Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Форумна] DnD 3.5?

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Re: [Форумна] DnD 3.5?

Мнение от Night Wanderer » пет май 14, 2010 2:21 am

Ерона Афанен
general
Aerona Afanenfemale half-elf swashbuckler 1st
chaotic neutral medium humanoid
Init +7 ; Senses: Spot ХХ; Listen ХХ
Languages: Common, Elven,
--------------------------------
AC 16; Touch 13; Flat-footed 13
(16 + 3 Dex+3 Armor+XX Shield+XX Size+XX Natural+XX Deflection+XX Misc)
hp 10
Fort 3 (2 base + 1 Con),
Ref 3 (0 base + 3 Dex),
Will -1 (0 base + -1 Wis) (+2 vs enchantment)
Speed: 30 ft
Melee: Rapier +4, 1d6+1, (18-20/x2), (piercing)
Melee: Dagger +4, 1d4+1, (19-20/x2), (piercing)
Ranged: Shortbow +4, 1d6, (20/x3), (piercing)
Base Attack: +1; Grapple +2
Attack Options:
Special Actions:
Special Qualities:
Attributes
STR 12 (+1) [XX Temporary]
DEX 17 (+3) [XX Temporary]
CON 11 (0) [XX Temporary]
INT 15 (+2) [XX Temporary]
WIS 08 (-1) [XX Temporary]
CHA 12 (+1) [XX Temporary]

Feats:
Weapon Finesse
Improved Initiative

Skills:
Bluff: 5 (4+1)
Climb: 4 (4+1-1)
Diplomacy: 6 (4+1+1)
(cc) Perform (dance): 3 (2+1)
Swim: 3 (4+1-2)
Tumble: 6 (4+3-1)
Possessions
Studded Leather, starting package for swashbuckler
История и характер
Външен вид
[attachment=0]992d05676a66d610e49d16172f9cfcae.jpg[/attachment]
Не знам що все така се получава, че жени си правя на тоя форум.
Прикачени файлове
992d05676a66d610e49d16172f9cfcae.jpg
992d05676a66d610e49d16172f9cfcae.jpg (210.54 KБ) Видяна 5102 пъти
Последна промяна от Night Wanderer на пет май 14, 2010 2:48 am, променено общо 2 пъти.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет май 14, 2010 2:37 am

Бахти, тва по-мизерно от 1 ниво в ДиД 3.5 трудно се намира.

може и да имам 10 кръв, обаче имам -1 Will :D

Няква кратичка обща история ще си правиме ли? Така като гледам хамелеона каза да сме някви дето се познаваме и сме поработвали малко заедно. Макар че с тва първо ниво едва ли сме се счупили да работим по принцип...

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » пет май 14, 2010 2:58 am

По-скоро сте се счупили да пиете и да се подмазвате :D
моя милост написа:Играчите ще се членове на фамилията Фол, като всички са част от една и съща компания (т.е. всички се познават и са до голяма стеопен в приятелски отношения) с наследника на фамилията - Рикардо. Самият Рикардо предпочита свободния и общо-взето разгулен живот, но това е на път да свърши, с уреденият му брак с валстната Елайда Мос - наследничка на не по-малката фамилия Мос, която е твърдо решена да му сложи юзди. Въпреки това, Рикардо не е против сватбата... поне, когато е трезвен, а товa се превръща в мит. Сватбата е след седмица, а проблемите едва започват...

Вашата задача ще е да сбъднете сватбата. За да няма разочаровани, не си мислете, че ще стане без бой
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пет май 14, 2010 9:06 am

Според мен играта ви трябва да започне с битка, за да си спестите мъките :Р
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет май 14, 2010 10:32 am

Хаха, изскача 1 орк, печели инициативата, чардж по суошбъклъра, 1d12+3 щети, убива го, клийв по магьосника, 1d12+3 щети, убива го. You gotta looove low levels of D&D 3.5 man.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пет май 14, 2010 10:35 am

Мда wizard-чето ще умре, дори ако оркът метне 1 :Р
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет май 14, 2010 10:38 am

Не не не, в 3.5 нищо не е толкова просто, там на 0 hp не припадаш, ами имаш право на някакво действие и след това припадаш или нещо такова, не помня вече. Така че уизардът ще има време да каже "Меджик мисъл за 1d4+1 щети" преди да отиде да спинка...
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пет май 14, 2010 12:30 pm

4e fanboy/girl detected!

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет май 14, 2010 12:47 pm

То затова по принцип много хора (аз включително) твърдят че 3.5 не става за игра под 4 ниво. Макар че по принцип става но трябва да се включи някакъв сървайвъл моуд - взимане на поне 1 файтърско ниво заради бонус фийтовете, високата кръв и високия БАБ, взимане на разни единични фийтове с огромен ефект в началото и твърде мизерен след него от типа на diehard и някви такива неща.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пет май 14, 2010 12:53 pm

Night Wanderer написа:То затова по принцип много хора (аз включително) твърдят че 3.5 не става за игра под 4 ниво.
Пълни глупости.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет май 14, 2010 12:56 pm

Ми ще видим :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет май 14, 2010 1:03 pm

Night Wanderer написа:...взимане на разни единични фийтове с огромен ефект в началото и твърде мизерен след него от типа на diehard...
Ами като спре да има ефект фийта просто ще го retrain-еш бе :) Oh, wait...

