Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Среща, 18.12, събота

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Shadows and dust
Регистриран: съб дек 11, 2010 6:46 pm

Re: Среща, 18.12, събота

Мнение от Shadows and dust » пет дек 17, 2010 11:03 pm

4uk4ata написа:За неделя кое остава, 2 или 6?
За неделя пак 6.Така няма да има и обърквания. :D

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » съб дек 18, 2010 3:01 am

Предполагам, че остава Попа?
И следващ въпрос - как ще се познаем? Вариантите са да има някой, който да ни познава всички, или някой да размахва плакат Shadow and Dust, докато събере група от хора, заинтригувани от надписа по една или друга причина :mrgreen: !
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » съб дек 18, 2010 10:05 am

Ако сте внимавали в мненията пускани от Shadow, ще знаете не само как се казва, но и как изглежда. :P
На 18ти, аз ще съм там, и мисля че познавам повечето присъстващи.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб дек 18, 2010 12:47 pm

На мен ми е малко по-лесно в 2, така че ако е ок за другите в неделя бих помолил да е тогава. Ако няма как, ще дойда в 6.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Shadows and dust

Мнение от Shadows and dust » съб дек 18, 2010 1:28 pm

Асен написа:Предполагам, че остава Попа?
И следващ въпрос - как ще се познаем? Вариантите са да има някой, който да ни познава всички, или някой да размахва плакат Shadow and Dust, докато събере група от хора, заинтригувани от надписа по една или друга причина :mrgreen: !
Да - остава на Попа.
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... 0216336971
В момента изглеждам така.Тази снимка е малко стара но не съм се променил много :)Естествено няма да дойда така облечен :lol:

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » съб дек 18, 2010 3:35 pm

4uk4ata написа:На мен ми е малко по-лесно в 2, така че ако е ок за другите в неделя бих помолил да е тогава. Ако няма как, ще дойда в 6.
За мен в 14 е ок, даже леко го предпочитам.
Shadows and dust написа:
Асен написа:Предполагам, че остава Попа?
Да - остава на Попа.
http://www.facebook.com/photo.php?pid=1 ... 0216336971
В момента изглеждам така.Тази снимка е малко стара но не съм се променил много :)Естествено няма да дойда така облечен :lol:
Да, бос на Попа ще привлечеш ненужно внимание ;) . За останалото обаче можеш да помислиш, вероятно ще има и по-особено облечени хора, все пак това е Попът 8) !
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » съб дек 18, 2010 3:42 pm

ууу нинджа
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб дек 18, 2010 10:57 pm

Хмм, трябва ли да си нося туниката и дървения меч? Малко е хладно тия дни :Д

Нямам метален още, какво да правя :) .
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » нед дек 19, 2010 9:11 am

Каквото решите, това носете!
Само кажете дали ще е от 14, или от 18. Може да има сериозни разлики в зависимост от часа, особено за някои хора!
And Jesus said"what?"

Shadows and dust

Мнение от Shadows and dust » нед дек 19, 2010 12:32 pm

Асен написа:Каквото решите, това носете!
Само кажете дали ще е от 14, или от 18. Може да има сериозни разлики в зависимост от часа, особено за някои хора!
В 18.Това е последно

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » нед дек 19, 2010 4:21 pm

Аз ще се появя и от 18, за мен е по-малък проблем.
And Jesus said"what?"

