Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Къде според вас трябва да се проведе НС5?

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.

Къде според вас трябва да се проведе НС5?

Някъде около София
13
26%
Отново в Пловдив
10
20%
Другаде (примерно в Търново)
27
54%

Общо гласове: 50

Потребителски аватар
Diablo
Регистриран: пон фев 11, 2002 5:55 pm
Контакти:

Мнение от Diablo » вт апр 13, 2004 9:38 pm

Blizzard написа:Чакайте, нали досега говорехме за централни места? Аз ли съм пропуснал нещо в уроците си по география... Ами ако някой идва от Северозападна България (примерно Видин) или от югозападна (Благоевград)? Физически ще може ли да стигне до там за ден?

На нея Ямбол изглежда точно толкоз централен, колкото Михайловград или Кюстендил. Ако става въпрос, от картата се вижда че и Пловдив е доста неудобен, поне що се отнася до Северна България.
Същото е положенито София - Варна или Бургас.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт апр 13, 2004 10:13 pm

За хижа Ямболен - през две седмици организарам семинари там за нашите младежи-доброволци и досега никои не се е оплакал ...хийата е преустроена и ремонтирана наскоро ... ежентуално след 1-2 седмици мога да кажа и една предварителна оферта за цените ...
Последна промяна от херцог Авис на вт апр 13, 2004 10:16 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Hacy
Регистриран: пет яну 03, 2003 10:43 pm
Контакти:

Мнение от Hacy » вт апр 13, 2004 10:16 pm

Значи, защо половината от вас, които спорят с Blizzard не могат да разберат, че проблема не е толкова, че градът в който ще е НС5 не е на централно място, а че до него се стига трудно. Давам за пример Добрич - от който и град да хванете влак за Добрич при всички положения имате едно прекачване, а това не е добре при група ролеви фенове, които щом слязат на гара се разпръскват като овце и после ходи ги търси, за да не си изпуснат влака.
Идеята е следващата НС да е на място с удобен транспорт. Единствените две, за които беше споменато тук са Пловдив и София. И тъй като доста хора апелираха към това следващата НС да не е там, то тя следва да бъде в София. Ако искате да не е в София - предложете друг град, който да е удобен за пътуване до него, из България, а не спорете, че София ви било далече или било мръсно/скъпо и незнам си какво още.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Велико Търново, Ямбол и София...

Мнение от Yann Gamgee » вт апр 13, 2004 10:42 pm

Велико Търново, Ямбол и София...

Едно от трите не е зле!

Здравейте, всички!

Да, знам какво ще кажете - "Тоя пък къде се бута? На нито една среща не е бил, а приказва..."
Така е, не съм бил, но имах доброто намерение да бъда, но по една или друга причина не успях...
Както и да е, това че не съм бил, не ми пречи да имам мнение, нали?

Значи, гледам и се чудя - за какво спорят тия хора?
Помислете малко, според мен няй-доброто решение е срещата да бъде там, където има най-много хора с оглед на това всеки от тях да присъства.

Наистина не знам по каква причина последната среща беше в Пловдив (мойте уважения към всички майни!), но истината е, че най-много хора има и остават в София.

За тези, които не вярват съм направил извадки от темата за Рожденните дни на феновете, а именно:

София: 18 фена
Пловдив: 11
Бургас: 3
Велико Търново: 2
Ямбол: 1 (Авис)

Сигурен съм, че има още доста хора, които не са в списъците, но МИСЛЕТЕ ЛОГИЧНО, моля ви!

Струва ли да правим срещата в Бургас, където я има, я няма 10 човека да дойдат?
Или в Търново, където наистина е удобно като транспорт, но където наистина няма и хора?
Ямбол? Заради един фен (бил той и негово Величество Авис!), дайте сега да разкараваме 60 човека до Ямбол! То по тая логика да я направим в Шумен или Разград, Нирангор и Елминистър ще бъдат безкрайно доволни...

Какво остана? Ми май София като единствена алтернатива! Там, където има най-много хора!

Бог да пази зара!

ПС: Дано някой от провинцята не се е засегнал от мойте думи, но както каза Близард - "провинция" не е мръсна дума или нещо такова. Просто София не случайно е столица и пътят до там е най-удобен. Аз не зная къде се намира хотел "Диана", но хижите по Витоша са също толкова удобни и най-важното - до тях се стига за има няма половин час от центъра на София! А до София всеки лумпел да хванеш знае как се стига!
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
a_wanderer
Регистриран: нед яну 18, 2004 7:20 pm

Мнение от a_wanderer » вт апр 13, 2004 10:57 pm

здравейте,

ще си позволя да се изкажа не като НС-ветеран, нито даже като рпг-комюнити ветеран (защото не съм нито едното нито другото), ами като човек който се интересува, и покрай това случайно и поназнайва 1-2 неща за географията и транспортната картинка в нашата мила родина ;-)

