Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Предложение за форум на канал #rpg

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.

Трябва ли да има форум за канал #rpg?

Да.
7
37%
Не.
8
42%
Правете каквото искате, аз отивам да играя ДнД.
4
21%

Общо гласове: 19

Потребителски аватар
Nirangor
Регистриран: нед дек 23, 2001 11:53 am
Контакти:

Предложение за форум на канал #rpg

Мнение от Nirangor » нед май 09, 2004 4:42 pm

Искам да предложа създаването на форум, в който да се дискутират теми, проблеми и правилата на канал #rpg.
Някой твърдят, че каналът няма нищо общо с форума (примери за такива хора за Аквариус и Близард).
Aquarius написа:Канал #rpg не лежи измежду отговорностите на "Екипът на rpgbg.net" - той се занемава единствено със тези форуми. Какво се прави с канала зависи по-скоро от тези които го поддържат - преди време - аз; в момента - CTAHuMuP. Споменавам го за точност, към горното изказване.
На тезата, че каналът не е част от rpgbg.net мога да споря, но няма да го правя. Ще взема отношение по изказването, че #rpg не е част от отговорностите на екипа. Сигурно е така, не споря, но и PBF-играта по Planscape надали се включва в отговорностите на екипа. Ще кажете, че форумът за тази конкретна игра не се модерира от екипа и те не носят отговорност за него, освен да го хостват.
Ами добре, предлагам се за модератор на едни такъв форум, в който ще се разглежадт теми относно и свързани с канал #rpg.

Заедно с темата пускам и анкета, където всеки да може да си каже мнението по въпроса чрез глауване, но е желателно и вземането на отношение под формата на пост.
"Die Mathematik ist ein Spielzeug, welches die Natur uns zuwarf, um uns in diesem Jammertal zu trösten und zu unterhalten."
Jean Baptiste le Rond d'Alembert (1717-1783)

Потребителски аватар
Вачето
Шефче
Регистриран: пон апр 28, 2003 11:26 am
Контакти:

Мнение от Вачето » нед май 09, 2004 4:56 pm

Това форум и канал и сайт да са със различен екип не означава че не са свързани помежду си. Такова алиенизиране предполага хората, които се интересуват от тях да са различни. Хората, които го пропагандират всъщност излиза, че пропагандират едно разделение на доскоро толкова спряганото ролево общество. Сигурен съм, че целта им не е това, а по-скоро се дистанцират от отговорности, които не искат да поемат, а всъщност никой не ги и кара.
Аз съм за форум на канала, където е правилно и темата на Стан за правилата на канала да бъде преместена.

Потребителски аватар
Drizzt Do Urden
Регистриран: пет ное 14, 2003 8:43 pm
Контакти:

Мнение от Drizzt Do Urden » нед май 09, 2004 5:00 pm

Канала може да е на тяхна отговорност, но не е свързан с ролевите игри за да намери мястото си тук като форум. По - хубаво си направете една група за хората, които отговарят за канала и обсъждайте предстоящите правила на лична, отколкото цял форум, в който дори десет теми не могат да се измислят за обсъждане. А Метафорума е форум за форумите (поне така пише), по-добре модераторите за напред да не правят компромиси и потребителите да не им отдават този шанс.

Peace

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » нед май 09, 2004 5:07 pm

Drizt Do Urden написа:Канала може да е на тяхна отговорност, но не е свързан с ролевите игри за да намери мястото си тук като форум.
Неясно кога съм пропуснала преобразуването на канала #rpg (role-playing games) от канал за ролеви игри в поредната чат страничка на Уни.бг
Illegitimi non carborundum

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » нед май 09, 2004 5:11 pm

"Не", защото смятам, че форумът може да понесе 1 тема с правила, както и от време на време по някоя друга произволно свързана с канала. Разговорите в #RPG едва ли са чак толкова достойни да бъдат отчитани в отделен форум. :roll:
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » нед май 09, 2004 5:15 pm

Сългасна съм, но се повдига въпроса в кой форум да се публикуват тези въпроси, т.к. се възразява, че Метафорум не е мястото за тях.

