Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[форумно приключение] Warhammer 40K (DH, RT or OW)

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Re: [форумно приключение] Warhammer 40K (DH, RT or OW)

Мнение от CONAN » пон фев 11, 2013 2:03 pm

Възможно е да се разпадне, за умиране малко вероятно.

Но това ще видим. Най-вероятно ще мога да почна нещо следващата седмица, до понеделник съм овърлодед литерали.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон фев 11, 2013 2:18 pm

Xelian написа:Айде да залагаме дали ще умрат първо или приключението ще се разпадне :P

Мен warhammer ме кефи като сетинг, но не и като система. Или поне Роуг трейдъра. 50% шанс да успееш или да умреш от някаква грозна смърт ми е прекалено на късмет. I want to die due to my own efforts and stupidity!!!
Не те знам как играеш по-смъртоносни системи от типа на Еxalted или D&D3.5 :D
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон фев 11, 2013 6:48 pm

Xelian написа:Мен warhammer ме кефи като сетинг, но не и като система. Или поне Роуг трейдъра. 50% шанс да успееш или да умреш от някаква грозна смърт ми е прекалено на късмет. I want to die due to my own efforts and stupidity!!!
Какъв ти е проблема точно, от това в 40к много лесно се умира :mrgreen: . А иначе е нормално да издържиш няколко удара от стандартни оръжия на съответното ниво, ако и ти си със очакваните екипировка и статове. За уцелвания с lascannon в главата и тем подобни има fate points.

Може би аз като водещ бях твърде мек, но за 20на сесии в играта ми имаше доста малко бърнвани фейт точки. Няколко бяха в един голям бос файт, където псайкъра така метна молотовката, че подпали партито, а другия случай беше "приятелски огън" с болтър и righteous fury от упор.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Down
Регистриран: чет ное 12, 2009 7:41 am

Мнение от Down » пон фев 11, 2013 7:24 pm

Your games are THE BOMB :)

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » пон фев 11, 2013 10:55 pm

4uk4ata написа:Може би аз като водещ бях твърде мек, но за 20на сесии в играта ми имаше доста малко бърнвани фейт точки.
100% в онази игра имаше мегдан да поумрат няколко героя. Играчите им така или иначе после искаха да сменят концепцията, можеше да им спестиш чуденето как да обяснят "пенсионирането" на стария си герой :)
4uk4ata написа:Няколко бяха в един голям бос файт, където псайкъра така метна молотовката, че подпали партито,
Значи, да си имаме уважението... Тактиката "граната в малка стая" беше един вид "last resort" - другия ми избор беше да си тръгна и да оставя раненото парти да се оправя кой както може :)
4uk4ata написа:а другия случай беше "приятелски огън" с болтър и righteous fury от упор.
Старата максима е "there's nothing friendly about friendly fire". Да не говорим от болтър. Но да, винаги е забавно като имаш герой с огромно пушкало и слаба психика :)
Xelian написа:Мен warhammer ме кефи като сетинг, но не и като система.
Колко любопитно, при мен е точно обратното (ако все още говорим за 40к де, нямам нищо против сетинга на уорхамър фентъзито).

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт фев 12, 2013 12:22 am

chrono написа:100% в онази игра имаше мегдан да поумрат няколко героя. Играчите им така или иначе после искаха да сменят концепцията, можеше да им спестиш чуденето как да обяснят "пенсионирането" на стария си герой :)
A, мегдан за умиране винаги има :) . Ако някой имаше идея за геройска смърт (или примерно бях решил, че много добре се връзва), можеше да предложа. Но пък така и така оживяхте, не вредеше да имаше малко връзки - току-виж някой от вас стигнал до повишение. Пък и беше ми първо водене по 40к, да не ви плаша :oops: .

На около 2000 хп повечето герои бяхте с поне толкова или повече фейт пойнти, отколкото имахте в началото, значи не ви е било особено трудно :).
chrono написа:Значи, да си имаме уважението... Тактиката "граната в малка стая" беше един вид "last resort" - другия ми избор беше да си тръгна и да оставя раненото парти да се оправя кой както може :)
Не казвам, че тактиката беше лоша. Просто беше рискова и в оня случай backfire-на... но се радвам, че оня бос файт още се помни.
chrono написа:Старата максима е "there's nothing friendly about friendly fire". Да не говорим от болтър. Но да, винаги е забавно като имаш герой с огромно пушкало и слаба психика :)
Yep, аз го знам в съкратения вариант - "Friendly fire isn't." Но си беше забавно. С други очи гледаш добрия стар болтър след такъв случай :twisted:
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт фев 12, 2013 5:03 pm

Ангера докато водеше роуг трейдър ми закарваше на отрицателна кръв с 2 удара. Героя ми беше екипиран с възможно най-добрата ризница, имаше 40 тафнес и имплант за още броня.

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » вт фев 12, 2013 6:07 pm

Long story short не давайте на Ангера да води пороуг трейдър?

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт фев 12, 2013 6:09 pm

Down написа:Long story short не давайте на Ангера да води пороуг трейдър?
Не, това просто е адаша.
Което ми напомня, че му дължа един пост с домашни правила този уикенд.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » вт фев 12, 2013 7:26 pm

Sooo значи остава приключението с Дарк Хереси :( how unfortunate

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт фев 12, 2013 7:31 pm

Не, просто оръжията правят много вариационен демидж и поглъщането от ризниците е линейно. Общо взето добрата ризницата може да те имунизира на практика от ласгъни и да те изпарят с плазма от един удар. Като се има предвид и че бърст оръжията могат да ти правят повече от 1 удар на рунд...