мисля, че въпроса за мястото трябва да се разглежда само от една гледна точка - чисто транспортната. българия така се е случила на природа, че на практика навсякъде има хижи и т.н. подобни места, също така планини и т.н красиви пейзажи. също така сме малка страна и най-сериозното пътуване е около 500-600 км - това не е малко, но не е и толкова много. ако бяхме в САЩ може би щеше да има значение дали ще е в уест коуст или в иист коуст, ама тук е смешно да се изтъква като причина факта, че може да се наложи да се пътува 7-8 часа (максимум). удобно обаче ще е, ако може от кажи речи всеки по-голям град да се стигне без (или почти без) прекачвания, защото това наистина си е по-неприятно а и може да удължи пътуването до вече по-сериозни часове (и увеличава вероятността нещо да не е както трябва).

затова според мен е глупаво да се превръща темата в дискусии от сорта на 'нашто село е по-хубаво от вашто село, да ама ние имаме планина, ние пък имаме море, а ние пък имаме трамвай и т.н.', излишно е да обяснява и всеки защо точно не обича палнка Х или У. няма да се местите за постоянно на въпросното място, а ще отидете някъде в страни от града (който и да е той) да играете 4-5 дни рпг все пак нали? ;-)

както и да е - стига съм се обяснявал ами направо да ви дам едни три линка, върху които реално смятам, че трябва да се заровите и заобсъждате ;-):

http://www.bgmaps.com/ - посочихте вече 1-2 карти тук, но те служат главно за тва да се види кой град къде е, а мисля, че всички знаем къде е софия, пловдив, бургас и т.н. нали ;-). е, даже и само за това да ви трябва - това е най-добрата онлайн карта на българия. освен това има и функция, която позволява да се покаже пътя от кое да е място в нашата родина до друго такова кое да е място - с извадка колко време ще отнеме пътуването и т.н. полезни неща

http://razpisanie.bdz.bg/cgi-bin/ph.pl - разписанието на БДЖ. кой влак откъде тръгва и за къде отива. колко влака има за дадено място. можете да видите и колко е цената на билета за кое да е пътуване (с и без намаление)

http://bus.light-bg.com/ - разписания на междуградски автобуси. предвид невероятния хаос, който цари в автобусния транспорт, това си е доста успешен опит да се придобие реална представа за автобусите от едно място до друго и макар да не мжое човек да планира така добре дадено пътуване както с влак (и при ВСИЧКИ случай да трябва да си провери и на място или с дадените телефони), може да се придобие добра представа и за това колко автобуса има за някъде си.

може би темата ще е по-конструктивна, ако всеки които изкаже мнението си не се води от личните си харевания/нехаресвания към даден град (и трудовите му хора), а да се опита да помисли практически къде ще е най-добре за най-много хора. и прди да постне да провери на горните сайтове дали наистина е толкова лесно достъпно даденото място..

поздрави
not all those who wander are lost

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » вт апр 13, 2004 10:57 pm

Съдейки по това, което Авис каза, Ямбол ми се струва едно много добро решение. Значи има влакове от най-големите градове до там без ниакво прекачване - че тогава излиза че ще има едно 5 човека за които Ямбол е неудобен. Еми простата сметка показва, че от едно 80 човека които БИХА дошли на НС5, 70 са от градовете, които Авис изброй. В такъв случай Ямбол ми се струва много удачен, независимо, че от софия найстина е доста далече.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Crimson
Регистриран: ср апр 07, 2004 3:05 am

...

Мнение от Crimson » ср апр 14, 2004 2:04 am

Само да кажа, че от Велико Търново сме 9 души (може да пропускам някой). Просто рожденните ни дати не са посочети във въпросната тема.

Аз няма да се обяснявам на дълго и на широко и да ви тормозя с дълги постове. :) Гласувах за последния вариант не защото съм от Велико Търново, а защото пише " другаде". Стана ясно, че Ямбол е добър вариант. Стара Загора също е централен град с доста рпг представители.
Съгласете се, че е кофти да накарате Бургас и Варна да пътуват до София, с каквото и да е. Пристигаш като парцал. Аз само 5 часа да пътувам и се побърквам. Не искам да говоря за софиянци и провинциалисти и също ви предлагам да не почваме да се заяждаме за това. По-добре е всеки да направи мъничък компромис и на всички да им е приятно и да не им се налага на някои да се клатят 8 часа в някакъв влак. Където и да е, аз ще дойда, ако нещо не ми попречи. Ако ще и на Луната да е, само ми осигурете превоз. Но моля ви, нека не карме никой да пътува 40 дни с камила докато снигне до уреченото място. Освен това не мислете, че да има среща в твоят собствен град е голямо предимство. Напротив. Организирала съм 2 срещи едната от 70 другата от 40 души и ...побеляват ти косите. Посрещаш, развеждаш, изпращаш, оправяш пари. Голяма отговорност е, който се заеме да му мисли. :wink: (а другите да бъдат послушни :P )
The art of seeing things invisible...

