Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Форумна] 3.5/Eberron-ish

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

[Форумна] 3.5/Eberron-ish

Мнение от ChoChan » вт дек 11, 2012 9:27 pm

Тъй-като ми е много скучно, реших да се пробвам да водя форумно. Първо да предупредя, че не съм водила никога, още повече фолрумно и със сигурност ще има смях.

Най-общо:
-Засега заявили желание са Ангера и Пешо, като добре дошли са още максимално 2ма души, като би било яко(но не задължително) един да играе женски персонаж. Аз лично мога да "водя" и на един човек само.
-Система: 3,5 - няма ограничения, позволено е всичко, стига да можете да се обясните по, ако не съвсем логичен, поне зарибителен начин. Въпреки това призовавам към поне относителен комън сенс.
-Сетинг: Еберон-иш с изменения - не го помня много, но ще си припомня някои основни неща, и всичко, което ще засяга персонажите пряко
--Имненение 1 - Божествата в Еберон са скучни, така че ще ползвам пантеона, който си съчиних - ще го обясня по-детайлно по-нататък, най-общо има няколко главни и полярни и оттам нататък на редица материални и нематериални неща, напр. езера, планини, личностни качества - кураж, страх етц. етц.
--Изменение 2 - Месеците и дните от седмицата са като нашите, because fuck you, that's why.
-Ниво - 11 с пойнт бай за това ниво +2

За създаването на героите ще трябва всеки да се постарае доста в две направления - системно и описателно

Системно - всеки трябва да се направи героя изключително детайлно описано. Характеристики, скилове - ако не е очевидно какво са, да са описани, фийтове - също, оръжия, магически и не предмети, магии. Ще помоля всеки да си изчисли всички атаки и демиджи нормални и +някакви бонуси към так (пауър атак, снийк атак). Защото ако не го направите вие, ще го направя аз.

И по-важното - описателно. Колкото може по-детайлни визия, история, мотивация - всичко, което ще направи персонажа белийвъбъл. Може това да се раздели на две - това, което е очевидно и публично познато за всички и неща, които трябва да знам само аз, поне в началото. Изключително важни неща и събития от живота на човека, които са го оформили физически или личностно е добре да ги знам. Например, мрази жени/мъже/елфи, страх го е от коне.
Тази част може да я съставите като биография или по точки. Ако ви е по-лесно мога да направя списък, по който трябва всеки да отговори някакви неща. Държа обаже, ако предпочитате въпросник, а не сами да си напишете историята, всеки да напише една кратка случка, в която да има някаква социална интеракция и по възможност физическа конфронтация, ако персонажът е склонен към такива неща.

*Битките ще се водят максимално опростено от мен на "закрито" и ще се описват в един общ пост. Затова и ми трябват всички атаки и т.н. вече сметнати. Също така най-общо описаниние на предпочитания боен стил/тактика на персонажите, може да има няколко варианта. Например: дали се бие снийки; дали хит енд рън-ва; дали се бие в неконтролируема ярост; дали прави капани или мами противника в неудобно за него обкръжение; дали бяга, ако счита, че е в неизгодна позиция; предава ли се и т.н.

Туй всичко естествено няма да стане за 2 часа, така че take your time. Засега ще се задоволя само и с най-обща концепция за персонаж, както и предпочитания(ако има) за тип приключение. Тъй-като не съм решила още.

Ако има въпроси, гоу он.
give me love so that I can kill...she's so unreal

ChoChan
Кифла

Re: [Форумна] 3.5/Eberron-ish

Мнение от ChoChan » вт дек 11, 2012 9:28 pm

Едва ли други хора някога са били по-изненадани от вас или са очаквали как ще се развие, един иначе безобидно започващ хубав ден, когато получавате най-необичайното посещение. Вашият посетител ви предлага нещо, за което сте чакали и борили целия си живот, идва да събере дълг или услуга, която не можеше да откажете, заповядва ви – неохотно и предпазливо - с цялото правомощие, което има над вас, или просто предлага разнообразие от настъпилата напоследък скука. Какъвто и да е случаят се намирате в положение, в което не можете да пренебрегнете призива, колкото и неясен и повдигащ въпроси да е той. Със смесени чувства вариращи от триумф, боязън, гняв и въодушевление приемате документите, на които са обозначени дата, час и място във Вроат.
Последна промяна от ChoChan на чет дек 13, 2012 11:32 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср дек 12, 2012 12:36 pm

Съвета ми е да се ограничиш до кор бука и кампайн сетинга на 3.5.

Аз май ще играя, но какво "присъствие се очаква" ?
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср дек 12, 2012 1:33 pm

Добре ще е да хората да могат да проверяват ежедневно какво се случва :Р

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср дек 12, 2012 2:51 pm

Измерено в "пост на ден" и "проверки на ден" ? :D

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср дек 12, 2012 3:10 pm

Е ако няма какво да каже човек, не е нужно да пише пост просто ей-така. Ениуей! Няма да слагам правила от рода на: трябва да се логваш 5 пъти на ден. Ако някой играч много маже, играта продължава и тва е.

Никой ли не иска да е женски персонаж?! Ще има бонус - еднорог или нещо такова.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » ср дек 12, 2012 3:27 pm

А за мен има ли място или изпуснах?

П.П. Бих пробвал женски персонаж ако ще получа еднорог :P

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср дек 12, 2012 3:31 pm

Амбииииииии

От колко време те търся, за да си говорим за "Американски богове"!

Молбата ми за системно правене на героя се отнася и за теб:)
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср дек 12, 2012 3:44 pm

Ок, щи направя герой, само кажи къде ще ми обясниш какво искаш.

