Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Форумна игра

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Форумна игра

Мнение от Night Wanderer » чет дек 12, 2013 3:05 pm

Някой иска ли да участва във форумна игра по системата Hollow Earth Expedition?

Сетингът е пълп в нашия свят през 30-те години на 20-и век. Земята е куха, както е видно от името на играта, и вътре има джунгли, динозаври, амазонки и други работи. Системата използва дайс пуул с двустранни зарове. Презентирана е добре в линка, който съм пуснал.

Има ли някакви желаещи?
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Re: Форумна игра

Мнение от CONAN » чет дек 12, 2013 3:18 pm

Нещо не толкова екзотично като система?
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » чет дек 12, 2013 3:22 pm

Ами всъщност искам да водя по тази система и искам да я пробвам. Пък и сетинга ми харесва :)

Ако се съберат много желаещи за нещо различно може и да се пробваме и в други поприща де, не е казано че сто процента няма да стане.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет дек 12, 2013 3:40 pm

Night Wanderer написа:Ами всъщност искам да водя по тази система и искам да я пробвам. Пък и сетинга ми харесва :)

Ако се съберат много желаещи за нещо различно може и да се пробваме и в други поприща де, не е казано че сто процента няма да стане.
Колко страници е кор книгата и колко трябва да прочета за да играя. Видях някакви кухи земи, динозаври и ала Жул Верн неща?

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » чет дек 12, 2013 4:33 pm

Кор книгата е 258 страници, но не трябва да се четат всички, доста от тях са сетингова информация.

Това, което е необходимо е да се прочете от играчите е главата Characters, в която са правилата за керъктър криейшъна, списъка със скиловете и талантите. Хауевър, не е необходимо да се чете цялата.

От страница 36 до страница 47 е сумаризиран керъктър криейшъна и накратко и няма как да не се прочете.

После следва 48 до 59-а страница описание на скиловете, но тях ги има и в удобна табличка на 48-а страница описани, така че няма нужда да се четат всичките, а само тия, които играчът иска героя му да има. После има още 10 страници с таланти на същия принцип, но и тях ги има в таблица с кратки описания, подобно на таблицата с фийтовете в ДнД 3.5. След това има ресурси и флоуове, които заемат 10-ина страници и които всеки герой трябва да ги има, но и тях отново ги има в кратки таблици, където човек може бързо да се ориентира към какво се насочва и да прочете по-подробно само това, което му трябва.

След това има 24 илюстровани страници с примерни персонажи, които съвсем спокойно могат да не се четат, макар че картинките им са яки и могат да помогнат при оформянето на концепцията за герой.

След това между 104 и 137 е самата система, която също трябва да се прочете по-голямата част (към края на главите със системата има разни работи от рода на болести и демидж от огън, които не са задължителни, преди да се случат в играта)

Освен това системата е сравнително простичка и интуитивна и всеки, който е играл разни други ролеви игри ще се ориентира доста лесно. Както пише и в статията - системата е насочена към бързината - бърза битка, бърз керъктър криейшън. Освен това, като бонус за форумна игра, хвърлянето на зарове е сведено до минимум, защото зарове се хвърлят само ако трудността надвишава половината от скила - т.е. всичко, което има над 50% шанс героят да успее не се проверява, а той автоматично успява. Реално страниците, които трябва да се прочетат са 50-60 според мен.

Сетингът е а-ла Жул Вернското Пътуване до Центъра на Земята и а-ла Едгар Райс Бъроузкия Тарзан. Като филми на които прилича бих посочил Индиана Джоунс, Пътуването до Тайнствения остров, Sky Captain and the World of Tomorrow, Атлантида и всякакви други такива пълп неща, където лошите са нацисти или луди учени, има ретро футуристична технология и има експлорейшън на изгубени градове/забравени цивилизации из дебрите на джунглата/пустинята/високите плата на Андите и Хималаите.

Който иска мога да му пратя на ЛС линк откъде да си дръпне книгата. Междудругото има много яки илюстрации.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет дек 12, 2013 5:24 pm

Утре ще я сваля (може ми пратиш ЛС ) и ще видя дали ще ми хареса. Може да ти върже да играя.

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » чет дек 12, 2013 8:49 pm

Night Wanderer написа: Сетингът е а-ла Жул Вернското Пътуване до Центъра на Земята и а-ла Едгар Райс Бъроузкия Тарзан. Като филми на които прилича бих посочил Индиана Джоунс, Пътуването до Тайнствения остров, Sky Captain and the World of Tomorrow, Атлантида и всякакви други такива пълп неща, където лошите са нацисти или луди учени, има ретро футуристична технология и има експлорейшън на изгубени градове/забравени цивилизации из дебрите на джунглата/пустинята/високите плата на Андите и Хималаите.
= дизел-пънк. :bouncy: + 1 доброволец в мое лице.

Потребителски аватар
Джебадая
Регистриран: ср май 08, 2013 8:38 pm

Мнение от Джебадая » чет дек 12, 2013 10:14 pm

И аз мисля да се включа.