Shadows and dust

Мнение от Shadows and dust » нед дек 19, 2010 11:45 pm

Всичко до тук е супер :-)
Днес на срещата дойдоха Асен и Боян,а вчера Яго и брат му Коста.
Почвам да търся Wild Talents(нали така беше?)
Асен каза че е по-добра система от Екзалтед.Ако е така може и по нея да играем,но по същия сетинг.
До тук имам двама играчи които са ми обещали да се ангажират - гаждето ми и Коста.
Ще прочета другата ситема,ще търся още играчи и пак ще пиша във форума.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон дек 20, 2010 12:11 pm

Личното ми мнение е, че да пригодиш друга систевма за Екзалтед ще ти отнеме толкова време, колкото да пренапишеш втората ревизия на правилата, така че да съответстват на вкуса ти, и като капак, пак ще останат проблемни неща, защото и новата система няма да е перфектна.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон дек 20, 2010 1:23 pm

Yago написа:Личното ми мнение е, че да пригодиш друга систевма за Екзалтед ще ти отнеме толкова време, колкото да пренапишеш втората ревизия на правилата, така че да съответстват на вкуса ти, и като капак, пак ще останат проблемни неща, защото и новата система няма да е перфектна.
Ако искаш да запазиш всичко от сетинга и оригиналната система - горното е вярно. Но не знам за какво ти е да пробваш да запазиш последствията от оригиналната система, които водят до несъответствие със сетинга.
Ако искаш да адаптираш система за игра към сетинга, според мен стабилна игра със супергерои, която не е ориентирана към Golden Age, Silver Age или подобните им епохи, или стабилна система за Wuxia, бих ти свършили работа as is, като само разпределиш кои способности и до каква степен са достъпни за различните екзалтации.
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон дек 20, 2010 8:27 pm

Определено искам да запазя сетинга.
Проблема със сегашната система е 1.това, че не спазва темата на сетинга напълно и 2.това, че не ми харесва много
2. е персонално и следователно без значение извън игри които аз водя, а 1. не може да бъде обслужено от ползването на нова система, която няма нищо общо със сетинга, без тази система да бъде пренаписана;
А супер-геройските системи дори не са особено добри за адаптиране в случая.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон дек 20, 2010 8:37 pm

Yago написа:Определено искам да запазя сетинга.
Имаме съвпадение тогава.
Yago написа:Проблема със сегашната система е 1.това, че не спазва темата на сетинга напълно и 2.това, че не ми харесва много
2. е персонално и следователно без значение извън игри които аз водя, а 1. не може да бъде обслужено от ползването на нова система, която няма нищо общо със сетинга, без тази система да бъде пренаписана;
Невярно при системи, които са създадени като туулкитове, следователно изискват известна адаптация преди всяка игра, невярно и при системи, които имат сходна тема, но я реализират по-добре от Екзалтед.
Yago написа:А супер-геройските системи дори не са особено добри за адаптиране в случая.
Ако изключим самите сетинги и персонажите, "получаваш голяма сила и нови отговорности, от теб зависи дали ще я използваш отговорно" е доста близко като тема 8) !
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон дек 20, 2010 9:25 pm

Асен написа:Невярно при системи, които са създадени като туулкитове, следователно изискват известна адаптация преди всяка игра, невярно и при системи, които имат сходна тема, но я реализират по-добре от Екзалтед.
Няма достатъчно сходни системи(освен ако наистина нямаш предвид системи които имат единствено сравнително леко близка тема). За другото си прав - дори GURPS е по-добра идея от супер-геройска система. Поне не идва с толкова много собствен багаж.
Накрая или си в по-лошо начално положение,* или си свършил повече работа.

*що се отнася до близост със сетинга - нещо, което може и да не ти е цел;

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон дек 20, 2010 10:08 pm

Предложената супергеройска система е всъщност оснвоана на ОРЕ, която е толкова генерик, колкото и ГЪРПС. Просто това е най-близката й до Екзалтед вариация, чисто като структура.
Между другото, пропусна да отговориш, защо според теб темата на сетинга да не е "какво правят хората, които получат власт и могъщество, и какво правят, за да ги получат и увеличат".
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон дек 20, 2010 10:50 pm

Защото това е само една от темите на сетинга. Не че има значение, защото основното ми възражение беше, че повърхностна прилика в темите не означава еднаквост или дори сходство. Ако искаш да продължив с офф-топика, ще трябва да е в подходящият форум.

Отговори

Върни се в “Метафорум”