Потребителски аватар
Chimera
Регистриран: пет дек 28, 2001 11:55 am
Контакти:

Мнение от Chimera » ср апр 14, 2004 9:20 am

В Търново може да сте десет човека, ама в София сме сигурно близо 100. Като започнем от около 20-30 човека, които посещават форумите, около 20 човека от Конан клуба, десетина от клуб "Иван Ефремов" и още поне 20-30 човека, които играят ролеви игри, но вобще не им се занимава с форумите (поради очевидни причини). Мога да продължвам, но няма смисъл. Факт е че на срещите извън София, ще дойдат 30-35 % от тези хора, докато в София биха дошли над 50%. Няма смисъл, да не говорим колко е нахално и егоистично, да карате 60-70 човека да ходят в място където има 10 човека. Това че само 20-30 от тези хора ще отидат, както е било на предишните две срещи говори достатъчно.
Честно казано правете квот щете, като искате избивайте си комплексите, но не ми говорете после за "Национални Срещи", след като пренебрегвате най-голямата група хора.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Регистриран: вт юни 18, 2002 7:42 pm
Контакти:

Мнение от DeepBlue » ср апр 14, 2004 11:40 am

Явно пак аз ще трябва да се показвам като най-разумен чувек от всички ви.
1. На Химера , Близард и Ян - не е лошо да помислите също какъв процент от така наречените софийски ролеви фенове също са от провинцията. Не е толкова малък колкото изглежда - без да се замислям много мога да изброя поне 10-15
2. Ето ви малко информация за варианти за пътуване до различните градове:

Ямбол
-от София - поне 4 влака дневно. Време за пътуване : сравнително голямо (5,5 - 6 часа). Цена ~10-14 лева без анмаленията в зависимост от типа на влака и календарната дата.
-от София II - поне 3 или повече автобуса дневно : време за пътуване средно (~4 часа). Цена 11 лева, 10 за студенти.
-от София III - автомобил : време за пътвуане средно (3 - 3,5 часа без много напъване). Цена: според автомобила, при 4 човека пътуващи може да излезе и под 10 лв на човек.
-От западната част на България (споменатите Благоевград и Видин) с прекачане от София много голямо 2-3 часа + време за ичакване+ време за път от София.
-От Пловдив - същите поне 4 влака дневно. Време за пътуване : малко до средно (2,6 - 3,5 часа). Цена: честно казано не знам, но приблизително на половина на тази от София.
Възможно е да има и автобуси.
-От Стара загора - същите поне 4 влака +- още няколко пътнически. Време за пътуване много малко (1 -1,5 часа). Цена: отново не знам точни данни, предполатам че няма да е повече от 3-4 лева.
-От Бургас - поне 3 влака дневно. Време за пътуване малко (1,5-2,5 часа). Цена: 4-6 лева.
-От Бургас II - автобусчета. Точно разписание не знам, но поне по едно на ден. Цена: 7-8 лв.
-От Варна - поне 3 влака на ден. Време за пътуване малко до средно (2,5 - 3 часа). Цена: нямам данни, предполагам около 6-7 лева.
-От В.Търново - маршрутки, поне по 1 на ден във всяка от посоките. Време за пътвуане малко (2 часа). Цена: 7 лева ако не се лъжа.
-От В.Търново II - с влак или автобус с прехвърляне в Стара Загора или Сливен. Време за пътуване : зависи от конкретното прехвърляне, но мин. 5 часа. Цена: зависи, 4-7 лева estimated.
- От Шумен, Плевен, Добрич, Силистра и други знайни и незнайни градове по Българията - с прекчване или с автомобил. Време - според зависи, средно до много голямо. Цена : зависи.

