Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

НС 4- коментари за прекарването.

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
mage
Регистриран: вт яну 21, 2003 9:15 pm

НС 4- коментари за прекарването.

Мнение от mage » пон апр 05, 2004 2:01 pm

Не съм съвсем сигорен защо по дяволите пускам темата преди да са се прибрали останалите.... Както и да е аз ли4но си прекарах супер, въпреки 4е бях там само на 3-ти и 4-ти. Каот се върне тайфат ще пишат какво е ставало след като си тръгнах. Ah... it`s good to be here again.

P.S. О4аквам снимки!!!!
[Lol witty signature!]

Потребителски аватар
Ithilmor
Регистриран: съб авг 09, 2003 9:29 pm
Контакти:

Мнение от Ithilmor » вт апр 06, 2004 5:30 pm

Ти почакай Мо и Нир да качат някъде снимки та да се видим... като за първа моя такава среща искам да кажа само 2 думи: Обичам ви хора ;) Беше ми повече от приятно да бъда с вас там горе и да споделим интересите си за известно време и на живо. Лично никога няма да забравя колко много съм се заблуждавал в представите си за повечето от вас и колко ми харесвате. Благодаря ви отново.

Итилмор
Shatter the walls of your mind

Потребителски аватар
Praxis
Регистриран: съб мар 13, 2004 5:46 pm

Мнение от Praxis » вт апр 06, 2004 7:34 pm

О, за мен? Тази среща вече влезе в графата "незабравими" за мен. Сигурна съм, че ще я помня много дълго време.

От самите ролеви игри, на които присъствах, можеше много още да се иска, но това е положението. :-Р Иначе, както споменах, срещата си беше паметна - не заради студената вода в хижата или заради хубавите минзухари, а заради хората, с които се запознах.

П.П. Коко, аз все още си искам огледалото, Коко. :-Р
More debauched than the Toreador. Crazier than Malkavians. More wicked than the Tzimisce.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт апр 06, 2004 10:09 pm

Ами аз заклах CTAH :( и не мина много добре за мен НС4 като цяло ....но затво си има мои субективни причини нямащи ништо общто с РПГ ....иначе мисля че има още бариери които трябва да се вдигат ...

[от TBoNe: Авис, бутончето Кирилизирай, нали знаеш :wink:]

Потребителски аватар
Nirangor
Регистриран: нед дек 23, 2001 11:53 am
Контакти:

Мнение от Nirangor » вт апр 06, 2004 10:25 pm

Първо искам да се извиня на всички, с които не успях по-една или друга причина да се "видя като хората". Причина много. Но най-важната сигурно е, че бяхме порядъчно количество хора и така и не разбрах до края на сращата кои са някои хора.

Още веднъж се извинявам.
"Die Mathematik ist ein Spielzeug, welches die Natur uns zuwarf, um uns in diesem Jammertal zu trösten und zu unterhalten."
Jean Baptiste le Rond d'Alembert (1717-1783)

Потребителски аватар
Praxis

Мнение от Praxis » вт апр 06, 2004 11:15 pm

Нир, сигурна съм, че много хора се чувстват като теб. Включително и аз. Ами, да! За повечето хора е хипер лесно да запомнят едно от 9-те момичета там, дето не е Кюри или Грим или Тин и дето все се мъкне с червен анорак. Ама за мен е хипер трудно да запомня за 2 дни 40 момчета приблизително на същата възраст и ръст с къси тъмни коси и метълски тениски. Да не се обиждат ама дори на мен ми е хипер трудно. Морбео го запомних от първи поглед, кой ли може да сбърка Косата или Караджов по -очевадни- причини, Авис няма как да не се забележи, а изкълченият глезен на Дрегъни направо беше като маркировка. Не се сещам за човек дето да сгреши елфа наречен Аква. Яго си е … Яго. Ама да знаете колко време ми отне да се усетя що едно момче с хубави сини очи ми приказва така приятелски! Или защо другарят ми по маса така благородно посочи на сервитьорката къде да сложи вегетарианската вечеря…

Такива ми ти работи.

Поправка: 2 правописни/печатни грешки преди някой да го е направил на въпрос ;-)
Последна промяна от Praxis на чет апр 08, 2004 11:16 pm, променено общо 1 път.
More debauched than the Toreador. Crazier than Malkavians. More wicked than the Tzimisce.

Потребителски аватар
Crimson
Регистриран: ср апр 07, 2004 3:05 am

...