Аз тъкмо си предадох последния проект вчера и идвах на форума да предлагам да водя по 3.5/Pathfinder и бях приятно изненадан от тази тема :D

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср дек 12, 2012 3:47 pm

Ами аз първо Ангера хванах да ми прави героя, ама предполагам, че можете и в Скайп заедно да го правите и да ме нареждате колко е невъзможно да стане:) Не съм довършил описанието още обаче.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср дек 12, 2012 3:49 pm

Хубаво, ще се появя в скайп след няколко часа.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср дек 12, 2012 3:53 pm

Амби, има място, и без това си несериозник и ще ти омръзне след 2 седмици!

Засега до колкото разбирам има:
-шифтър - трапер/тракър
-полуелф - нещо файтърско
-чейнджлинг ентерпреньор(?)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср дек 12, 2012 4:04 pm

Нещо Калащар Псион който е метро сексуален и се държи префърцунено?!

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср дек 12, 2012 4:12 pm

Миро, какво иска да може да ти прави героя. Трябва все пак да почнем от някъде :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср дек 12, 2012 4:20 pm

Добре, ще поствам описанието после.

Героят ми е Шифтър, не използва никакви предмети и се бие само със зъби и нокти, по-скоро е животно, отколкото човек. Трябва да може да търси следи колкото може по-добре, също така да може да укрива своите и да оцелява в дивото за неограничени периоди от време. Ако може да има някакъв начин да се разбира с животни (или поне вълци) ще е добре. Може и да има магически способности, но ограничени, по дух е повече следотърсач, разузнавач и ловец, отколкото заклинател. Бие се така, че да победи, което значи напада в гръб, изненадващо, по слабите места на врага, от засада и т.н. Не е против магията, напр. ако някой друид го омагьоса с някакво перманентно заклинание за закаляване на ноктите му е ОК, но не употребява магически предмети (това май вече го написах, ама нейсе).

Друго не се сещам май.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср дек 12, 2012 4:52 pm

Vow of Poverty фийта май е тъкмо за теб.

Иначе варианти за бой без оръжия:

Друид и Монах
Престижката Fist of the Forest е перфектна, тематично е ориентирана към бой без оръжия и оцеляване в дивото.
http://dndtools.eu/classes/fist-of-the-forest/

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср дек 12, 2012 5:31 pm

What the hell, не е като да съм играл в Еберон особено много. Станимире, както ми го описа би станал страхотен тотемист (ако инкарнум-а е позволен), това ми е един от любимите класове.Ако не го щещ, може аз да пробвам да измисля нещо такова (естествено с друг тип характер, иначе ще бием на глутница :Д :wink: ).
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср дек 12, 2012 5:48 pm

Постнах си героя. Писал съм в частите "История", "Картинки" и "Енд шит". Мисля, че всяка от тях ще помогне на Дани/Пепи/Амби да придобият идея за духа на героя и да го създадат подобаващо системно.

Чукча, не знам какво е тотемист, но предполагам, че другите знаят и ще го имат предвид.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср дек 12, 2012 5:50 pm

АЗ мога ли да играя ся кво ?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср дек 12, 2012 5:56 pm

Може, айде прави си героя. Повече ме интересуват историите ви, пред механиката засега.
Пешо и Амби, вие също.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср дек 12, 2012 6:23 pm

ChoChan написа:Може, айде прави си героя. Повече ме интересуват историите ви, пред механиката засега.
Пешо и Амби, вие също.
Историята ще я мисл ятая вечер и утре като си пия кафето ще я постна. Къде да я постна, тука или на ЛС, бабубибу

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср дек 12, 2012 6:43 pm

Еми все ще трябва да я постнеш в темата с героите. Както искаш, все ми е тая

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср дек 12, 2012 7:45 pm

Хмм, аз бях решил да съм шифтър друид, който главно разчита на помощта на животните*. Не знам дали се връзва с историята и дали не е твърде близко до героя на Миро (макар че нямам планове да е особено див, така че мое да сме монах-рейнджър и друид комбо). Ще гледам тази вечер или утре сутрин да пусна история и картинка, но за механиката сигурно ще ми трябва поне ден.

* макар че малко зависи от историята за какво се бори. Вероятно няма да има нищо против цивилизацията, но едва ли ще прекарва повечето си време в метрополиси.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср дек 12, 2012 8:13 pm

Аз нямам против да си шифтър-друид, не смятам, че ми "копираш героя" (ако от това си се притеснявал).

Предпочитам да не си някой от "другарите" на героя ми обаче, не за друго, ами защото ще трябва да си мислим общи истории заедно, които са ни направили гаджета, а не знам дали ще имаме време за това. Ако смяташ, че ще имаме, може и такава връзка да си направим.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср дек 12, 2012 8:41 pm

Ок, може да направя байндърка или тотемист. Предпочитания? Подозирам, че ще съм доста зле в играенето на женски герой.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср дек 12, 2012 9:31 pm

Аве маняк, Чочито каза, че не я интересува системата на първо време, а описанието, а ти идваш и пишеш "Ще направя байндърка или тотемист" :)

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср дек 12, 2012 9:39 pm

А много станахте вече. И 5 са доста. Ако не е адския фейл, ще те взема в следващата игра. :)

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср дек 12, 2012 10:17 pm

Станимире, тия два класа се са малко шантави откъм флъф, така че концепцията ми почна оттам. Иначе съм готов с историята, механиките мислех да нагласям после. Мога да постна тл/др-то, но ако сте свършили мястото, здраве да е 8) .

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет дек 13, 2012 2:26 am

Действието започва стандартно 2 години след мира.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет дек 13, 2012 2:54 am

Измислих си и историята и механиката. Сега остана трудната част :)

Отговори

Върни се в “Метафорум”