Потребителски аватар
Blizzard
Регистриран: вт дек 25, 2001 2:39 pm

Мнение от Blizzard » нед май 09, 2004 5:15 pm

ChoChan написа:"Не", защото смятам, че форумът може да понесе 1 тема с правила, както и от време на време по някоя друга произволно свързана с канала. Разговорите в #RPG едва ли са чак толкова достойни да бъдат отчитани в отделен форум. :roll:
Доколкото разбирам Нирангор (след разговора, който проведохме с него), въпросът е, че форумът в този си вид не касае IRC-канала изобщо. Тоест - дори темата с правилата аз като модератор не знам какво да я правя. Може би е редно администраторът да се изкаже по въпроса.

edit: Постингът ми бе успореден с този по-горе и до голяма степен се покрива с него по смисъл.
Последна промяна от Blizzard на нед май 09, 2004 5:17 pm, променено общо 1 път.
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,
until only the mountain remains.

Li Po

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » нед май 09, 2004 5:17 pm

Да се разбират по модераторски - очевидно никой не иска да си "оцапа ръцете" с приютяването на подобна тема. На мен лично ми е все едно къде ще е, въпреки че "Метафорум" ми се струва най-подходящ, тук и без това има само глупости.
Иначе, защо не където са основните форумни правила /ако все още има такава тема/, където и да са те...
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Blizzard

Мнение от Blizzard » нед май 09, 2004 5:18 pm

ChoChan написа:Иначе, защо не където са основните форумни правила /ако все още има такава тема/, където и да са те...
Ето ги: http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=1019
Предупреждение - имам навика да редактирам мненията си в първите минути след постването им

We sit together,
The mountain and I,

Li Po

Потребителски аватар
Drizzt Do Urden
Регистриран: пет ное 14, 2003 8:43 pm
Контакти:

Мнение от Drizzt Do Urden » нед май 09, 2004 6:52 pm

Tinuviel написа:
Drizt Do Urden написа:Канала може да е на тяхна отговорност, но не е свързан с ролевите игри за да намери мястото си тук като форум.
Неясно кога съм пропуснала преобразуването на канала #rpg (role-playing games) от канал за ролеви игри в поредната чат страничка на Уни.бг
'Ми неясно, к'во да те прайм... Кажи ми колко често в канала се говори за ролеви игри? Даже няма смисъл да съществува и канал и форум, в които се обсъждат едни и същи дискусии. А темата с правилата може и тук да си остане, нищо не и пречи, нито пък на някой друг.

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » нед май 09, 2004 8:31 pm

Само за пояснение, тъй като предишния ми мил пост е бил прекалено деликатен за да се разбере ясно информацията, която предава...
Дризт До Урден по настояща информация (актуална т.е.) не влиза в канала, не го прави редовно и ако случайно е влязал някога е било единичен, инцидентен случай и аз лично не знам за него. Неговото мнение по това за какво се приказва в канала и доколко се обсъждат там ролеви игри или не е не само некомпетентно, но изцяло догатка и сляпо предположение.

P.S. А! Той е влязъл в канала!
В #rpg се написа:[20:18:10] <LoreenaMcKennit> mm
[20:18:12] <LoreenaMcKennit> imam vypros
[20:18:26] <Killa_B> kaai
[20:18:27] <LoreenaMcKennit> nqkoi nqkoga da e vijdal Drizt ot forumite tuk v kanala?
[20:18:36] <Killa_B> da
[20:18:38] <Killa_B> eto me
[20:18:38] <Killa_B> :)
[20:18:42] <Killa_B> :))
[20:18:43] <LoreenaMcKennit> ti li si kaka
[20:18:46] <Killa_B> ae psuai
[20:18:54] <Killa_B> problematika?
[20:18:58] <Killa_B> ne6u
[20:18:59] <LoreenaMcKennit> abso<cencored>ingly
[20:19:00] <Killa_B> da
[20:19:04] <LoreenaMcKennit> iskam da te popitam
[20:19:16] <LoreenaMcKennit> kolko pyti prez poslednite 6 meseca si vlizal v kanala?
[20:19:26] <Killa_B> za pryv pyt wlizam
[20:19:26] <Killa_B> :)
Без по-нататъшен коментар относно
По-ранно изказване на Дризт където той написа:Канала може да е на тяхна отговорност, но не е свързан с ролевите игри
И малко по-късно където написа:Цитат от Тинувиел: Неясно кога съм пропуснала преобразуването на канала #rpg (role-playing games) от канал за ролеви игри в поредната чат страничка на Уни.бг