Мнение от Crimson » ср апр 07, 2004 3:17 am

Ето и повод за моят първи пост тук. От много много отдавна чета форума, но някак си все се инатях да се регистрирам...

За мен като за първа среща на #rpg беше прекрансо и незабравимо. По принцип познавах 80% от хората а 50% от тях бях виждала наживо и се познаваме много отдавна. С много от вас исках да се видя отново, с други исках да се заповная. В деня когато си тръгвах (не успях да остана за последният ден) се 4увствах ужасно. А когато се прибрах ми стана адски тъжно и криво. Дори когато бях на гарата и CTAH ни изпращаше ( мен, Yolly i Enso) ми идваше да скоча от влака и да се върна заедно с него с автобуса в 2:30 към хижата. Много от вас се опитаха да ме убедят да остана, но аз упорито отказвах заради един ангажимент, за който в крайна сметка се успах и .....накратко- цяла сутрин си хапах ушите...

Благодаря ви на всички! За играта, за хубавите разговори, разходките, лекциите, страхотните преживявания....Благодаря на СТАН за нервите и огранизацията.

Всъщност в момента нямам думи да го изразя, само мога да кажа, че ми липсвате. Адски много ми липсвате! :roll:
The art of seeing things invisible...

Потребителски аватар
TenThingsIHate
Регистриран: съб апр 12, 2003 9:47 pm
Контакти:

Прекарването на НС4

Мнение от TenThingsIHate » ср апр 07, 2004 8:17 am

Ми - какво ...
прекарахме се :)

Титлата "най-прекарани" обаче би следвало да бъде присъдена на пловдивчани, на които (заклевам се) съвсем случайно и неумишлено задигнахме алкохола преди да си заминем с влака снощи *wink*

Всъщност абстрахирайки се от това, всичко беше просто супер. От вечерта на ден първи, Петък, който прекарахме почти целият в Пловдив, та чак до вечерта на ден пети, Вторник, който отново прекарахме почти целият в Пловдив (по-голямата част от времето играейки хек; накрая почнаха хекове да ми се привиждат, честно).

Изпозапознах се с цял куп хора, не с всички де, но с много голяма част от тях; убедих се, че са хубава и приятна компания, поне като за среща веднъж годишно ;))

В личен план беше това, в работен - представихме си системата, която толкова време държахме полу-в-тайна, направихме и няколко теста. Самото представяне започна малко притеснително едно такова (глътнах си езика, пък това не е като да ми се случва често). но накрая мисля че се получи добре. Професионална презентация, като примерно тази на Стан за ДНД 3.5 ще направим като напишем книгата; т.е. - очаквайте.

В игрови план - ми както всъщност се оказа, на една такава среща не може да се играе, поне не и много сериозно. Трябва да е нещо кратко и неангажиращо, тъй като времето е прекалено малко, а ангажиментите - прекалено много. Първа подобна среща ми е, нормално е да сбъркам - бях подготвил дълго и сложно приключение, което така и не стигна до никъде. Поне беше (надявам се) забавно, аз лично се забавлявах много на някои от моментите и на ситуациите, които се получиха. Примерно паникьосаното джудже (Диабло), гномчето със скъсаната тетива за арбалет (Итилмор), върколака, който постоянно ставаше жертва на злощастни случайности (Тин), котката, която се превърна в човек и говоряукаше наистина МНОГО сполучливо (Криси) и т.н. и т.н. Освен това искрено съжалявам че последната вечер вместо да играем ДНД 3.5, правихме разни други неща, включващи бутилка ром, разходки из хотела и много казване на истината ... :)

Накрая, след всичко, преживяването остави много приятни спомени и почти никакви лоши. Особено много искам да благодаря на пловдивчани за гостоприемството и помощта, която ни оказаха. Възхитен и трогнат съм, наистина. Майна-таун верно бил гостоприемен :) Единственото лошо нещо дойде, когато си тръгвахме ... не ми се заминаваше. Но - всяко хубаво нещо си има край, а за да срещнеш някого отново, трябва първо да му кажеш довиждане. И така, аз казах довиждане на всички, само за да мога да ги видя отново, надявам се скоро. (Лятото, Варна, морето и т.н. :)

Не знам къде ще сме догодина, но смятам че мястото определено си струва (не и заради качеството на храната, де; заклевам се - оризът с месо последният ден ме гледаше точно толкова лошо, колкото и аз него:), така че почти никак не бих протестирал, ако мястото се превърне в традиция.
Накрая, вместо финал, искам да ви кажа, че сте прекрасна компания, всички, и че се радвам искрено че прекарах три, че и повече дни с вас. До скоро четене ;)

Коко
Yeah, with enough soap you could blow just about anything..

