Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[D&D 4 - форумно приключение] Гората на демона

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

[D&D 4 - форумно приключение] Гората на демона

Мнение от CONAN » чет юли 24, 2008 4:24 pm

Гората на демона

Вековете минават, империите се въздигат и падат. Следи от тях може да се намери навсякъде по познатата земя. Като се почне от дивите земи на запад от Кралството, та чак до Великия лес и Островръхите планини, пазещи северните му граници. Древни руини, които според слуховете пазят несметни съкровища от древни времена пъстрят великите гори. Пещерни комплекси обещават на тези които успеят да преборят опасностите на планината несметни богатства, оставени да събират прах от отдавна забравена джуджешка империя.

Тъмна участ е надвиснала над малкото гранично селце Сребротрън, намиращо се на северната граница на Кралството. Реката край селото пресъхва, посевите умират, а наближаващата есен заплашва да остави селяните без храна през суровия зимен сезон. Селския магьосник Сиян, отива нагоре по течението на реката да търси причината за бедата, но така и не се завръща. Слухове за демона Зардинакс започват да се ширят из селцето. Селяните са притеснени и скоро изпращат молба до областния град да им помогне.

Тежките условия в кралството и множеството гранични проблеми с племена на планински орки и гоблини не дават възможност да се отдели дори един войник, за решаването на проблема. Но градската управа обявява награда от хиляда жълтици на този, който спаси малкото селце от бавна смърт и донесе главата на Зардинакс. Не след дълго, авантюристи от всички краища на кралството започват да прииждат, подмамени от голямата награда…

Всяка прилика с действителни неща не е случайна, но се ограничава до имената.

* * *
И така, by popular demand: Първата форумна игра по Dungeons&Dragons 4е!

І. Изисквания към играчите:
1.Системни изисквания: windows vista... опс
Приключението е до четирима персонажа, започващи от първо ниво. Приключението няма да има социален или боен превес. Изиграването на персонажа ще бъде възнаграждавано от мен, Водещия.

Генерирането на стартовите показатели на персонажа ще бъде чрез Метод 2 от ПХБ описан на стр.17. Може да изберете без проблем определен array от таблицата намираща се горе вляво на стр.18. Расите и класовете са тези които виждате в ПХБ (то други няма :)).

Записването на героите ще бъде върху интерактивен персонажен лист, който смята разните там показатели. Копие ще стои на моя хард диск и привдигане на ниво промените ще бъдат отразявани в съответната тема. Ще има и дневник като в другите ми игри, за да може тези които са на работа и не може носят флашка да играят.

За екипировката за всеки 1во ниво герой имате 100жълтици

2.Игрови изисквания:
За участие в играта минимум 1 пост на ден. Бездействащи и вегетиращи герои много бързо стават НПЦ-та и други заемат мястото им. За една форумна игра е важно да се знае, че не само водещия движи играта, но самите играчи могат и трябва да го правят. Телеграфни постове само за отбиване на този един пост не са желателни. Всеки който може да поства повече от веднъж на ден е добре дошъл.
Правописа и пунктуацията трябва да е на ниво. ;)

ІІ.Подбор на играчите
Всеки която прояви желание да постне кратко описание на героя си, негови отличителни белези, характер, мотивация, евентуална история на героя. Тъй като играем в Дженерик ДнД света, свободата е позволена в разумни граници. След оглед на героите, ще подбера тези които най-много са ми харесали и мисля че ще се впишат. Подбора ще бъде субективен и този който пръв постне не си гарантира участието. Ако всичко върви добре, края на седмицата може да започне приключението.

