Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Форумна / Pathfinder] Хроники на преселението

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

[Форумна / Pathfinder] Хроники на преселението

Мнение от AngerNogar » пон сеп 16, 2013 1:47 pm

Играчи: 3/4. Свободни места: 1.
Стартово Ниво: 3
Ограничения за раси/класове: Не повече от 1 не-човек. Не повече от 1 клас с пълна заклинателска прогресия (всичко след бард/магус).

Кратко резюме на кампанията: Играчите влизат в ролята на офицерския състав на Проклятието на Калипсо, малка тримачтова каравела, изпратена към края на обсадата на град Кар-тран към земите отвъд великото море. Задачата ви и тази на останалите дванадесет кораба отплавали с вас - е да откриете нови земи и да ги подготвите за преселението на издъхващата под безконечните варварски набези Валерийска конфедерация (Самата конфедерация е ще бъде описана в детайли след като измислите концепция за героите си, за да може да ги вземе в предвид. За груб ориентир - смесица между Рим, Венеция и феодална Япония).
Дали ще влезете в ролята на конкистадори, мисионери, посланници или обикновени пирати веднъж пристигнали в новите земи зависи само от вас. Само едно е сигурно - назад не ви очаква бъдеще по-светло от това на загиващата ви родина.

House rules:
Всеки от играчите трябва да заеме по една от ролите на кораба, което определя старшинството на гласа му (при равенство от 2 на 2 гласа) при взимане на решения и някои допълнителни бонуси.
Master of the Ship: Капитанът на кораба. Има старшинство при взимане на всички решения извън компетенцията на останалите трима офицери.
[Ever Vigilant] Може да действа по време на surprise round-a даже и когато е изненадан. Ако не е изненадан - може да предприеме standard И move action по време на surprise round-a. Остава flat-footed докато не предприеме нормалното си първо действие.
[Spur to Action] Може да дава гласова команда на негов подчинен като swift action. По време на изпълнение на командата подчиненият има +1 morale bonus на initiative, ability-checks and will saves.
Master of the Blade: Офицер по сигурността. Има старшинство по време на битка.
[Order of the Blade] Получава допълнителен Combat Trait.
[Honorbound] Получава +1 competence bonus на will saves vs. fear & compulsion.
Master of the Wind: Навигатор. Има старшинство при планиране на курса след избор на крайна цел.
[Voice of Guidance] Бонусът му при предприемане на aid another action-a е с +1 по-голям от нормалното.
[Eyes Beyond the Horizon] +2 bonus на ranged critical confirmation rolls; +1 caster level на divination spells; perception as class skill.
Master of Feathers: Пазител на архива. Има старшинство при религиозни, исторически и мистични въпроси.
[Keeper of Knowledge] Scribe Scroll като бонус feat; use magic device като class skill.
[Linguist] Владее Wisdom модификатора си допълнителни езици.

Introductory post: след като всеки от играчите се спре на някаква концепция за героя си и тя бъде одобрена от останалите играчи. Може да се (22 point buy) или да не се занимава с механиката на героя си. Някои битки ще се провеждат чисто наративно.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Re: [Форумна / Pathfinder] Хроники на преселението

Мнение от Tinuviel » вт сеп 17, 2013 12:11 am

Аз бих се включила в това приключение! :) От известно време играем една side-game на Pathfinder тук, така че не съм съвсем боса по отношение на системата ;)
Illegitimi non carborundum

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт сеп 17, 2013 8:05 am

Ами за сега групата има Меле файтър с две оръжия (Master of the Blade), меле алхимик с двуръчно оръжие (Master of Feathers/Master of the Ship?) и някакво подобие на псионски роуг/уорлок (Master of the Wind?). Не че им трябва нещо, но пълен заклинател или примерно бард няма да им е излишен.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » вт сеп 17, 2013 10:28 am

Аз съм Blade Master-a - чудя се дали да не съм мъжки персонаж, защото ще съм доста войнствен наемник, бивш монах - изгонен от ордена си, заради прегрешенията си срещу ученията им. Мотивацията в живота му е да убива, опустошава и всява хаос. Ще е нещо като бясното куче на капитана, което той отвързва от време на време и насочва накъдето трябва да се проправи път с меч. Понятия като дълг и чест са му съвсем чужди.

За системата не знам нищо, нито ще уча - Ангера каза, че няма нужда. И без това играта ще приключи, когато той се върне от морето.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » вт сеп 17, 2013 11:13 am

Ако трябва някакъв тип заклинател бих предпочела бард, тъй като би се вързал може би с идеята за Master of the Ship с малко повече leadership насоченост.. И защото не съм иначе много голям привърженик на spellcaster-и като цяло. Може би bard (bard/fighter) за начало и отивайки към duelist нататъка?

В кои книги трябва да се поровя за да ги проверя тези неща - само Core Rulebook?

П.С. Сега чета и май изцяло бард ми харесва като идея ;)

П.П.С. Definitely bard!
Последна промяна от Tinuviel на вт сеп 17, 2013 11:41 am, променено общо 1 път.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт сеп 17, 2013 11:37 am

Ами които си харесаш - аз просто ползвам pathfinder wiki-то. Ако искаш дуелист с повече leadership насоченост - може да пробваш Arcane Duelist archetype-a (http://www.d20pfsrd.com/classes/core-cl ... ne-duelist). Загубата на versatile performance и bardic knowledge малко боли, но ако не искаш да си с information gathering насоченост - това което получаваш в замяна ти е от по-голяма полза.
В крайна сметка не съм сигурен какво търсиш в бардския клас ако не те интересуват bardic knowledge/music and spells (не че на трето ниво има кой знае какви магии) обаче. Чист файтър ще е по-удачен дуелист.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » вт сеп 17, 2013 11:42 am

Ами всъщност не бях много запозната с класа и имах друга идея за него, но сега като го прочетох изцяло бард ми звучи супер готино :) Така че бих си взела това, ако се връзва с идеите на останалите :)

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » вт сеп 17, 2013 3:19 pm

Ами правя си Bard - Sea Singer с идея да изпълнявам ролята на Master of the Ship. :clap:

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт сеп 17, 2013 4:07 pm

Капитана ни ще управлява кораба като пее на морето. Обречени сме :D

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » вт сеп 17, 2013 4:35 pm

Всъщност звучи доста яко :Р
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » вт сеп 17, 2013 4:50 pm

Да, малко като в Pirates: A band of misfits
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » вт сеп 17, 2013 4:56 pm

Еми как да ви кажа, според мен supernatural ability което те предпазва (и целия ти екипаж) от морска болест е твърде силен аргумент защо аз съм капитан :Р Да не говорим за останалите готини нещица ;)

Потребителски аватар
Hazalad
Регистриран: пет фев 13, 2004 3:39 pm
Контакти:

Мнение от Hazalad » вт сеп 17, 2013 5:00 pm

За мен хартисва значи навигаторския пост. Понеже героя ми се бие в меле ексклузивно, бих искал +2то на критикъл потвържденията да е за меле.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Отговори

Върни се в “Метафорум”