Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[форумна игра]Kingdom of Heroes

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

[форумна игра]Kingdom of Heroes

Мнение от Yago » вт юни 11, 2013 12:08 pm

Преди известно време си взех King of Dragon Pass и това ми разви интереса към Heroquest и Драконовия Проход.

Искам да видя системата в действие, но нямам време в графика си за повече игри наживо. Дори и сегашните са ми леко в повече. Затова събирам кандидати, за проверка на системата и сетинга.

Идеята е за кратко, примерно приключение в което персонажите се занимават с предимно делнични неща - война, крадене на крави, лов, местни чудовища, някакви лични мотивации ако имат.

Какво ще ви трябва ако искате да участвате - леки познания по сетинга. В случая, играчите влизат в ролята на хора от народа на Орлант - нещо като "варвари", които живеят на кланове, воюват помежду си и със съседните народи. Сетинга е някъде към края на бронзовата ера като технологично развитие. Действието се развива в Драконовия Проход - район където се кръстосват доста култури и който е твърде изобилен на чудовища, нечовеци и останки от предходни епохи. Всеки човек знае малко магия и е свързан с някаква сила или бог.

За играта, ще започнем първо с правене на клан за героите, след което на индивидуалните герои. Ще минем през нещата стъпка по стъпка, така че няма да ви се налага да знаете системата.
Самата система е доста проста на повърхността - имаш дефинирана от играча "ключова дума" като способност, примерно "Конекрадец" или "Фехтовка", свързана с някаква стойност. Двете страни хвърлят зарче, с резултати Критичен Провал, Провал, Успех, Критичен Успех. Резултатите се сравняват, и на базата на това се отчита крайния резултат от сцената.
Отгоре на това има модификатори, като например че специфични думи винаги имат бонус срещу общи понятия.

Изображение

tl;dr - искам да проведа кратка експериментална игра. Сетинга е с магически викинго-славяни и техните съседи троли, кентаври, псевдо-персийци, псевдо сармати, псевдо-дракони, и патици.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Down
Регистриран: чет ное 12, 2009 7:41 am

Re: [игра]Kingdom of Heroes

Мнение от Down » вт юни 11, 2013 4:32 pm

Нямам системата, но изевявам желание да се включа. Естествено, ако става въпрос за pbp

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » вт юни 11, 2013 5:37 pm

Играл съм по системата и сетинга, макар и никога по двете наведнъж :mrgreen: . Опцията за "разкриване на показателите в игра" има ли я?
Ако не, ще обмисля да се включа с генерацията от 100 думи.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт юни 11, 2013 10:08 pm

Да, става въпрос за форумна игра.

Да, казах че не e нужно да знаете системата, и че героите ще ги правим заедно.

Не, Асене, няма да ползваме прозаичния метод(но можеш да го ползваш за вдъхновение ако искаш). Ще ползваме стандартния за Глоранта подход, в който просто си изброяваш качествата на героя, започвайки с безплатните за сетинга.

Потребителски аватар
Down

Re: [форумна игра]Kingdom of Heroes

Мнение от Down » вт юни 11, 2013 10:16 pm

А има ли вариант да ми пратиш системата да я разгледам ей така да имам инфо?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 1:48 pm

Down написа:А има ли вариант да ми пратиш системата да я разгледам ей така да имам инфо?
Не.
А и няма кой знае каква сложна "система" от гледна точка на играчите. Избираш си ключови думи, те имат начални стойности, това е. Не знам коя част от "искам да експериментирам със системата, това включва и правенето на кланове и герои заедно" не разбра.

Ако сетинга те интересува, намери си King of Dragon Pass играта и поцъкай, или книгата Sartar: Kingdom of Heroes.
Или отвори този безплатен Player's guide.
Или този линк за външния вид на културите: линк

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » ср юни 12, 2013 1:50 pm

Right....