Играчи до момента
1. Станимир
2. Илия
3. Яго
4.
Последна промяна от CONAN на чет юли 24, 2008 5:41 pm, променено общо 1 път.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет юли 24, 2008 5:26 pm

Ще играя Клерик или Уорлорд, нещо такова Лидерско. Илия май ще е Танк, така че ни трябват Уизард и некво страйкерче.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет юли 24, 2008 5:27 pm

Някой от елфообразните народи, най-вероятно някой страйкър или Вещер. Зависи от останалата част от групата.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет юли 24, 2008 5:46 pm

Палпатин Драгонборн? Или някакво роугче ;)

Потребителски аватар
Malcolm_X
Регистриран: вт авг 17, 2004 11:29 pm
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » чет юли 24, 2008 5:53 pm

Мда, аз мисля да играя човек боец с брадви. :)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет юли 24, 2008 5:55 pm

Така, възможно е отваряне на още един слот, така че играчите да станат пет. Очаквам както казах РЕЗЮМЕ на героите ви както съм поискал. Горните момци са телеграфни, но имаха благоразумието да се свържат с мен по искю и да ми обяснят.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет юли 24, 2008 6:04 pm

Драконокръвният ........ (тук ще има име), е Кавалер на Гарвановата Кралица. Призован е от нея в съня си да поеме служба като пазител на Смъртта, той поема по света като скитащ рицар в търсене на осквернители на Свещенния ход на живота (най-вече тези дето протестират срещу края му). Безмилостен към всеки който се опитва да избяга от естествената смърт или се опитва да придобие мощ като връща душите и телата на умрелите към извратено подобие на живот, той всъщност е много жизнерадостен (както всеки служител на Смъртта). Личната му философия е: "Щом на никого не е позволено да избяга от Смъртта, то трябва да си живеем живота пълноценно"

Алаймънт: Good

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » чет юли 24, 2008 6:04 pm

Ще се осмеля да пробвам, като в случей че ме избереш, ще внимавам повече с правописа. Онази част:
Записването на героите ще бъде върху интерактивен персонажен лист, който смята разните там показатели. Копие ще стои на моя хард диск и привдигане на ниво промените ще бъдат отразявани в съответната тема.
не съм на ясно какво е интерактивен персонажен лист и как точно ще се процедира, но ще се науча или ще ми се обясни. Сега за героят:

Смятъм да бъде смел, добре обучен в изкуството на войната боец, от расата на драконокръвните или както точно се превежда. Друга характерна черта ще бъде неговата лоялност, към феудал, към неговият народ или просто моментната кауза на която се е отдал. Дълбоко принципен и последователен, а също и хладнокръвен когато стане напечено.

История: Кланът към който се числи Медраш е бил разбит при една от инвазиите на тийфлингите, няколкото отцелели драконокръвните се заклевът да се разпръснат по всички крайща на света и да търсят начин да обърнат нещата в своя полза и да защитят своя вид от изчезване. Така младият войн поема по опасният път на странстването.

Може ли да ни осведомиш с какви персонажи ще играят първите 2-ма записани ?

Бтв с Авис сме писали геройте по едно и също време. :wink:

Постване 1 или повече пъти на ден, няма да ми е проблем.
Последна промяна от Prince of Essembra на чет юли 24, 2008 6:09 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет юли 24, 2008 6:09 pm

Prince of Essembra написа:Може ли да ни осведомиш с какви персонажи ще играят първите 2-ма записани ?
Те са си казали... :roll:

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет юли 24, 2008 6:14 pm

Сори, ама като си писах поста, имаше само твойто първо мнение, не знам после ко е станало :lol: .

Мххх, както винаги се напълни с танкове, кой паладин, кой файтър че и клерик/боен лорд. В името на групата бих променил героят си, така че да запълни нужните дупки и пак да ми е интересен, но може ли да пускаме повече от една оферта ?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет юли 24, 2008 6:16 pm

Ми може. Аз казах че ще избирам персонажите, така че...
Само че за момента групата е пълна и както казах ще отворя пето място само ако героя е допълващ и харесаме описането. Т.е. не избирам само аз, и другите играчи също. Идеята на форумните игри е да се забавляваме заедно. Не поединично.