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » пет дек 13, 2013 1:42 pm

Бройте ме и мен (+ линк ако обичаш :))
Illegitimi non carborundum

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет дек 13, 2013 2:47 pm

Добре, заформя се интересно. Още не съм почнал да чета обаче :)

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет дек 13, 2013 6:47 pm

Супер, радвам се на интереса :)

Пратих книгата на Конан и Тинувиел, другите двама ако искате линкове - пишете :) Тия дни ще седна да направя някакви записки и като Конан реши, до понеделник някъде, можем да си правим форум и герои, че да не изстине супата, както казваше един друг потребител :)

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пет дек 13, 2013 8:27 pm

Да, пращай линкове.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » съб дек 14, 2013 9:16 pm

Има ли някаква груба идея къде/какво ще е приключението? В смисъл - ако примерно реша да си направя леко дразнещ архетипен герой от типа "комунистически/нацистки функционер/ка" или цветнокож типаж от колониите има ли начин по който сюжетно да бъде вкаран в парти от западняци?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед дек 15, 2013 9:57 am

Като роб.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » нед дек 15, 2013 12:52 pm

Ако действието се развива през 30-те години, робството дори и за цветнокожия персонаж не може да се приложи. :)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед дек 15, 2013 12:56 pm

Винаги може да има роб! :)

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » нед дек 15, 2013 2:04 pm

CONAN написа:Винаги може да има роб! :)
По-добре дресирана маймунка. :P Излиза по-евтино.
Нямам желание героят ми да е роб. По-скоро си представях нещо като цветнокож сайд-кик - Салех от Индиана Джоунс 1 и 3, китайското хлапе от Индиана Джоунс 2 и въобще типажът "местният туземен водач".

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед дек 15, 2013 2:38 pm

Аз си представям Кадилаци и Динозаври, не знам защо. ОЩе не съм почнал да чета нищо :(

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед дек 15, 2013 3:51 pm

Планирах действието да се развива в Съвтеския съюз, по-специално Ленинград в началото на историята. Ще бъдете пратени там с мисия, кой ще ви я даде ще видим като видим какви са героите като националности и идеологии. Можете да сте всякакви, включително и германци, стига да не сте комунисти. ако някой иска да е нацист това може да създаде някакви вътрешни проблеми в партито, но за мен няма да е драма, стига да измислим защо е на едно място с останалите.

Ако Арабика иска да е някакъв местен водач препоръчвам да е финландец, който говори руски или руснак, обаче да не е комунист и да не е вярна на Сталин.

Другите - можете да сте всякакви, както се разберете помежду си. Може да сте от някои от западните съюзници, може да сте от някои от държавите от Оста (Японци ще бъде малко екзотично). Ако се получи смесена като идеологии група от фашисти и капиталисти - ще измислим как да съчетаем нещата. Като цяло сблъсъкът на идеологиите не планирам да е основна тема на играта, но малко ще е трудно да го избегнем в точно тоя исторически период.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » нед дек 15, 2013 4:38 pm

Раздвоявам се между негър шофьор/механик и английски шпионин. Ще изчакам и останалите да си направят герои за да реша последно кое от тия двете ще играя.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед дек 15, 2013 5:12 pm

Конане, мисли по-скоро като за Индиана Джоунс, отколкото за кадилаци и динозаври :)

едит: всъщност като попрочетох малко за комиксите и филмчето Кадилаци и Динозаври, оказва се че прилича на Кухата Земя в известна степен, да :)

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » пон дек 16, 2013 12:29 am

Ако Арабика не иска да е местен, аз бих се цанила за една млада и нахъсана финландска/руска изследователка (scientist примерно), която не одобрява Голямата чистка, която се провежда по това време и би помогнала на западни изследователи в страната в замяна, примерно, на помощ и политическо убежище в последствие ;)

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон дек 16, 2013 1:25 am

Чудно, една такава изследователка е вербувана от Английското/Немското/Американското разузнаване (което тя си избере) и това може да е връзката й с приключението.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон дек 16, 2013 1:37 am

Форумът не разрешава да се атачват файлове с pdf разширение. Това дали може да се промени, за да си държим готовите герои на форума или няма как да стане?

Ето, тук пускам линк към керъктър шийт в пдф формат. Дръпнете си го и го попълнете. Би трябвало да можете да сейввате промените в него. След което ще измислим как ще стане - или ще ги качим някъде, където да имаме достъп до тях всички, или ще ми ги пратите и ще си ги държим на компютрите, пък ще ги копираме по някакъв начин в съответната тема. Файлът, доколкото видях, не е автоматичен но всички вторични умения има инструкции как се изчисляват в долния десен ъгъл на документа. При всички положения по-добре да се ползва той, отколкото да се преписват 100 неща в онлайн тема.