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » ср юни 12, 2013 6:01 pm

:wave: <--- кандидат

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » ср юни 12, 2013 9:20 pm

Имам няколко въпроса:
- мога ли да прочета някъде за сетинга
- магията включва ли извикване на демони и ако да, колко е разпространена тази практика
- може ли млад варварин да премине от един клан в друг
- колко играча ти трябват

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 9:31 pm

chrono написа:Имам няколко въпроса:
- мога ли да прочета някъде за сетинга
Yago написа:Player's guide.
Или този линк за външния вид на културите: линк
А също и нещо написано от гледна точка на средния селянин(от народа който ще изследваме) в сетинга: linky
chrono написа:- магията включва ли извикване на демони и ако да, колко е разпространена тази практика
Технически, да. Моят съвет а да не избързвате много с концепциите, преди да сме направили един общ клан за героите, тъй като могат да ви дойдат идеи в процеса.
chrono написа:- може ли млад варварин да премине от един клан в друг
И възрастен също може. Но виж по-горе за избързването.
chrono написа:- колко играча ти трябват
Поне 1.
Най-много 5-6.
Целта ми е да тествам системата и сетинга с няколко души, на които също може да им е интересно.

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » ср юни 12, 2013 10:29 pm

Мерси за линковете (нещо бях пропуснал (пред)последния ти пост). Изявявам желание :) .
Най-общо ми се играе някаква поддържаща или utility роля (примерно трапер), но това ще го оправим като създаваме героите. Иначе за смяната на клановете и демоните идеята ми е за една история, която от известно време искам да пробвам (и нямам намерение героят ми да е summoner, а точно обратното - да ги мрази).
Още един въпрос, понеже не задълбаваме в правилата - като има магия има ли анти-магия? Примерно не-магически зони или предмети, които да неутрализират чуждите сили?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 10:43 pm

chrono написа:Още един въпрос, понеже не задълбаваме в правилата - като има магия има ли анти-магия? Примерно не-магически зони или предмети, които да неутрализират чуждите сили?
Различни места и сезони са по-отворени за различни руни(базовите елементи). Но "анти-магия" няма - магията е естествена част от света, а не насилие над него.
Най-близкото е това, че различни руни са контри една на друга. Например "Истина" и "Илюзия".
Но!
Тъй като способностите на героя са каквито ти ги напишеш, нищо не те спира да имаш способности, които са контра-магически, включително и примерно магически талант "Разваляне на магия" свързан с руната на Стазиса. Уловката е само в това, че в системата твърде общите способности имат наказание срещу специфичните. Т.е. "Разваляне на Магия" освен че е чисто доста съпорт, ще се проваля по-често срещу други, по-специфични способности примерно "Танц за дъжд", "Поразяване на злия чужденец" и др.

Както и да е - това ще го видим в игра. Аз самият не съм много наясно как ще работят тези неща на практика, което е и причината за тази форумна игра.

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » ср юни 12, 2013 11:09 pm

Аз съм кандидат - някакъв брониран (до колкото е възможно) войн с меч (или брадва, ако мечовете са само къси) и щит. Това като най-обща концепция.
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » ср юни 12, 2013 11:16 pm

Аз мисля да съм билкарката/акушерката/ветеринарката на селото.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 12, 2013 11:26 pm

Имайте предвид, че един клан = едно село = едно много, много голямо и хаотично семейство = 200-1200 души, като най-често ~900.
Anyway. Ще оставя темата да втасва, и от време на време ще минавам да отговарям на въпроси. Не мисля да почвам с тази форумна игра преди 17ти. Но вероятно ще е там някъде.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет юни 13, 2013 11:47 pm

Звучи интересно, мисля да пробвам нещо като дребен търговец/пътешественик. Сега чета за сетинга - не видях нищо специално за наземния транспорт, но ако има ездачи вероятно ще има и каруци, впрягове и подобни.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » съб юни 15, 2013 12:06 pm

Има даже ездитни зебри, но те май изискват да си от града :mrgreen: .

Запознайте се и с концепцията за руните в сетинга.
http://moondesignpublications.com/libra ... runes.html

Като цяло, всички могат да забравят за персонажи без магия, няма такава концепция в сетинга.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » съб юни 15, 2013 6:09 pm

Отговори

Върни се в “Метафорум”