Потребителски аватар
mage
Регистриран: вт яну 21, 2003 9:15 pm

Мнение от mage » ср апр 07, 2004 9:14 am

Мдам, навсякъде ссе повтаря един мотив. Вси4ки са прекарали супер, и на вси4ки им е било кофти като са се прибирали. Това е добре де, поне няма хора, които да са останали недоволни.

О. и btw, Кримсън, ти просто ПРЕДСТАВА си нямаш какво е да ти е гадно. Особенно след като вместо в 16:30 си тръгнах в 23 и трябваше да седя 6 4аса на гарата. А това време мойех да го прекарам горе ако знаех 4е така ще стане. Но какво да се прави, съдба. :roll:

:cry: :cry: :cry: I MISS YOU GUYS!!!! :cry: :cry: :cry:
[Lol witty signature!]

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср апр 07, 2004 10:22 am

Голямо прекарване направихме.
Пак малко спазихме традицията заложена от НС3(бурно експанзивно подобряване, придружено от почти нулево интензивно), но пък и всякакви културни прояви и такива правихме с представянето на системи и такива неща. Арени разни, системи разни, че нови ли, че стари ли. И там равен брой неигрови занимания.
Абе, аз съм като Авис-а недоволен, въпреки че горе-долу добре се получи. Ако не се броят гафовете с местата, злобната сервитьорка, селското население с което делихме обиталище и прочия.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
iboB
Регистриран: вт юли 08, 2003 8:48 am
Контакти:

Мнение от iboB » ср апр 07, 2004 11:52 am

но мен все пак много ме е яд че изпуснах арената по варненската система (АЛТС)... но трябваше да си бегам... иначе беше много добре :wink: Не само рпг сесиите ами и мафиите и филмите и те бяха много яки. И кога е следващия път. (TenThingsIHate да водиш по вашата система ей!!!) 8) 8)
垣や雄牛
飛込みや陰核
牛の目に涙

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср апр 07, 2004 1:44 pm

Аз па да уточня ....аз съм разочарован по личностни причини!!! не е нещо свързано с организацията ;) СТАН рулз! макар и заклан ;)

Потребителски аватар
Reaper
Регистриран: нед сеп 14, 2003 2:33 pm
Контакти:

Мнение от Reaper » ср апр 07, 2004 2:08 pm

Мина страхотно въпреки, че се изиграха много повече мафии от колкото РПГ.
Пропаднаха и двете ДнД арени. Това беше кофти.
Много се радвам че се запознах с ГУРПС, АЛТС и АВАЛОН. И знам, че скоро ще се сдобия с тях. (когато излязат последните две де). Поопознах и Тучковал за което съм благодарен - ще знам за какво да не харча пари. :D
Много смях имаше на това събиране :D . И много сълзи след него :cry: .
Беше велико изживяване. Просто не знаят какво са пропуснали недошлите. Не че им се злобя ама ГАДНО ЛИ ВИ Е :twisted: :twisted: :twisted: ?
Имаше 2ро-класна напаст. Обявиха ни за сектанти (просто трябваше да видите как Тучко се връща след разправа с дечурлигата унил и промърморва "Нарекоха ме сектант :cry: ". Аквариус също ги деебнеше ама... Много се смяхме на "Како Стефке, пък тези батковци играят на зарове" :D ) Абе просто неповторима забава.
Тъмна фигура ти подава ръка бъркайки ти надълбоко в червата и прошепва крещейки "МИХО"

Потребителски аватар
Kalandor
Регистриран: пон мар 22, 2004 2:01 pm
Контакти:

Мнение от Kalandor » ср апр 07, 2004 2:34 pm

Ами хайде и аз да кажа нещо.
И на мен ми беше за пръв път, и не познавах много от хората, но въпреки всичко преживяването беше страхотно. Обстановката беше весела. Е, РПГ-тата можеше и по-добре да станат, ама като имаше толкова хора и всеки искаше да се види със всеки е обяснимо. И аз очаквам да излязат Авалон и АЛТС системите които като системи още незнам дали ще са достатъчно добри, но поне световете им са страхотни. Ръкопляскам на създателите им. Аз пък към настоящ момент влагам всичко от себе си доколкото мога в моя дял към Ендивал 3.13476283 но ще видим какво ще излезе. Презентациите бяха страхотни, а разбрахме и че Аквариус може да вика, при това доста страшно :))). Благодаря на всички за изживяването и особено на СТАН за перфектната организация, на Кримсън и Караджов (WildHunter). Бтв играта на криеница с 20-30 души е много забавно нещо особено на 3 литра бира и половин бутилка ром, и при малко по подходящи условия щеше да се получи идеално. Тъкмо наживо се видя че скиловете като Hide In Shadows и Move Silently не са никак лесни и трябва бая тояки да се хвърлят там. :) Колкото до хлапетата наистина бяха много досадни, тъй като реално нямаше как да му набиеш акъла в главата, но мисля че успях да взема страха на няколко от тях :P

Това от мен.. .чакаме снимки, макар че ме няма на кой знае колко от тях.
And I always love what others hate
But I never give up faith
Out in their world I feel insane.

Потребителски аватар
Rogue
Регистриран: нед ное 30, 2003 9:11 pm
Контакти:

Мнение от Rogue » ср апр 07, 2004 3:56 pm

Ооо ето ме и мен, като гледам, никой не ме е забелязал (гледа кръвнишки Праксис), но на мен не ми пука, днес ще мъкна снимки... кефете се софиянци ;)
Друго, друго... защо никой не поменава за игрите "Истината или се осмеляваш"?? Хайде, няма аз да казвам как мина, да не засегна нечии чувства, но мен ме накефи ;)
Много се радвам, че се запознах с Ити и с Грим и с всички останали, всички се оказаха готини и цялото нещо щеше да е супер, ако не ми бяха отмъкнали телефона ;( Ако някой го е намерил, моля да ми каже!
Грим... не си изпълни обещанието! Аквариус се мотае с брада ;))))
За глупости... мааалко се напиха някои, ама нямаше сцени, играхме на криеница в един през нощта (Аз и Грим вихме срещу луната...) обявиха ни за сатанинци, счупихме една брава... имахме гадна сервитьорка и Яго го изби на хентай елементи с нещастната ми Ашалити, но това да е ;)
Нямам тъпрение да дойде следващата среща и се надявам, че и Илли (Desperate Mod) ще дойде!
Хайде със здраве и
Чао ;)
Изображение

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср апр 07, 2004 7:58 pm

Защо никой не споменава за игрите на "Истината или Осмелявам се" ?? Беш ли го, за да не си изкарваме кирливите ризи, може би? А не е за това, сигурно е за да не им е кофти на тези, които не бяха..мхм *кима мъдро*
Аз, естествено, не мога да дам обективна оценка, просто защото присъствах едва последния ден. До колкото успя да ми направи впечатление се вихреше, що-годе, усърдна рпг дейност.
Да си обобщя преживявянията... Нито играх... нито гледах игра или арена, от презентациите видях половин за DnD 3.5, нито се напих, нито се на..кхм... НО запознах се с доста мили хора, които така или иначе видях и в петък/събота, но с повечето ми се отпуснаха още по 15-тина минути за по манжа и толкоз; побродихме из горите, но това аз и в Пловдив мога да си го правя - ей ги тепетата.

Какво, какво... по принцип нямам нищо против сполтяването или сближаването на обществото, но за мен някои неща си имат граници и ще се замисля доста за следващата НС.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Praxis

Мнение от Praxis » ср апр 07, 2004 8:16 pm

Чо,

много хора също останаха разочаровани. Аз за себе си знам, че само Провидение божие може да ме замъкне на една НС отново. Ама хайде да не се кълнем, че една година напред е много време за планиране.

Ама така е с много хора. Разни хора разни идеали. Стан да не ми се обижда, защото изобщо не е това намерението ми, ама като го слушах в събота за успеха и популярността на НС, заел царствена поза, си мислех за доборото старо време в СССР и за успешните петилетки, ей. О, да, ОНЕЗИ петилетки, дето ги възпяваше голямо П.

Ала, както казах, такива ми ти работи.