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пет май 14, 2010 1:05 pm

В ПХБ2 има правила за ретрейн Миро ;)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пет май 14, 2010 1:05 pm

CTAHuMuP написа:
Night Wanderer написа:...взимане на разни единични фийтове с огромен ефект в началото и твърде мизерен след него от типа на diehard...
Ами като спре да има ефект фийта просто ще го retrain-еш бе :) Oh, wait...
Няма wait, хейтър такъв. Може да ретрейнваш в 3.5.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет май 14, 2010 1:07 pm

То затова по принцип много хора (аз включително) твърдят че 3.5 не става за игра
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет май 14, 2010 1:16 pm

Ok, I withdraw the last one, не съм чел PHB2 за 3.5 (дори не знаех/помнех, че има такава, но ще го запомня за следващия път, когато НЯКОЙ се разбучи, че "излиза поредната книга от конвейра").

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет май 14, 2010 1:22 pm

Night Wanderer написа:То затова по принцип много хора (аз включително) твърдят че 3.5 не става за игра под 4 ниво.
Ако мерилото ти е шанса да се умре от един удар, не ти остава друга ДнД система освен 4е. ДнД3 все пак има и мизерии тип save or die.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет май 14, 2010 2:06 pm

Yago написа:
Ако мерилото ти е шанса да се умре от един удар, не ти остава друга ДнД система освен 4е. ДнД3 все пак има и мизерии тип save or die.
Не, метрилото ми е, че много зависи от заровете (повече отколкото на високи нива) и разликата между класовете е по-нечувствителна отколкото на високи нива.

И все пак 3.5>4е поне по мои предпочитния. Най-малкото си направих героя за 10 минути без помощта на пиратски софтуери или 8 часово ровене в 695 книги. И като съм суошбъклър не въртя сабя с каризмата си :P
Последна промяна от Night Wanderer на пет май 14, 2010 2:09 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » пет май 14, 2010 2:09 pm

И все пак 3.5>4е поне помой предпочитния. Най-малкото си направих героя за 10 минути без помощта на пиратски софтуери или 8 часово ровене в 695 книги.
Wait, WHAT?! В 4е се правят герой много по-лесно? Айде ако си файтър тип, ок. Но ако си кастър, правенето на герой, особено над 1во ниво, са си 3-4 часа ровене из 7000 книги...
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет май 14, 2010 2:10 pm

Lord Vader написа:
И все пак 3.5>4е поне помой предпочитния. Най-малкото си направих героя за 10 минути без помощта на пиратски софтуери или 8 часово ровене в 695 книги.
Wait, WHAT?! В 4е се правят герой много по-лесно? Айде ако си файтър тип, ок. Но ако си кастър, правенето на герой, особено над 1во ниво, са си 3-4 часа ровене из 7000 книги...
Ми не знам, два пъти съм правел герой за 4е - веднъж при аквариус веднъж при ангера. При аквариус имах на разположение само две книги, при ангера всички. И и двата ми отнеха няколко дни лутане из безброй еднакви пауъри, в единия случай с помощта на Харон и онази програмка, в другия - без ;)

Ама да не обръщаме темата на 3.5 срещу 4 :Р Ако искате може да си направим нова ;)
Но ако си кастър, правенето на герой, особено над 1во ниво, са си 3-4 часа ровене из 7000 книги...
Мдам, нещо такова. А в 4е просто всички са кастъри ;)
Последна промяна от Night Wanderer на пет май 14, 2010 2:12 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет май 14, 2010 2:11 pm

Lord Vader написа:Но ако си кастър, правенето на герой, особено над 1во ниво, са си 3-4 часа ровене из 7000 книги...
Тва е за 3.5, нали така?

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » пет май 14, 2010 2:13 pm

да, лошо се изразих.
Незнам уондъръре, последния 4е герой който си правих (Монка при лекия) го направихме за.. час, максимум 2? При Миро, като това беше без да имам никаква идея от Монка преди това.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет май 14, 2010 2:15 pm

CTAHuMuP написа:
Lord Vader написа:Но ако си кастър, правенето на герой, особено над 1во ниво, са си 3-4 часа ровене из 7000 книги...
Тва е за 3.5, нали така?
Не съм твърде съгласен, главно поради удивително юзър френдли листа с кратки описания на спеловете и независимостта им от "технологични дървета" :Р