В.Търново
-От София - автобуси , поне 3 на ден. Време за пътуване: средно (2,7 - 3,2 часа). Цена: 10 лв, 9 за студенти.
-От София II - автомобил. Време за пътуване: средно(2,2 - 3 часа). Цена зависи от автомобила.
-От София III - с влак. До Горна Оряховица и след това дтуг влак, автобус или такси (разстояние от Г.Оряховица до В.Търново - цифра километри (не повече от 9) ). Време за пътуване - голямо до много голямо (4,5-7 часа до Г.Оряховица + 0,2-0,5 часа за транспорт до В.Търново). Цена : зависи. мин.10 лв.
-От Пловдив - автобус. Честно казано нямам данни за времето за оът от там. Съсъ сигурност е над 2 часа, понеже пресичането на стара планина е поне 1,5 часа. Цена нямам данни.
-От Пловдив - влак с прехвърляне в Стара загора. Време на път - средно до голямо (2,5-3 часа от С.Загора до В.Търново + Пловдив до Стара Загора 1,5-2 часа).Цена: нямам данни.
-От Бургас - директен влак. Време за пътуване голямо (5-7 часа). Цена : нямам данни.
-От Бургас II - автобуси. Време за пътвуане нямам точни данни но мин 4 часа. Цена също нямам да нни
-От Варна - автобуси. Със сигурност поне по 2 на ден, може и повече . Време за път средно (3,5 - 4,5 часа). Цена : нямам данни.
-От Варна II - влак с прехвърляне в Г.Оряховица. Горед долу идентично със от София III
-От други градове на българия - зависи, ако не се лъжа от Добрич/Шумен/Силистра има преки автобуси, Повечето други ще са с прекачане.

София.
Тук мисля че лесно ще се ориентирате каот съберете 2+2 (демек горнбите пътища). Накратко времето за път с различни транспорти е следното:
-От Пловдив - влакове , автобуси, автомобили. Време за пътувене: малък до среден (1,5 - 3 часа).
-От С.Загора - + 1,5-2,5 часа спрямо Пловдив. транспортни възможности - същите.
-Ямбол - +1-1,5 часа спрямо С.Загора. Транспортни възможности - същите.
-Бургас - +1,5-2,5 часа спрямо Ямбол. Транспортни възможности - същите.
-В.Търново - автобус, автомобил, с уговорки и влак. Време за път средно - 2,5 - 3 часа. С влак до 7.
-Варна - + 3-5 часа спрямо В.Търново. Транспортни възможности - същите.
-Други градове ... спредс зависи.

Предимства и недостатъци на градовете:
Ямбол - добра хижа, сравнително приятна псевдопланинска местност. Няма някакви особени забележителности. Сравнително голямо растояние от града (15-20 км). Лесен трнаспорт. Но пък сравнително малко "фенове".
ВТърново - настаняване неизвестно (никой не е дал някакви предложения все още). Много забележителности за тези които не им се занимава само с РПГ. Транспорт приемлово добър. Малко повече "фенове".
София - много възможности за настаняване, но сравнително голямо растояние от града (+-20 км). Транспорт приемлово добър. Най-много налични "фенове".

Надявам се това да представя достатъчно добре поне транспортните възможности.
Ако някои иска да добавя нещо - да го добавя и модераторите да редактират каквто смятат за добре.
В.Търново

Потребителски аватар
Elerina
Регистриран: пон ное 24, 2003 9:39 am
Контакти:

Мнение от Elerina » ср апр 14, 2004 11:53 am

Искам и аз да кажа две неща (засега).
1. Ужасно мн си обичам София, но и ужасно мн обичам да пътувам и да виждам нови места. В София мога да се вдигна когато си поискам да се кача я на Витоша, я някъде другаде. А да разгледам България кога? Сега ни е времето - млади сме. Така че да сме в София, само защото сме повече, според мен не е добър довод.
2. До Търново от повечето градове се стига с прекачване, а до Ямбол е удобно за всички мисля (освен тези от Търново, които ще трябва да с прекачват :) )
Така че аз апелирам: Дайте да не е в София все пак...
П.С. Алфард, аз пак ше си дойда до Търново някой път :wink:
A star of light and a bearer of hope...

Потребителски аватар
Korin
Регистриран: нед мар 14, 2004 11:11 pm

Мнение от Korin » ср апр 14, 2004 11:54 am

Всеки град по линиите София - Варна и София - Бургас е приемлив от към транспорт и се стига за не прекалено много време. Факт е, че най-много хора има от София, но е факт и че който иска ще дойде (а това важи в същата сила и за несофиянци). Ако няколкото часа път са достатъчни да откажат някой от срещата... Мен лично ми е все едно къде ще е, стига базата да е добра и не прекалено скъпа, да има голяма зала в която да могат да се водят лекциите и да се правят събиранията и освен това околността да е приятна.
Освен това в тази тема се приказва едно и също от самото начало до сега. Само хората които го говорят и думите с които се казва са различни. Единствено Авис даде някакво конкретно предложение. Вместо да спорим по толкова глупав начин, нека всеки който има идея за място да напише кое е то и какви са условията. След това се прави една анкета и се вижда къде са предпочитанията. Предложилия мястото което се хареса най-много се нарочва за организатор и това е. Амин!

