Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Форумна] 3.5/Eberron-ish

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: [Форумна] 3.5/Eberron-ish

Мнение от CTAHuMuP » чет дек 13, 2012 9:46 pm

Azmodael написа:Еми двете неща са доста близко едно до друго, със сходен флейвъr и т.н.

Мен праймивъл-а ми се струва по-подходящ, но класа е леко счупен май ;). Флейвъра му е точно регресия към животинското.
В такъв случай предпочитам комбинацията, която може да стои по-дълго време в "животинска" форма (по възможност неограничено).
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » пон яну 07, 2013 1:19 am

Кво прайте, почнА ле? Дайте линк!
Намерих си я. Ма можеше да кажете, че почвате, де, някои от нас нямат навика да отварят форум "Текущи" .. :snotty:
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон яну 07, 2013 12:56 pm

Е не те ли дразни, че ти стои нещо оранжевичко и непрочетено баси?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон яну 07, 2013 12:59 pm

Котките виждат само в синьо и зелено. Оранжевото им е извън спектъра.
Очевидно всеки път като иска да разбере дали има нещо ново на форума - изчита всичко от настолни ролеви игри до общи приказки...
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 07, 2013 1:57 pm

Текущи табчето не отчита форумните игри мисля..

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » пон яну 07, 2013 6:48 pm

Е не те ли дразни, че ти стои нещо оранжевичко и непрочетено баси?
Повече ме дразни като Стоил ми реве на главата. Един вид - нямам достатъчно време, за да чета всичко в Компютърни, Текущи и тямнам. Ограничавам се до НРИ, Мета и Общи приказки. А пък да "маркирам като прочетено" ми се струва чийтърско :oops: .
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт яну 08, 2013 9:42 am

Kpucu написа:А пък да "маркирам като прочетено" ми се струва чийтърско :oops: .
Абсолютно такова е! Не съм и очаквал, че ще маркираш и добре правиш.

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » вт яну 08, 2013 2:48 pm

ha
ha
аз от както съм се регистрирал на тоя форум всичко ми свети в жълто

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт яну 08, 2013 2:53 pm

Уийклингс. Аз всичко съм си изчел! Вкл. фенбойската реклама на Ян за поредната съживяваща жанра книга-игра!

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт яну 08, 2013 3:00 pm

FireDeath написа:ha
ha
аз от както съм се регистрирал на тоя форум всичко ми свети в жълто
Сигурен съм, че това говори нещо за теб, а не за броя непрочетени теми, които имаш.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » вт яну 08, 2013 6:40 pm

Вкл. фенбойската реклама на Ян за поредната съживяваща жанра книга-игра!
Респект за това, мен ми се стори непостижимо.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пон яну 14, 2013 8:32 pm

Замислям се дали да не се включи 6ти човек, защото Амбито е нонекзистънт, а и останалите са малко много пасивни.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 14, 2013 8:46 pm

Ако искаш повече активност раздвижи действието.
Говорите->пътувате->пак говорите->пак пътувате
не е точно насърчаващ активността еталон :)

(което не значи, че не е интересно де)

ПС: В сцената в кръчмата когато ни налетяха духове всички отговориха в рамките на 2-3 часа.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 14, 2013 9:03 pm

Какво значи да се раздвижи действието? Скипвам направо огромни периоди време и имайки предвид, че вие дори няма да участвате в битките, не остава много. Минало е доста време, а реално персонажите въобще не се познават един друг. Затова и давам възможност да стане това. Както и с нпцтата. В края на краищата ще почнете да умирате за един друг скоро. ;)
Честно казано не съм много щастлива и от това, колко малко се отразяват случващите се около персонажите неща. Случват се неща, а никой нищо - освен ако героите не са психопати - а те не са, защото не го пише в историята - трябва да имат някакво възприятие на околната среда - външно или вътрешно.
Пишете само на reaction, когато е директно към персонажа ви, и то невинаги. Трябва да има и малко action от ваша страна. Приключението не е сендбокс, но все пак и идеята не е да се върви в коловоза на едно единствено нещо. Мисля, че давам достатъчно опции за експлор на различни неща (например с Октарион). Ако и вие не проявите малко инициатива, ще е най-краткото приключение на света. Тръгвате - битки, които описвам аз - стигате. The end.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 14, 2013 11:18 pm

Приключението по дефолт е пасивно, трябваме да охраняваме някого и вървим по път. Нямаме много възможности за странична интеракция. Действията на Октарион я изчерпаха, а тогава поне бяхме в град.

Gief hooks plx

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 14, 2013 11:43 pm

Амагад! В Сивостен имаше турнир, корида, илитиди и кръчми с хора и какво не! И това бяха само очевидните неща. Туй ако не са куки не знам, но явно очевидните ми куки не ловят, а събтъл куките ми са много събтъл и ако не ви ударят в главите, няма да ги видите :)

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 14, 2013 11:54 pm

Също къщи, минувачи, ковач-мечемайстор, купища наемници и ханджия. Кое е общото?