Така че, желаещите да постват.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет юли 24, 2008 7:24 pm

Ето вторият ми варянт и последен от моя страна:

Аелар е млад елф, живеещ в горите около село Сребротрън, заедно с малка група свои сънародници, те сформират затворено ловно общество, самият Аелар е ловец на глави, като занаятът се предава по семейна линия. Предпочита бой от дистанция, за което разчита на гъвкавоста си, точноста с лъка и добрите си сетива. Рядко участва в открити сражения, но и това не му е чуждо. Свободолюбив по природа, Аелар се задушава в малкото горско селце. -,,Трудно бих се разделил с красивата природа на областа, но природата е на всякъде, така че няма да ми липсва", си мислеше елфът. Поради конфронтация с по-възрастните от неговият род, младежът решава да вдигне платната, а удобен старт за приключенстване се оказва набирането на доброволци в съседното селце. Последният фактор е желанието за живот, Аелар иска да види големият свят, да намери своята любима, да се весели, с нови приятели, а родовото общество е затвор за неговата душа.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет юли 24, 2008 7:29 pm

И заминава далеч-далеч отвъд океана и никой повече в тези земи не е чувал за него .... и на никого не липсва :twisted:

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет юли 24, 2008 8:00 pm

Българският ми куца, ама ти май незнаеш що е метафора или по-лошо, правиш се че незнаеш ? Честно казано хумурът ти е отвратителен и не на място. Темата е да се пускат персонажи не да си прайм лаф моабет, макар да ме правиш съочастник в момента, просто не понасям глупости.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет юли 24, 2008 8:53 pm

Мда постът ти гъмжи за метафори Ако беше жив Паисия би редактирал прочутата си фраза "Пароди що , неразумний юроде, се срамиш от своя род и език" и би махнал "се" и "от" ;)

леле какъв ми е ужасен хумурът
само да намеря де е тоя хумур веднага ще го ампутурам
стига да не ми е хронически като апундусита

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Re: [D&D 4 - форумно приключение] Гората на демона

Мнение от icon » чет юли 24, 2008 9:37 pm

Гората на демона, Великия лес, Островръхите планини, Сиян и Зардинакс ми звучат познато от някъде :P
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет юли 25, 2008 9:43 am

Откъде? На мен нищо ни ми говорят, да не е няква книга-игра?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Feanor
Регистриран: ср апр 18, 2007 4:46 pm

Re: [D&D 4 - форумно приключение] Гората на демона

Мнение от Feanor » пет юли 25, 2008 9:47 am

icon-e, бих предположил, че това е причината за съществуването на следното изречение в първия пост:
CONAN написа:Всяка прилика с действителни неща не е случайна, но се ограничава до имената.
;)

П.П. Ъхъ, "Гората на демона" се казваше и още се търкаля някъде вкъщи. :)
"There is one rule, above all others, for being a man. Whatever comes, face it on your feet."

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет юли 25, 2008 9:55 am

Книгата-игра е "Гората на Демона" от Колин Уолъмбъри. Първата дето си купих евър. Много добра книжка и много класическа. Не я четете за да имате предимство в играта, нищо общо няма да има. :lol:

А аз казвам добре дошла на Чочан, последния член на групата смели приключенци с нейния:
Езгара Ним, tiefling warlock, проявила афинитет към арканата от малка тя бива осиновена и израства в имението на заможен, но посредствен магьосник, чиято дарба се състояла предимно в евтини трикове и в страстта му да събира предполагаеми "древни" артефакти и хроники. Въпреки това тя носела титлата на негов чирак и често била допускана до много от експериментите му, един от които завършил с умерено голям пожар в имението му и скорошното й напускане на дома след това.
Езгара прекарва дните си в столицата, където лесно се губиш из тълпите от всякакви хора, където никой не се интересува от това кой си, откъде идваш и с какво се занимаваш. Нерядко пътува до други по-големи градове, изучава връзките на обвързващия я пакт с мистични и тъмни сили, за да е подготвена да им се противопостави някой ден, стига това да се наложи. Точно в столицата на кралството я намира новината за върлуващият по граничните селца демон, чието име предизвиква интересът й и заедно с немалко други наемници се отправя към Сребротрън.