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » ср апр 07, 2004 8:33 pm

Впечатленията ми от тази национална.. Страхотна беше. Уви, Чо хвана последния ден когато задружния РПГ-дух се огъна масово под лиготията и другите работи. Докато Ways се напъне да напише Хрониките ще направя малко резюме. Първи ден, събота, пристигаме и висим във фоайето около 2 часа, през което време се запознаваме, щуреем и най-вече се подготвяме психически. Следва разглеждане на стаи, сбор в конферентната зала, където след официалното откриване на Срещата и разпределяне на хората без сесии към съответните ГМ-та се разпускаме за вечеря и сесии.. От следващия ден ще спомена само презентациите на Авалон и АЛТС (тази на Тучков я пропуснах защото играехме).

Лично аз бях изключително приятно изненадана от Авалон, тъй като до последно си мислех че е поредното фентъзи ориентирана система (подведох се по името признавам), но Енсо, слава богу, разби тези мои абсолютно грешни впечатления. За човек, чиято библиотека преобладава с фантастика и натам ориентирани книги, cyber-punk света, който Енсо описа си е просто мечта отдавна. За АЛТС ще добавя само че съм много впечатлена от варненци и ще стискам палци да продължават все така с постоянство и търпение в изграждането на системата и света.

Последваха две различни приключения от моя страна - едното по Discworld и GURPS при TenThingsIHate, а другото пак по GURPS при Duke_Diablo. За първото Коко е говорил в неговите впечатления, аз само ще добавя, че идеята със 'специалните играчи' скрити в групата беше много добра и ако имахме възможност да го довършим сигурно щеше да се получи още по-интересно (и интригантско). Въпреки че второто приключение не доживя втора сесия (водещия трябваше да си ходи) бях доста стресирана от него (survival horror както го беше написал) и с две ръце за нещо подобно отново..

Други ценни мероприятия бяха игрите на Мафия, масовото виене срещу луната (и обвиненията от учителките на зеленото училище, дето беше в същата хижа, на следващия ден че сме върколаци), жоманката (не толкова успешно мероприятие защото ни изгониха от подходящия терен поради викане в 2 часа през нощта), няколкото игри на 'Истината или Се Осмеляваш', женското парти (woman only restriction), няколкото събирания за ликьор, ром, водка или просто задружните събирания в конферентната зала, която наистина се оказа изключително добра.

Мероприятия, които бих искала да пропуснем следващия път, са всякакви играчки-плачки с ножове, ками и всякакви други остри и опасни предмети. Авис може да го представя сега като закачка, но раната на СТАН никак не беше 'драскотина' и покрай нея се случиха и други неприятни, стресиращи, изнервящи и притеснителни събития.

Все пак съм съгласна, че подобна среща трябва да се прави само веднъж в годината. Прекалено е грандиозна за да се прави на по-малко време, а и трябва да имаме време да се подготвим.. За следващия път във всеки случай си обещавам да подготвя приключение и добре оборудвана аптечка.

Много поздрави на всичките чудесни образи и възможно най-разнообразни хора, животни, чудовища и всякакви други същества, с които се запознах там. За следващия път някой да направи по-фантастично приключение, в което да участвам, моля!

П.П. Оказа се че Ways e постнал докато съм пишела това.. хихихи..
Illegitimi non carborundum

Потребителски аватар
Grimalkinn
Регистриран: вт фев 25, 2003 6:57 pm
Контакти:

Мнение от Grimalkinn » ср апр 07, 2004 11:27 pm

Тъи...да се изкажа и аз.Петък наобяд влакът ни благополучно пристигна в Пловдив.Посрещнаха ни,подслониха ни..абе всичко беше супеллл.Вечерта се игра едно малко и забавно прикл'чение под ръководството на Коко.Да не изпадам в подробности...така и не играх на тази среща.За мен беше първа но мисля че и така си прекарах добре.По този начин успях да бъда с почти всички едновременно, да ги опознавам долколкото ми е възможно.Беше ми много добре, имах и лоши моменти но се загърбват мн лесно.Бях на всичките презентации и бях удивена.Удивена най-вече от тази на Енсо.С почването си ме заинтересова и така беше доде не свърши.Останалите презентации също бяха добри доколкото мога аз да определя.Българското рпг общество се развива все повече и повече и аз съм горда че мога да се нарека малка част от него.Благодаря на пловдивчани за гостоприемството и организацията..мн добре сте се справили!.Раздвам се че увеличих кръга си от хора занимаващи се с рпг.
А като говорим за самата среща..замислете се..ако беше повече нямаше да бъде същото преживяване както сега.Нямаше да бъде същото.Верно за три дена почти нищо не може да се почне но все пак се опитахте.
Но ако знаете колко ви се кефя,радвам и т.н...нямате си и напредстава.Не исках да се прибирам,съжалявах че си тръгнахме въобще.Но всяко хубаво нещо за три дни хехехе :P :D
Съжалявам че така гадно подведох Вальо за торбата с алкохола.Дори не предполагах че е ваша..но надявам се че ще ни простите и ще имате едно черпене от нас! :lol: :lol: :lol: .Очаквам следващата среща..
За женското парти....работата е там че не мога да доложа.Нали знаете "Барабар Петко с мъжете"..Е такова нещо се получи и на мен..дано дамите не ми се сърдят затова ...До скоро сладури !