Отговорът - нищо. Не са свързани по никакъв начин със задачата, героите ни нямат причина да се занимават с тези неща по време на краткото си пребиваване в града. (освен може би турнира, който щеше да помогне косвено)

Примерни кукички от моя гледна точка:

Някой наема способни наемници с много високи заплати
Пристигнал е необичаен пратеник при кмета на града от хагите
Някой се опитва/успява да ни открадне ботушите от стаята
Последна промяна от Azmodael на вт яну 15, 2013 12:00 am, променено общо 1 път.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 14, 2013 11:59 pm

Ако трябва да сме точни, някои от изброените неща имаха общо със задачата, просто никой не ги поукна, за да разбере какво.
Но дори и да нямаха, страничните неща, които могат да се правят, докаго някой чака нещо в главния куест да се случи, според мен са хубаво нещо. Или поне така си мислех. Явно греша.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт яну 15, 2013 12:03 am

Еми кукичката е нещо, което привлича вниманието на играчите и ги кара да се закачат на нея. Турнира примерно е забавно нещо само по себе си, но героите ни нямат особена мотивация да се запишат. Същото и с кръчмаря - разпитахме малко, но той не каза нищо особено полезно. Как по-точно коридата е свързана с историята ни? Моя герой се включи просто от журналистическо любопитство, каква мотивация биха имали останалите?

ПС: Едитнах си горния пост с примерно кукички както аз ги разбирам.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » вт яну 15, 2013 12:08 am

ChoChan написа:Амагад! В Сивостен имаше турнир, корида, илитиди и кръчми с хора и какво не! И това бяха само очевидните неща. Туй ако не са куки не знам, но явно очевидните ми куки не ловят, а събтъл куките ми са много събтъл и ако не ви ударят в главите, няма да ги видите :)
Гах!? Няма циганче джебчийче да открадне кесията на някой от героите и да бъде подгонен? Няма мистериозна шатра изникнала от нищото с потайна предсказателка с кристално кълбо, която да изгледа с лудешки поглед някой от героите и сочейки да се развика - "ти, да точно ти, ще умреш скоро обвит в адски огън"? Няма мистериозен старец, който да поиска помощ? Няма представител на властта, който да е убеден, че именно героите са виновни за някакво престъпление, решен да ги гони до дупка, докато не ги хване? Няма наемен убиец изпратен от потайна и отмъстителна групировка, за да обърка плановете на героите? Няма присламчил се към приключенците очарователен мошенник изпратен от неизвестен враг да шпионира? (Знам, знам - ужасни клишета).

Имам предвид, кукичките не би трябвало да бъдат като примки заровени в шубрака и да се надяваш, че зверчетата сами ще си ги надянат на врата, би трябвало така да издърпат играчите, та да почнат чак да се мятат, като риби на сухо. не би трябвало да са като великденски яйца.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт яну 15, 2013 12:49 am

Както казах някои имат, не всички. И не питай мен за мотивацията на другите:
1. Вие нямате модивация за нищо
2. Не помня някой изобщо да е разговарял с кръчмаря

Изброените от теб куки, Пешо, и да съществуваха нямаше да ги разберете, защото си седяхте в стаите през целия престой.

icon - хахахах. Не съм много съгласна, че куките ми са били тайни, даже напротив, по-очевидни едва ли можех да ги направя... Освен това ми се натякваше как 11то ниво са епични, обиграни, убиват светове и т.н., а реално нищо не подкрепя тези твърдения.
Не искам да влизам в детайли, защото играта още върви, но според мен част от пролема е от мързела на играчите и незаинтересованата характеристика на персонажите.

Знам че каквито и планове да си праят водещите, играчите винаги ще го прецакат, но айм сори, бът вие просто чакате да ви се предъвква нещо и да ви се сервира.

Примерно, водихте 100 часа разговор за Лирандарски кораби и т.н. и накрая нищо.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт яну 15, 2013 1:03 am

Според мен част от проблемът е, че реално пред героите ни няма проблем за разрешаване. В смисъл преди някой да се опита да убие посланика - няма много, което да направим за да я защитим.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт яну 15, 2013 11:05 am

Аз искам да се извиня, че героят ми е такъв чук и не участва активно в нещата. Сигурно е имало куки и за него, които съм проспал... Какво да се прави.

Мисля, че всеки водещ е в състояние да влезе в положението на Чочи. На всеки му се е случвало играчите просто да не захапят. Друг път пък захапват някакви неща, които въобще не е очаквал... Така се случва, някой път става, друг път не. Според мен важното е да не се дразним и да не спираме играта :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт яну 15, 2013 11:09 am

Ако шестият играч е този, който си мисля, нямам нищо против включването му, разбира се. Стига да успееш да го вкараш смуутли, не да стои като залепен за групата (не че групата е адски сплотена де :).

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт яну 15, 2013 3:33 pm

ChoChan написа:Амагад! В Сивостен имаше турнир, корида, илитиди и кръчми с хора и какво не!
Представи си ако пък трябваше да играе в някаква игра, където 90% от инициативата се поема от играчите.
Примерно Екзалтед.

Въпреки че в случая част от проблема е, че си има дала някакво конкретно нещо за правене, и те си мислят, че не трябва да се отклоняват от него. Според мен трябва да оправдаеш очакванията им и неизказаните им желания с малко старостилен railroad.

icon, that was horrible.
ум колкото на замажан синигер

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет май 02, 2013 10:49 am

Форумното ест. умря, но разписнам плота, в случай, че на някой му е любопитно тук. Ако има някви въпроси.

Отговори

Върни се в “Метафорум”