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » вт фев 12, 2013 9:39 pm

Azmodael написа:Не, просто оръжията правят много вариационен демидж и поглъщането от ризниците е линейно. Общо взето добрата ризницата може да те имунизира на практика от ласгъни и да те изпарят с плазма от един удар. Като се има предвид и че бърст оръжията могат да ти правят повече от 1 удар на рунд...
Струва ми се нормално да те изпарят с плазма при положение, че е противотанково оръжие. Поне в хереси-то от стрелба може да се предпазиш по много начини - додж, кавър, един куп псайкърски умения и т.н. А и броят изстрели на ход е ограничен от оръжието (за разлика от да кажем ДнД 3.Х където няма ограничения и на високо ниво и с правилния билд можеш да направиш доста повече атаки за рунд от всяко едно автоматично оръжие в 40к).

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет фев 14, 2013 2:45 am

Azmodael написа:Общо взето добрата ризницата може да те имунизира на практика от ласгъни и да те изпарят с плазма от един удар. Като се има предвид и че бърст оръжията могат да ти правят повече от 1 удар на рунд...
Funny you should mention that... в Дарк Хереси плазмените оръжия (освен оръдията) бяха доста постни предвид нивото, на което можеш да ги ползваш и цената им. Добре се справяха с брони, но чистия им демидж не беше особено висок сравнен с болтърите и техния tearing например. Плазмата и мелтата са неща, с които като уцелиш не трябва да повтаряш, а в сериозна битка с елитни противници надали ще е така. Просто абсурдно става като ги сравниш с lascannon-a, като се има предвид не чак толкова голямата разлика на tabletоp-a.

А иначе битките могат да са както много смъртоносни, така и страшно закучени: зависи от бойното поле, подготовката и екипировката. Добре екипиран послушник, който използва прикрития и е вдигнал dodge 1-2 пъти може да е много корав противник.

Да се върнем на форумната. Някой има ли предпочитания какво му се играе? На мен засега ми е все тая.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » чет фев 14, 2013 4:38 am

4uk4ata написа: Да се върнем на форумната. Някой има ли предпочитания какво му се играе? На мен засега ми е все тая.
И на мен ми е все тая. Ма исках да видя Конан кви суплементи ще даде, за да видя дали може нещо различно да се избере.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » чет фев 14, 2013 9:16 am

Аз също нямам проблеми просто ми спря доунлоуда на торента със Дарк Хереси системата :D

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет фев 15, 2013 4:13 am

Down написа:Аз също нямам проблеми просто ми спря доунлоуда на торента със Дарк Хереси системата :D
Пробвай 4shared.com

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » пет фев 15, 2013 6:04 am

Дам гууд адвайс :) свалих я но само кор буука :( садли

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет фев 15, 2013 8:33 am

Down написа:Дам гууд адвайс :) свалих я но само кор буука :( садли
Прати ми на ЛС скайпа ти и ще ти дам каквито книги искаш, имам ги всичките.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб фев 16, 2013 6:39 pm

Имаш ли претенции кои книги да (не) използваме и някакви по-специални houserules за играта?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед фев 17, 2013 10:44 am

4uk4ata написа:Имаш ли претенции кои книги да (не) използваме и някакви по-специални houserules за играта?
1. Dark Heresy Core Rulebook
2. Inquisitor's Handbook
3. Предмети и механики от други книги се представят за одобрение преди ползване. :)

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед фев 17, 2013 10:23 pm

Ок. Засега клоня към нещо мешаво - арбитратор или поп, въпреки че имам едно наум за адепт - почти никога не съм виждал адепт в играта.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон фев 18, 2013 5:08 am

Аз в сряда-четвъртък ще ви кажа какво искам.

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » пон фев 18, 2013 7:30 am

Аз смятам да играя Гардсмен

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед фев 24, 2013 10:45 pm

Ако нещата не са се разпаднали аз се зарибих по герой - имперски псикарий.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон фев 25, 2013 10:01 am

Нищо не се разпада, Зарибявай се.

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » пон фев 25, 2013 1:46 pm

He is BACK!! :)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон фев 25, 2013 4:24 pm

Пак заминавам за два-три дена, така че уикенда може би ще сетъпна началото. :wink:

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » вт фев 26, 2013 1:49 pm

CONAN написа:Пак заминавам за два-три дена, така че уикенда може би ще сетъпна началото. :wink:
тоя изобщо не знае къде се намира, до колкото знам му стапят шлагерите от бачкане, така че, не му вярвайте много много :D

Потребителски аватар
Down

Мнение от Down » нед мар 03, 2013 11:54 am

I've changed my mind :D цъка ми се Gray Knight or Sister of Battle pretty please :)

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед мар 03, 2013 12:35 pm

Grey knight в тъмната ерес, дето всички почват като някакви жалки смъртни и култисти и мутанти са "сериозен енкаунтър", не те ли е срам :mrgreen: .

Не че не пуснаха статове за тях по някое време, де. Но там се играеше на Ascention-ски нива - тоест над 8-мо, когато партито не е трепереща тайфа аколитчета, а инквизитор и личната му свита.

Отговори

Върни се в “Метафорум”