Линк -> http://dox.bg/files/dw?a=fc1a10ed90

Използвайте стандартните правила за 15 точки на атрибутите и 15 стартов експириънс за разпределяне по табличката на 38-а страница (42-а в моя пдф)

Ако имате въпроси - питайте тук.

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » пон дек 16, 2013 4:14 am

Ето го моето геройче - http://dox.bg/files/dw?a=f8b31d90e9

Името е Мария Васильевна Клёнова и почерпих вдъхновение от реална личност, основоположник на океанската геология в СССР, която също така е била и много активен изследовател на полярния кръг, Арктика и Антарктида ;)

Не съм описала конкретно екипировката, само ореантировъчно за да видя, че ще ми стигнат началните $100. Нищо не е окончателно в героя като цяло, ще правя промени ако се наложи заради групата.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон дек 16, 2013 10:45 am

Броднико, просто подготви текстов вариант на дневника който да ползваме със съответните тагове и всичкоприключва.
Дневника е прост и не виждам смисъл да държим нещо в .pdf

Аз не съм изчел каквото и да било, но искам да играя някакъв тип който е наемник и не му пука много за нещата, просто иска да получи пари и да обикаля.

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » пон дек 16, 2013 12:21 pm

Ето това е, което аз използвах преди да получа pdf-a.
Мария Васильевна Клёнова
Archetype - Scientist, Naturalist
Motivation - Truth

Primary Attributes - 15 points to distribute, min 1, max 5.
Body - 2
Dexterity - 2
Strength - 2 (or use as 6 from Athletics)
Charisma - 2
Intelligence - 5
Willpower - 2

Secondary Attributes:
Size = 0
Move = Str + Dex = 4 (or use as 6 from Athletics)
Perception = Int + Will = 7
Initiative = Dex + Int = 7
Defense = Body + Int - Size = 7 (she uses Int instead of Dex because of her Calculated Defense talent)
Stun = Body = 2
Health = Body + Will + Size = 4

Skills - 15 points to distribute, max 5.

Investigation (Int) - 1 = 6
Linguistics (Int) - 1 = 6 (gives 4 additional languages - German, English, and two others)
Survival (Int) - 1 = 6
Geology (Int) - 1 = 6 (Specialization of Science)
Physics (Int) - 1 = 6 (Specialization of Science)
Streetwise (Cha) - 2 = 4
Athletics (Str) - 4 = 6
Brawl (Str) - 4 = 6

Talent or Resource - choose one to start with.
Calculated defense (uses Int instead of Dex for active defense calculation)
Guardian (gives +2 Defense bonus to allies) (Bought with Experience)

Flaw - Optional
Poor vision. shortsighted (-2 penalty on any roll where sight is a factor if she is not wearing her glasses), earns a point when the character's poor vision gets her into trouble.

Experience - 15 points to start with - used for the second talent.
Руски геолог, полярен изследовател
Мария Васильевна e млад учен от Руската Академия на Науките, изцяло отдадена на разгадаване на тайните, които се крият в неизследваните и доста смъртоносни полярни области. Тя е полиглот, ентусиезиран атлет и притежава пети дан в относително неизвестното и ново по това време източно бойно изкуство джудо. Тя се е подготвяла дълго и усилно за психическото и физическо натоварване, на което една полярна експедиция би я подложила и се чувства готова да покори и този връх в научната си кариера. Досега Мария Васильевна е написала и защитила вече две докторски дисертации (в Геология и Физика), но все още не е успяла да блесне в научните среди, донякъде поради възрастта си (28 години), донякъде поради това, че е жена, а в последните три години и най-вече поради Голямата Чистка, с която Сталин заема пълното внимание на руската интелигенция. Мнозина от нейните колеги са вече отведени в разнообразни трудови колонии и в този момент Мария Васильевна дори се радва на относителната си неизвестност. От няколко месеца тя е обменяла криптирани послания с връзка в Британското Разузнаване, с надеждата да успее да спечели тяхната помощ за бягство от Русия и политическо убежище в Англия.

Иначе наистина създаването на героя не отнема никакво време и са нещо от рода на 30тина странички, а като знаеш какво искаш да играеш даже няма нужда да четеш всичко.
Конане ти ми звучиш като:
Archetype - Soldier, Soldier-of-Fortune
Motivation - Duty, Greed или нещо друго. Може би героя ти следва някой от другите герои, защото е нает от него или whatnot.
Последна промяна от Tinuviel на пон дек 16, 2013 2:15 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон дек 16, 2013 12:27 pm

Еми перфектно е! Сега остава Бродника да разпише това в шаблон, който да плесне във форума, който не съм създал.

ПС: Пиши ми на ЛС име на форума и описание, за да го създам.

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » пон дек 16, 2013 12:52 pm

Написах си и историята, за да е по-лесно да я метна в другия форум, когато Конан го направи. Айде до по-късно.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон дек 16, 2013 12:55 pm

E много сте бързи с четенето и писането, въх! Ся ще ме карате да правя скоростно четене!

Отговори

Върни се в “Метафорум”