Потребителски аватар
Chimera
Регистриран: пет дек 28, 2001 11:55 am
Контакти:

Мнение от Chimera » ср апр 14, 2004 12:20 pm

Така аз също много харесвам Търново и с удоволствие ще отида там, но не там е въпроса. Хората които са от София и са активни на този форум са едва 1/10 най-много (по вероятно да са 1/20). Голяма част от софианци работят по 5 дори 6 дена седмично и не могат да си позволят да пътуват по 7 часа за да стоят на срещата не повече от 4-5 часа, през единствения си почивен ден. Честно казано малко хора могат да си вземат отпуска и не мисля че си заслужава да я харчат за "Национална" среща. Ако срещата е в София тези хора ще могат да присъстват, тъй като пътуването им до Витоша ще отнеме около час, час и половина. Така ще могат да участват в дадена сесия и ще могат да се видят с много повече хора.
Колкото до факта "който иска ще дойде" ами не е точно така и преди е имало хора, които са искали да отидат на "Национална" Среща но не са могли и често причината е била че не е в София. Пак повтарям това, че голяма част от активни на форума хора са от провинцията, не дава реално обективно мнение.
Every once in a while, declare peace. It Confuses the hell out of your enemies. - FRA #76
Внимавайте за алигатори в багажника на спидера!
Форум на Българската Ролева Гилдия

Потребителски аватар
Ithilmor
Регистриран: съб авг 09, 2003 9:29 pm
Контакти:

Мнение от Ithilmor » ср апр 14, 2004 12:45 pm

Chimera написа:Голяма част от софианци работят по 5 дори 6 дена седмично и не могат да си позволят да пътуват по 7 часа за да стоят на срещата не повече от 4-5 часа, през единствения си почивен ден
В интерес на истината положението е същото навсякъде. Софиянци с нищо не са по-специални от другите и аз например имах същите почивни дни за мизерна заплата но дойдох на НС4 нали ? Това не е оправдание. Нека мислим национално и да видим, че град в центъра на БГ е много по-добра идея отколкото столицата. Така няма да има ощетени и всички ще пътуват почти по равно. Скоро и аз се връщам в София така, че гласувам за това независимо от мястото където живея в момента.

Итилмор
Shatter the walls of your mind

Потребителски аватар
Crimson

...

Мнение от Crimson » ср апр 14, 2004 1:12 pm

1. Chimera, целта ми не беше да обяснявам колко души сме от Търново и как срещата трябва да се проведе тук. Напротив, аз си казах ,че където и да е ще дойда сигурно. Въпросът е в тези които не са от централен град. И поправката за бройката беше само за обща информация към по-горен пост. :roll:
(само още едно малко допълнение, 10 са хората, които влизат в канала и пишат по форума, иначе има още много хора, които се занимават с това и биха дошли)

Това с работата не е оправдание наистина. И аз работя. От 8-ми клас още и се занимавам с доста сериозни неща свързани с купища документация. . Също нямам възможност да пътувам за повече от 2 дена, както стана и с НС4. И уча и работя и имам един куп извънкласни програми и проекти. Не е там въпросът. Всички или работят или учат, всеки си има ангажименти. (аз примерно нямам почивен ден ама нищо не казвам)

DeepBlue, благодаря много за предоставената информация :wink: Мога да кажа само, че от моя страна няма проблем къде ще сменям влак и тн. Не е толкова сложно и не се изисква више образование за това. Надявам се и за вас да е така.

Съгласете се обаче, че не може само едната страна да прави компромис, за да може само на едни да им е добре а другите да плащат луди пари и да пътуват 10 часа.

Аз лично съм пас, където ме заведете. (стига да не е през океана). И аз като Елерина обичам да пътувам, а и като се има предвид разположението на Търново, лесно ще стигна до където и да е.
Пиша в тази тема, не защото искам на навивам някой за едно или друго нещо. Просто не ми се струва честно. :roll:

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср апр 14, 2004 1:41 pm

Добре, среща в Търново/Ямбол би била удобна за варненци, търновци, заралии, бургазлии, ямболлии, пловдивчани. Среща в София би била удобна за, ами, софиянци. Да се твърди, че видиш ли, в София били повече феновете общо взето и щели да дойдат количествено повече, ако се направи там срещата, си е чиста спекулация, а не факт, щото и Авис може да каже, че ако е в Ямбол, ще се друснат 150 човека само от там. Не можем да боравим с ъндърграунд елементите на обществото и да ги използваме като аргументи. Само за сведение на последната среща феновете само от Пловдив и Варна общо бяхме колкото софиянци. Варненци могат със същата сила да кажат, че при среща във Варна ще са тройно повече. Но тъй като явно спекулациите се тачат на този форум, и аз ще поспекулирам малко.

Имаме 2 възможности, ще ги разгледаме с хипотетичното количество фенове от всеки град (допускаме, че общата бройка фенове е 60).