'Ми неясно, к'во да те прайм... Кажи ми колко често в канала се говори за ролеви игри? Даже няма смисъл да съществува и канал и форум, в които се обсъждат едни и същи дискусии.
Относно еднаквостта на дискусиите, тяхното съществуване и неролевата тематика на канала, за която заключава цитираната по-горе личност, ще ви помоля отново да погледнете извадката от лога в канала. Мерси за вниманието

Потребителски аватар
Blizzard

Мнение от Blizzard » нед май 09, 2004 8:53 pm

И аз само за пояснение отново, в Метафорума на този етап не се дискутира канала и всичко, което не касае форумите и участниците в тях (не в канала), е оф-топик. Въпросът на Нирангор не е "Дали в #rpg се обсъждат ролевите игри?", а друг, именно - "Трябва ли да направим форум посветен на канала ТУК" и моля да се придържате към него. Дискусиите относно канала - може би в ОРД, още по-добре в самия канал, но в никакъв случай не тук, поне на този етап.

Благодаря и аз за вниманието. Всякакъв оф-топик ще бъде разчистван, поне докато евентуално не бъде направен форум, който да го приюти.

We sit together,
The mountain and I,

Li Po

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » нед май 09, 2004 9:36 pm

Гласувах с "не".

Първо защото смятам, че е най-добре на форумите изобщо да няма теми, засягащи канала. Както вече казах, в канала няма демокрация и няма какво да му се обсъжда - потребителите не участват в решенията, свързани с него, затова няма нужда да се дискутира каквото и да било.

Второ, в последно време тенденцията е да търсим начин за намаляне на броя на секциите на форумите, а тук предложеният вариант ще доведе до увеличаването им.

И трето, ако е ЧАК толкова наложително каналът да бъде обсъждан на тези форуми, това може да се прави в някоя от вече създадените секции. Лично за мен по-добрият вариант е тази функция да поеме Метафорумът, но ако колегите възразят - с радост ще подслонявам подобни дискусии при мен в ОРД.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Аквариус
->_{_%_}["->_{_%%_}[%p]"]
Регистриран: нед дек 23, 2001 9:43 pm

Мнение от Аквариус » нед май 09, 2004 9:51 pm

Въпросът е малко деликатен. Ще се абстрахирам от моето мнение по въпроса, и ще се впусна в някои размисли "на глас".

Значи, има поне няколко причини, поради които тази идея е неприемлива. Преди да бъде изтрита, темата за музиката в канал #rpg бе пълна с логове, които доста здраво нарушаваха правилата. Неща като
<Darth_Overmind> ABE KOPELETA GNUSNI KAK MOJE DA IMA TAKUF KANAL BE! Q VZEMETE UMRETE VSI4KI ZAEDNO SUS 6IBANITE PEVCI I PEVICI I NAPRAVETE SVETA PO DOBUR! SAMO SRAMITE BULGARIQ! ZARADI TAKIVA KATO VAS VUVEDOHA NO6TEN 4AS! DIE DIE DIE! TAKIVA KATO VAS SUZDADOHA I ANARHIQTA! A "ONAQ GOSPOJA S BQLATA BRADA DA" PUKNE OT HEMOROIDI AKO NAPRAVI KAVUR NA NIGHTWISH!
УМРЕТЕ ЧАЛГАРИ! СМЪРТ НА ЧАЛГАТА!!!!
нямат място на тези форуми, били те и цитати (кхм). И преди сме имали теми обвързани с IRC канала, и те далеч не са правели изключение от Закономерността Теми За Канала Да Се Пълнят с Простотии за Кратко Време (ТЗКДСПКВ накракто). Твърдо съм убеден, че подобни мнения (постове) нямат място на тези форуми, и вярвам, че далеч не съм единствения който смята така. Съгласете се, че това да се дискутира канала в рамкете на добронамерения тон е леко фантастично.