Потребителски аватар
iboB
Регистриран: вт юли 08, 2003 8:48 am
Контакти:

Мнение от iboB » ср апр 07, 2004 11:30 pm

еееее и "истината или се осмеляваш" ли е имало
съвсем ме хвана яд за последния ден...
но какво да се направи... duty called
垣や雄牛
飛込みや陰核
牛の目に涙

Потребителски аватар
Crimson

...

Мнение от Crimson » чет апр 08, 2004 12:20 am

И аз също исках да се извиня на дамите, за това че не присъствах на женското парти. Надявам се да ме извините и да ми простите :roll:

Грим, и аз бях по това време в мъжка компания. Все пак благодаря за всичко :wink:

Потребителски аватар
swordlord
Регистриран: пон дек 24, 2001 7:51 pm
Контакти:

Мнение от swordlord » чет апр 08, 2004 12:42 am

*(&^&$@@#*&()&$*^$^@!#@&@$#&@^#&)!(*^#
^!$#%$@^%$#!*@%!(^@)!^%$#^@$*#!$*%@$!
*@$!(#%@(*&*^%@!^$#%@$#%$@*&^@Ч!)!@)&
Ч!^@^!(%$#@(&$@Ч&!Ч^@)!^#)&*!%@#^&(!@&^$Ч^@!^

А някой бяхме на работа :oops:
Един миг
Отминал като предишния
Дълъг като следващия
неповторим по своята същност

Потребителски аватар
Korin
Регистриран: нед мар 14, 2004 11:11 pm

Мнение от Korin » чет апр 08, 2004 1:06 am

Беше супер!

Само за "смел или честен" (аз така си я знам играта) никой не ще да казва нищо, ама то как да кажеш. Някой жени просто си умират да гледат натискащи се мъже. Определено трябва да си смел за си смел ;).

Относно игрите... Може би трябва да се прави пъро една среща за опиване и запознаване и след това оцелелите да се съберат да си поиграят. Аз участвах само в сесията на ДюкДиабло, която започна много добре, но след това от всичките представяния на системи и светове не можах да се включа никъде. Впрочем, то май и свободни водещи нямаше. Е накрая се включих в сесията по прибирането, но куеста беше бая труден и накрая усъмнах в една горичка до Слънчев бряг. Това стопа не е лесна работа.

Разбрах, че последният ден е бил много каръшки и то не само за мен. Радвам се, че всички са живи.

Потребителски аватар
WildHunter
Регистриран: ср фев 19, 2003 7:31 pm
Контакти:

Мнение от WildHunter » чет апр 08, 2004 1:19 am

Ми...
Някои хора са се изказали много на място, а други не. За съжаление повечето не. Например Тинчето. Ако някой ми обясни какво място имат игрите на криеница, женските партита и най-вече виенето срещу луната при ролевите срещи ще му купя трактор. Няма даже да споменавам какво ставаше последната вечер и как отказахте Чочо от подобни мероприятия. Всички, вече изброени, неща си бяха чиста селска проява - не простотия, не глупост, не и тъпотия - просто селщина. Същото това може да се направи където и да е след определено количество керосин. Не е мястото по ролеви срещи за такива подобни изяви. В сравнение с предишни срещи тази беше най-мащабна и най-мащабно се издъни.

Това, което ми хареса на срещата, беше системата на варненци - много сериозна и добра подготовка, както и чух добри неща за Авалон, но не можах да чуя презентазията. Сравнително добре се получиха и игрите, в които участвах, но за съжаление можеше да се иска още от тях. Имаше малко хората, които вече не бях виждал... (Ити, Септьо, варненци, бургазлии и Ибоб са големи сладури :) ).