Вариант 1 - среща в София. Ще дойдат:
от София - 40
от Пловдив - 5
от Варна, Стара Загора, Търново, Бургас и други градове - 15
Ся, знам, че общо 15 не-софиянци и не-пловдивчани за среща в София е твърде оптимистична бройка, но не се хващайте за числата - примерни са.

Вариант 2 - среща в Търново/Ямбол/Хасково/Куртово кунаре. Ще дойдат:
от София - 20
от Пловдив - 10
от Варна - 10
от Стара Загора - 5
от Бургас - 5
от Търново - 5
от други градове - 5
Ся, знам, че общо 20 софиянци за среща извън София е твърде оптимистична бройка, но не се хващайте за числата - примерни са.

Сега, имам следния въпрос - коя от двете срещи ще е по-национална? И ако отговорите "Вариант 1", тогава имам бонус-въпросче - защо по-голямата бройка софиянци прави срещата по-национална?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » ср апр 14, 2004 2:04 pm

Прасето отново ми е взело думите от устата гледам. Но аз да кажа!
Химеро, майна - След като направи такава хубава статистика за 100-те човека от София, я ми кажи - на колко всъщност им пука за тази среща? Много ми се ще всички 100 работещи ако толкова им се идваше - ами що не дойдоха да кажат тука: "Така и така, на нас 100-те не ни е удобно в Пловдив". Може би щеше да се направи нещо по въпроса, ама йок - никой нищо не е казал. Да не би всички да са роднини на прочутата баскервилска риба?! Значи - нека те светна, а също и Ян и неговата статистика - на срещата бяхме 66 човека. ~20 от тях бяха от София. Към 15 бяха пловдивчани (няма и толкова) ... И ако не се бъркам това значи, че половината народ са били от другаде - Варна, Бургас, Търново. Това е то националността, а не да се изтресем 50 човека от София и 20 от провинцията. Защото, нека ви кажа нещо и съжалявам ако го приемете като лична нападка - честно и откровено, предпочитам да се видя отново с хората от Ст. Загора, Търново, Варна и Бургас (за Пловдив не говорим, те са ясни!), отколкото с всички софиянци наведнъж - вас мога да ви видя когато ми скимне - тях не. А те няма да дойдат ако срещата е в София! И още нещо - по мои наблюдения доста малко са хората, които не могат да дойдат, защото са на работа. Така че позволете ми да повторя думите на Станимир от НС3 - За срещата е обявано преди месец. На който му се е идвало толкова много все ще намери начин да си вземе отпуска или болнични!
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
a_wanderer
Регистриран: нед яну 18, 2004 7:20 pm

Мнение от a_wanderer » ср апр 14, 2004 3:14 pm

добре де, да кажем че след 5-месечна дискусия и ожесточени спорове в тази тема се реши "НС ще е в Горно Нанадолнище". хубаво, но какво значение ще има това ако няма никой от въпросното село, който да иска да се заеме с организацията?

вместо да продължавате само да остроумничите на тема софия-провинция, не е ли по-лесно (а и по-спестяващо конфликти), просто тези, които принципно БИХА се занимавали с организацията да си кажат. аз досега (може и да съм пропуснал де), мисля, че съм прочел само едно конкретно предложение за организация от ямбол, и нещо като готовност за евнетуална организация в софия.

нека тези, които искат да се наемат с организацията да си кажат - след това да направят едно проучване в околността си за място и в срок от примерно 2-3 седмици да дадат някакви предварителни ориентировъчни данни, за това какво би представлявала една среща на съответното място (примерно има тази и тази хижа на еди коло си километра от града, тя има еди колко си места, нощувката и храната ориентировъчно ще струват еди колко си, транспорта до града и оттам до мястото ще е така и така и ще излезе горе долу толкова и толкова (от всеки от големите градове), най-добро време за провеждане ще е еди кой си сезон /примерно ако е на витоша зимата не е най-доброто време, ако е до морето пък лятото не е перфектния момент с оглед на цените и липсата на места и т.н./ и т.н.) тъкмо така ще се види и доколко ентусиастите ще са наистина сериозни. веднъж има ли вече такива действителни и реални предложения - тогава има смисъл да се обсъждат нещата, не е ли така? всичко останало, особено начина, по който се развива досега - поне на мен си ми прилича на заяждане на дребно в огромната си част.