Сега, има още няколко неща които трябва да се кажат. Първо, този форум е посветен на ролевите игри, а не на други мероприятия, посветени на ролевите игри. Няма никакво значение дали ще спекулираме със словосъчетания от три думи (българско ролево общество) или не - функционалността му далеч не поема канала, а и това някой да каже "Хайде да правим форум за канал #rpg!" е много аналогично с "Хайде де правим форум за rpg.net", "Хайде да правим форум за rpg-rebellion.net" и "Хайде да правим форум за Wizards.com". Разбирате идеята. Пък и може би е редно да се помисли защо този канал трябва да бъде изнесен на тези форуми - изобщо, защо неща свързани с канала трябва да се решават извън него (където, на всичкото отгоре, ще се намесят 20-30 души които не влизат)?

Сега, редно е да удебеля, че rpgbg.net и #rpg са две различни институции. Никъде на тези форуми не пише "Форумите на канал #rpg", нито в каналът пише "Канал на rpgbg.net". Показателен е дори факта, че правилата са коренно различни, дори противоположни в някои отношения. Вярно е, че има сечение между аудиториите да двете неща, но това сечение не е по-голямо с тези които слушат например метъл, четат комикси или пък имат домашен любимец (и както се досещате, няма да направим форум за метъл, за комикси, или за домашни любимци). Сега, твърдо ви казвам, че връзката между двете се изразява само в общите посетители и тематика - никакви споделени отговорности, никакви вложени структури. Не ви го казвам в позицията си на администратор или фаундър, а на човек който следи тези неща от самото им начало. Извинявам се на всички, които са имали погрешна идея за тази концепция и за това, че все още има място за съмнение.

Може би тук е редно да добавя, че не ми влиза в правата да разширявам тематиката на rpgbg.net. Ако някой желае хостинг отделно от тези форуми на нашия домейн е редно да се обърне към собственика - т.е. Brave.

Искам да добавя още нещо. Решения за промяна по структурата на форумите се вземат от екипа след обсъждане, а не след като някъде се е появила анкета с x гласа "за". Макар и да могат да създадат известни вълнения, подобни теми не довеждат до вземането на някакво решение (дори и да дават на екипа идея за потребителското мнение). Досещате се, че ако беше иначе, до месец ще си имаме форуми за различни интересни, но ненужни неща, като например Magic: The Gathering, Tolkien, Матрицата или новите напитки на Пепси. Затова, ще ва помоля да имате предвид този абзац, преди да се хванете да пускате подобна анкета.

Потребителски аватар
Blizzard

Мнение от Blizzard » нед май 09, 2004 11:46 pm

Темата е заключена след няколкото поредни опита на автора й да предизвика конфликт в нея. Тези форуми не са място за караница, дори когато другите са на различно мнение. Безсмислени постинги от сорта на "бях написал отговор, но е изтрит", пък хич не са желателни нито тук, нито където и да е във форума. Очевидно е изтрит, щом го няма, може би е добре човек да се замисли за причината за това, особено след като му е обяснена и на ЛС. И нека накрая се цитирам сам от няколко постинга по-нагоре:
Всякакъв оф-топик ще бъде разчистван
Когато самият автор на темата не се съобразява с това, при това няколко пъти последователно, смятам че съм в пълното си право да заключа темата.

We sit together,
The mountain and I,

Li Po

Заключена

Върни се в “Метафорум”