Не мога да си обесня как имаше хора, които се оплакваха, че няма къде да играят, но въпреки това се ръцаше толкова мафия... В сравнение с миналата среща имаше изключително малко разговори на ролева тематика... даже освен няколко презентации подобни раговори нямаше.

Разочарован съм, а прекарах три пълни дни в постоянно разкарваме, посрещане и забавляване на чужденци и почти не спах. Но поне имаше едим двама симпатяги, с които се запознах (Нека прибавя и Каландор към списъка и всички, за които не се сещам).
This is how iTroll

Потребителски аватар
Crimson

...

Мнение от Crimson » чет апр 08, 2004 2:50 am

Да, и аз исках да чуя дискусиите относно рпг. В смисъл..аз останах с впечатлението, че те ще са последният ден (поне така се говореше нещо) и ме беше яд че и тях съм изпуснала, но явно е нямало. Anyway.... :roll:

От всичко винаги има какво да се желае. Ами без нищо

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет апр 08, 2004 9:32 am

Както отбелязах по-горе, развитие най-вече екстензивно. Лекциите за Авалон и АЛТС наистина бяха приятни, макар да не ме очаровах много самите системи(АЛТС ми се видя мнооого сложна в стремежа си към подробност и реализъм, дано да греша). Съжалявам че я нямаше обещаната лекция по Екзалтед и Вампира, просто защото пропуснах един шанс да си вдигна в мирогледа иначе омразните ми системи на WhiteWolf(които конкурират ДнД доста успешно за най-комерсиалните). Откъм игра пак останах недоволен. Имах амбицията да водя две сесии по две системи(тоест, една сесия и една леко поредица от тематично свъзани арени), обаче нъцки. Това, а и други неща тотално ми развалиха настроението до степен при която се отказах и от лекцията която уж се бях заканил да давам и от другите неща които амбициозно бях тръгнал да готвя. Така че просто се отдадох на порочни удоволствия(които нямаше да са толкова порочни, ако доминиращото женско присъствие не беше това на Миерин).
Ето туй са ми причините за неудоволствието. Може и аз като Авис да река че са си лични, ама няма да е много вярно. По едно време дори ми беше домъчняло за лекциите( тея в университета) които пропуснах, а това вече е злобно. Нито играх, нито водих като хората, макар все пак срещата в много неща да превъзхождаше третата(организация, бройка, културни мероприятия, простотия, неролеви занимания и разни други). Както каза Коко, видя се че на такава среща не може да се играе сериозно. Което е глупост, защото на предни срещи можеше.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет апр 08, 2004 10:33 am

Тин .... колко пъти трябва да се извиня? ;( Ама от всичките поразии дето ги направих на НС тази е най-малката ;(

Потребителски аватар
Praxis

Мнение от Praxis » чет апр 08, 2004 1:13 pm

Нека отбележа, че аз самата не бях разочарована в този план. ЗАЩО, бе Праксис?, съм сигурна че ще се провикне някой. Ми тъй. Как очаквате да съберете 70, с думи СЕДЕМДЕСЕТ души, половината от които нямат право да гласуват, без родители, без учители, без никой, без да се познават от преди, и да очаквате да кротат, да джиткат по стаите и да метат само зарове? Бе вий чувате ли се?

Първо ще има поопознаване. После ще има понапиване. Нали сме млади, нали сме луди? После може и да се поджитка. Нали така?

А сега с малко по-сериозен тон, нещата аз ги виждам така. Като сме много хора дето не се познаваме и не си знаем един на друг магариите се получава точно това. Един да е несериозен и заразява останалите. Достатъчно е ЕДИН човек в групата да се разлигави и прилючението отива по дяволите. Да не говорим за една цялостна среща. Другото нещо е, че самите играещи не се познават по групите и имат различен стил. Дайте ми група с готини играчи дето да ЗНАЯТ как се играе и да им имам доверие, мислите ли, че ще предпочета да играя стрип покер с Дрегъни и Ангел и да залагам нечии прашки? АМИ!

Причината да бъда толкоз кисела целия ден в неделя бе, че в събота ми бяха скапали насторението. Имаше твърде много шум, групата ми си нямаше ИДЕЯ от системата (с малки изключения), много усти се отваряха, много шум, а нищо не казваха. Супер е като имаш играчи насреща дето да им е КЕФ да им водиш. Ако не бяха Дрегъни и Пламен (на които сърдечно благодаря) да дават идеи и да ми помагат с приключението, не знам какво щях да правя. Аз не знам какво би казал Дрегъни, но според мен може да стане страхотно и без капка бой. Държа да отбележа, че ако не бях така кисела, уморена и нетърпелива и разполагах с по-качестена игра от страна на играчите, можеше да е просто … незабравимо.