в крайна сметка както писах веднъж вече, не ни е толкова огромна страната, че да трябва да се пътува повече от 7 часа, в крайна сметка огромната част от хората, които въобще ще отидат - ще отидат независимо къде е (стига преди това да не се изпокарате тук на тема 'вие софиянци на кви се правите ве - а пък вие селяните я марш оттука' и да реши някой да бойкотира щото не е в неговата паланка - накъдето се запътват нещата както гледам)

поздрави
not all those who wander are lost

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср апр 14, 2004 7:16 pm

Супер .... да правим НС в София! Химерата ще докара 100 фена ;) Яко .... остави въпроса за националноста, бе Стане! Да сега да пуснем Химерата да търси място дето да събере 150 души и да ги организира и настани ;) хора бъдете реалисти ....независимо къде е НС5 тя ще бъде извън града

Никой не го бъркат толкова пътните колкото парите за престоя и храната. Където и да бъде ще дойдат хората които имат желание и поне 50 ЛВ. за харчене ..независимо дали е в София или някъде другаде. само че в София има друга опасност ...да пристигнат наистина 100 софианци от които 10% наистина заинтересувани от РПГ а другите заинтересувани да се напият в компанията на заинтересуваните от РПГ....

Потребителски аватар
mandiamand
Регистриран: нед май 18, 2003 10:07 pm
Контакти:

Мнение от mandiamand » чет апр 15, 2004 12:05 am

Аз искам да кажа че в Стара Загора е много удобно да се проведе НС тък като е в центара на БГ. Около града има доста хубави хижи, почивни станции, бунгала и т.н. Едва ли някои ще е затруднен с пътуването, а относно превоза до тези места има маршрутки които са на 30 мин. и вземат 80 ст. до селата и до баните. Незнам обаче относно оргарнизацията мисля че още е рано да се мисли за такожа нещо. Поне след 5-6 месеца да се проведе нещо такова.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет апр 15, 2004 10:45 am

След като се разбрахме за тези толкова очевидни неща, време е да се хванете/хванеме с реална организация. Може би.
И понеже съм от този тип хора, ще възразя на нещо казано хеле нагоре, ей така за принципа, че не трябва всеки път да оставяме нещата с които не сме съглъсни неоспорени.
CTAHuMuP написа:среща в Търново/Ямбол би била удобна за варненци, търновци, заралии, бургазлии, ямболлии, пловдивчани. Среща в София би била удобна за, ами, софиянци
Няма да си говориме за това колко видове риба станаха застрашени в тази тема по повод това и други изказвания на който падне, ама ако направиме елементарно пресмятане на цени, време за пътуване, наличност и качество на пътища, ще се окаже, че София е по-удобна за търновци и пловдивчани от Ямбол. Това разбира се, не я прави автоматично някакво супремно решение, но посочва едно много весело нещо. Че удобството на мястото се определя от идеологическият гъдел за присъстващите. Тоест, като са решили провинциалистите, че видите ли, София е лошото място, ако ще в четиризвезден хотел да ги настаниш безплатно, пак няма да дойдат.
Крайно време да прекъснете идеологията, да хванете да мислите малко по-рационално, и да се хванете с организация, щом сте толкова навити и едните и другите. Не харесвате София, хубаво. И аз не харесвам Стара Загора и Търново заради лутанията ми из тях, и роднините ми край първото, ама това дали ще ме бърка, като отивам на НС(ако реша да отивам)?
Май само странника взе че се разписа смислено в тази тема, ако не се брои и хладния опит на общественият автомобилист.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет апр 15, 2004 2:11 pm

Хубаво, имаме 4 предложения с организатори, доколкото виждам:
1. Търново - Кримсън
2. Ямбол - Авис
3. Стара Загора - Живко
4. София - някой от стоте човека там, не е ясно още кой

Айде всеки от изброените да се грабне и до месец да проучи къде край съответния град могат да се нахакат 60-70 човека, като мястото тряа да е със санитарни възли във всяка стая, да е с приемливи цени и да има конферентна зала. Сетне всеки да си постне предложението. И сетне ще се прогласуват.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CHOP
Регистриран: пон дек 15, 2003 10:44 am
Контакти:

Мнение от CHOP » чет апр 15, 2004 2:35 pm

Като човек, който не е ходил на нито една национална среща може би нямам право на глас, но все пак ще си кажа мнението.
Предполага се, че на НС5 ще се съберат повече от 60-70 човека ( ако е около София може и 160 да станат :wink: ). Така че потърсете нещо по-голямо.
А за мястото ... Ако сте истински ролеви фенове, все ще намерите начин да дойдете, където и да е срещата. Ако е около София ще има 50 човека, които си казват "Е, тъкмо е тука наблизко, що пък да не отида.". Именно от такива "фенове" няма нужда една национална среща. Все пак не е толкова важна бройката.
"Човек е осъден да разсъждава"