Има почти апатичен характер, срещала се е с най-доброто и най-лошото във всички раси, има присъщата за всички като нея мрачна аура, която често отблъсва тесногръдите, но тя й не се престарава в опитите си да ги предразположи за по-дружелюбно отношение.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 25, 2008 9:57 am

пауърплеинг енд хипердемидждилинг парти - няма място за роуг х аха ха

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » пет юли 25, 2008 11:03 am

Ако се отвори място или нужда може да ми свиркате, постването ми може да е по много през работните дни, а ако има нужда мога и през уикендите да идвам до работа по за час-два да пиша. Тъй като изобщо не мога да разбера кой какво ще играе и кой ще играе, не мога да предложа герой засега, бих искал да заема необходима за групата роля, ако има дупка. В момента, в който разбера повече за нуждата мога да направя герой. Ако ме искате и/или ви трябвам, де.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 25, 2008 11:16 am

Станимир - Клерик
Яго - май Визард
Чочка - Варлок
Малкълм - Боец (с брадва)
Авис - Паладин
----------------------------------
Принц оф Нонсенс - малоумен неграмотен палячо ;)

Лолстефане, май няма места ;(

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » пет юли 25, 2008 11:33 am

Бе и аз нещо такова подуших и си се ядосвам, че чак по по обяд успях да вляза, ама пък да се запиша, знае ли се кога на някой може дам у се случи нещо...

Само едно уточнение за Конана - расите не са само тези от ПХБ, в Дракон списанието брой 364 вече има и изковани, които според правилата на Маговете могат да се считат официални. Друг е въпроса, че ти можеш да не ги признаваш, което си е право на Водещия. Не че искам да играя такъв, но уточнявам. Впрочем, и в ММ накрая има дадение достатъчно данни за игра с някоя от по-чудовищните раси - там гоблини, орки, етцетра.

Варианти, които ми хрумват лесно засега (и лесно ще развия в подробности при нужда):
1. Паладин на Корд или Морадин, човек, полу-елф или джудже
2. Уорлорд. За по-екзотично може да е елф, еладрин или тийфлинг, но може и да е по-скучен - човек, драконокръвен, джудже
3. Роуг. Изкушавам се да предложа халфлинг, като знам чуствата на водещия към расата ;) , но по-скоро ще е някоя от елфическтие раси (полу или цял елф, еладрин...)
4. Файтър. Какъвто и да е, винаги са ми били слабост :)
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 25, 2008 11:35 am

то принципно в ММ май има няколко темплейта за раси (май там има и изкованите като темплейт)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет юли 25, 2008 11:52 am

Баба ти може и да е клерик, аз съм уорлорд!

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 25, 2008 12:08 pm

Бля, нали клирик щеше да бъдеш - ама че си фурнаджийска лопата ;)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет юли 25, 2008 12:23 pm

Кога съм казал, че ще съм клерик бе?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет юли 25, 2008 12:24 pm

Благодаря на Стефан за уточнението, съвсем бях забравил за Изкования от списанието и тези темплейти в ММ. Та, значи само расите от ПХБ ще бъде. :D

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет юли 25, 2008 12:27 pm

Ависе, още не съм толкова сигурен. Чудя се и дали да не взема Роуг, примерно.
ум колкото на замажан синигер

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пет юли 25, 2008 12:29 pm

Вземи роуг, това приключение не е достатъчно голямо за два кастъра, особено след като 1 от тях има рога! :D
give me love so that I can kill...she's so unreal

Отговори

Върни се в “Метафорум”