже ми е нова играта и системата, а вероятно и на другите участващи, на първо време ще водя по готово приключение. 1920-те.

user was banned for being a spambot
sara

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » ср дек 17, 2014 3:37 pm

Кой си, защо си, какво ще водиш, къде, по какво и защо пишеш в тази тема?

Потребителски аватар
Zerot
Регистриран: чет ное 27, 2014 11:04 pm

Мнение от Zerot » ср дек 17, 2014 8:06 pm

Аз съм навит да се пробвам...
До сега никога не съм участвал във форумни игри

Отговори

Върни се в “Метафорум”