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет апр 15, 2004 3:02 pm

Като един от стоте човека, мога да се нагърбя до седмица да обобщя каква е хавата с хижа Родина. Както си спомняте от НС1, мястото беше поне на равнището на хижа Здравец, с тази разлика че персоналът беше далеч по-малоброен, а кухненско-сервитьорската композиция беше доминирана от лелки(лелки рулз). Тогаз, преди годинки там, мястото привършваше базов ремонт(пребоядисване, смяна на мокети и тръби). Така че, ако са свършили, можем да кажеме че и на тази хижа и се е случило това, което още от първия път в Здравец твърдяхме че е нужно там - ремонт. Както могат да си спомнят присъствалите, стаите са силно подобни на тези в Здравец, с разлика че наблъскването на много спални места в стая става чрез наблъскването на реални легла, а не на легла тип нормално+ниска наставка. Санитарен възел има във всяка стая, приличен.
Проблем с храненето - последният път храненето не беше на столен принцип както във Здравец, а на принципа "малко планинско заведение", тоест, чорба ли щеш, пържоли ли, картофи, боб или скара - правят ти се, но е по-скъпо отколкото заведение организиран като стол. При интерес, до седмица ще ровя за цени, маршрути и прочия.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Crimson

....

Мнение от Crimson » чет апр 15, 2004 3:03 pm

Аз само искам да добавя, че от Търново със сигурност няма да съм сама в организацията и държа да се отбелжи и Yolly, защото той всъщност ме нави :wink:

Мислете къде искате, а ние от посочените градове ще предоставим информация.

Само малко Допълнение:
Моля, не ми се нахвърляйте (защото обикновено така става с тези неща) Не се натискам да организирам среща и да си навивам на моето срещата да е в моя град. Но ако решите да е в Търново, с удоволствие ще я организирам.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет апр 16, 2004 10:40 am

на мястото на модератора и аз бих затрил по-горната тема.

Иначе с удоволствие ще оттегля предложението си за Ямбол в полза на Велико Търново ;)

edit (Blizzard): Горният постинг е изтрит, онзи, която го бе постнал, да се счита за предупреден. Бях казал, че няма да влизам тук, но го направих, защото друг потребител сигнализира за явната нападка. Дискутирайте, не се ругайте взаимно!

Потребителски аватар
Headless
Регистриран: ср мар 13, 2002 7:15 pm

Мнение от Headless » нед апр 18, 2004 11:04 am

Гласувах за някое друго място не за друго а защото сам авантюрист и обичам разнообразието (иначе не се съмняваите София ми е по-изгоден вариант). Ами то моито менение не е особенно мнение понеже аз ходя винаги кадето и да е така че трябва да го правите извън България за да ме оплашите (нямам задграничен паспорт просто)

П.П Това мнение е кирилизирано чрез извесното бутонче и вероятно в него има доста грешки извинявам се на всички които го четат
Слепият вижда това, което иска, Зрящият - това, което мрази, а Mечтателят - това, за което бленува. Реалността не е за човечеството.

Потребителски аватар
Yolly
Регистриран: съб апр 13, 2002 1:08 pm
Контакти:

Мнение от Yolly » нед апр 18, 2004 6:36 pm

Мда... ша ва уредиме в Търново, грешка няма! Ша стани работата!!
"You're listening to Magic FM. Pick a station, any station!"

Потребителски аватар
Raven
Регистриран: вт мар 23, 2004 10:12 pm

Мнение от Raven » вт апр 20, 2004 10:01 pm

Мойто скромно тънко гласче едва ли ще се чуе много добре :oops: ,но все пак-Мальовица според мен предлага чудесни възможнисти.Има нова ремонтирана хижа и до ден два ще мога да изложа цени.Бил съм там и смея да твърдя,че мястото е бърхът!!!За зала преспокойно мога да уреждам Спортния Салон на ЦПШ-стига да няма студенти там...

...There's still another game to play
And life is beautiful that way...

Потребителски аватар
TenThingsIHate
Регистриран: съб апр 12, 2003 9:47 pm
Контакти:

Мнение от TenThingsIHate » ср апр 21, 2004 10:32 am

Raven - прав си. Не се чу добре :Р

Не, сериозно, Мальовица? И какво значи "ако няма студенти там"? Че като решат да дойдат студентите и ще трябва да си ходим от залата моментално зарязвайки каквото сме започнали? Nah ... don't think so.
Yeah, with enough soap you could blow just about anything..

Потребителски аватар
Raven
Регистриран: вт мар 23, 2004 10:12 pm

Мнение от Raven » ср апр 21, 2004 10:51 am

Ами там се провеждат изпитите на студентите от ВИФ в такъв смисъл ако има такива там няма да мога да направя нищо със салона :).Но алтернативи "секви",дет се вика има къде да се провеждат мероприятията мисля...

...There's still another game to play
And life is beautiful that way...

Заключена

Върни се в “Метафорум”