Всъщност сега се сетих на какво ми приличат пауърите от 4е - на чармовете от екзалтед. И в двата случая като съм тръгвал да правя герои съм имал чувството че се изправям пред тонове от текст, който трябва да се прочете целия, за да се изберат 5% от него. И в двата случая ми е липсвал простия списък от началото на главата с магии в 3.5, където се казва коя магия какво прави с 3 думи.
Lord Vader написа:да, лошо се изразих.
Незнам уондъръре, последния 4е герой който си правих (Монка при лекия) го направихме за.. час, максимум 2? При Миро, като това беше без да имам никаква идея от Монка преди това.
То толкоз ще ти отнеме да направиш и някакъв относително високо ниво кастър, като използваш 3-4 книги за магии и дори и 1 за престижни класове и още 1 за артефакти. Пък за файтър ще използваш 2, максимум 3 книги за фийтове, 1 за престижен клас и още 1 за артефакти. И ще ти отнеме 10-15 минути след като си сметнеш атрибутите. В 3.5 тва.
Последна промяна от Night Wanderer на пет май 14, 2010 2:19 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » пет май 14, 2010 2:19 pm

ъ... то описанието на целия пауър е от 5 думи... И също така, не е дърво, няма паур(или поне аз не знам) който да изисква да имаш друг пауър за да го вземеш.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет май 14, 2010 2:20 pm

Night Wanderer написа:И и двата ми отнеха няколко дни лутане из безброй еднакви пауъри...
Майна, на 10то ниво имаш 3 дейли сили, 3 енкаунтър сили и 3 утилити сили, тва са общо 9 сили, които трябва да избереш, като ако всяка избираш измежду 10 подобни на нея (обикновено са много по-малко в зависимост от билда, който искаш, но за целите на хипотезата ще кажем, че са 10), това прави разглеждане на 90 сили, ше го закръглим на 100. Къв човек трябва да си да преглеждаш 100 сили няколко дни, особено предвид факта, че повечето са а) 3 реда и половина дълги б) още от първия им ред ти става ясно допадат ли ти или не.

Ся, ако ти си единственият човек на света, който си избира магиите в 3.5 по кратките им описания (сигурно и фийтове така си избираш лол), а не четеш безумните, дълги, и обикновено с поне 3 тълкувания нормални описания - good for you.

Кофе, за не повече от 40-50 минути беше, като половината от тях ти отне да четеш кво ти прай класа, power selection-а ти беше бърз и безболезнен, "искам да слайдвам" и gg :")

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет май 14, 2010 2:21 pm

Значи доста фейлвам 4е спомените си. Така или иначе листа с магии е доста по-юзър френдли от списъците с пауъри и така или иначе ти се налага да го ползваш в 30% от героите, които можеш да си направиш (аркейн и дивайн спелкастарите). Другите изобщо не ги ебе.

Добавено:
Ся, ако ти си единственият човек на света, който си избира магиите в 3.5 по кратките им описания (сигурно и фийтове така си избираш лол), а не четеш безумните, дълги, и обикновено с поне 3 тълкувания нормални описания - good for you.
е, мноо ясно, че го ползвам само за ориентир. Колкото да разбера дали тая магия я искам или не (същото дето ти го викаш за първото изречение на пауърите). Но доста ми намалява четенето по-късно.

Както и да е, тва е доста безумен спор щото на всички е ясно че това колко бързо си правиш героя зависи основно от профишънсито ти със системата - когато го докараш до момента в който знаеш кво правят пауърите/спеловете наизуст времето се оптимизира максимално.

Пък и аз не твърдя, че 3.5 е единствената правилна религия и всички вие сте ignorant fools, просто се обяснявам защо на мен ми харесва повече.

п.п. трябва да намаля употребата на думата "доста".

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет май 14, 2010 2:30 pm

Е, и аз не твърдя, че 4Е е единствената религия, но твърдя, че съм си правил герои и по 3.5, и по 4Е с еднакво ниво на опитност (профишънси както го наричаш ти) и в двете (даже бих казал, че по 4Е още не съм толкова профишънт, колкото в 3.5 бях), и за мен лично твърдението "Герой в 3.5 се прави за 10 минути, а в 4Е за няколко дни" е абсурдно до степен да граничи с нелепост и чиста проба заяждане за спорта.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет май 14, 2010 2:45 pm

CTAHuMuP написа: твърдението "Герой в 3.5 се прави за 10 минути, а в 4Е за няколко дни" е абсурдно до степен да граничи с нелепост и чиста проба заяждане за спорта.
Подкрепям това, въпреки че при мен разликата още е в полза на 3е - просто защото съм водил 3е над 6 години редовно, а за 4е е трудно да си намеря дори някакво бледо подобие на сериозна група. А форумно, с тези листи, 15 минути сигурно е само чисто механичното попълване на листа. Ако аз някога тръгна да водя ще работя с Wave или качени интерактивни листове(примерно *.doc).
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » пет май 14, 2010 3:52 pm

Ако имаш друга идея за персонажен лист, можеш да я ползваш, вместо тази, която пуснах... честно казано пуснах я, защот онякой я поиска...

И ак оможе някой да сцепи темата? Моля...
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пет май 14, 2010 4:05 pm

Ако 3.5 имаше керъктър билдър героите щяха да се правят толкова бързо, колко и тези в 4е.

Ако спелкастърите в 3.5 бяха принудени да спамят 2-3 едни и същи магии през цялото време и те щяха да се правят колкото 4е герой.

Отговори

Върни се в “Метафорум”