Кажете ми как за бога да предпочета да джиткам пред това да си правя женско парти с много шоколад и по бельо. Туй време вече го надживях, но пак е по-добро от много шум, а нищо.

Не все пак, хора, не забравяйте най-важната цел да ролевите игри: да се събереш с приятели и да се ЗАБАВЛЯВАШ. В края на краищата жоманката и минзухарите, нима това не беше забавно? Нима не беше хубаво и разпускащо на фона на ужасията наречена родители и училище? Поне на мен така ми се видя.

Аз казах, че НС за мен ще си остане паметна. С какво ще я запомня, аз най-добре си зная.

Обаче е хубаво на такива събирания човек да не ходи с хипер високи очаквания: както казах, не може да се разочарова само онзи, който нищо не очаква.

=======

The word of the Praxis: read it, heed it.

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » чет апр 08, 2004 2:34 pm

WildHunter написа:Ми...
Някои хора са се изказали много на място, а други не. За съжаление повечето не. Например Тинчето. Ако някой ми обясни какво място имат игрите на криеница, женските партита и най-вече виенето срещу луната при ролевите срещи ще му купя трактор. Няма даже да споменавам какво ставаше последната вечер и как отказахте Чочо от подобни мероприятия. Всички, вече изброени, неща си бяха чиста селска проява - не простотия, не глупост, не и тъпотия - просто селщина. Същото това може да се направи където и да е след определено количество керосин. Не е мястото по ролеви срещи за такива подобни изяви. В сравнение с предишни срещи тази беше най-мащабна и най-мащабно се издъни.
Ще ме извиниш Караджов но аз добре си спомням с кой започна играта на Мафия. И не че нещо но 'КАК ОТКАЗАХТЕ' не мисля че трябва да посочваш мен, при положение че 90% от описаните от мен дейности станаха вечерта преди тя да пристигне. Всъщност понеже доста ме ядоса с изказването ми не на място нека ти кажа така - за приблизително 60те часа когато бяхме на хижата, от които някои щастливци са прекарали 1/4 в сън и още 1/10 в ядене как очакваш през всичкото останало време да се играят само и единствено ролеви игри?? Ще ме извиниш за абсурдните размисли, но според мен за да играеш се изисква доста голямо количество концентрация, отпочиналост и желание. А всичките игри на мафия, хек, 152965 плитчици които се навързаха и т.н. бяха може би с цел МАЛКО да се РАЗПУСНЕМ. Всъщност вече е очевидно как влияят три дни ролеви игри дори на най-сериозните и вглъбени в мероприятието хора - няма да се впускам в подробности, защото вече ВСИЧКИ ЗНАЕМ.

И следващия път когато посочиш с пръстче Караджа виновните и ги нахокаш, обещавам да дойда и да ти го отхапя.
Illegitimi non carborundum

Потребителски аватар
Diablo
Регистриран: пон фев 11, 2002 5:55 pm
Контакти:

Мнение от Diablo » чет апр 08, 2004 3:51 pm

Брутална, Тин, просто радва.
Относно темата: отчасти съм съгласен с Караджов, отчасти имам лично свое мнение. Нормално е хората, които не са идвали на минали НС-та да им хареса. В това няма нищо лошо, защото предполага, че ще ги видим и на следващите, които предполагам ще има. Има някои, които бяха за 1ви път на НС и не бяха за пълното време. Мисля че е нормално на тях нс4 да не им е харесала поради няколко причини: стоя ли са твърде малко и не са доловили духа на хората и атмосферата. Някои пък дойдоха последния ден и бяха свидетели как умората и простотията вече надделяват над нас. Това мое мнение, защо мисля, че на някои НС4 им е харесала, а на някои не.

Как мина срещата за мене: ми мина по зле от нс3. Незнам защо така се получи. Може би защот обяхме твърде много хора, за което ще говоря малко по-късно.
Организацията на сесии и на арени на някои хора се развали и това също доведе до по-лошо минаване на срещата. МНОГО ХОРА БЯХМЕ. 66 човека. Някои вече ги познавах от миналата година (приблизително 30 човека), а с другата част се помъчих да се запозная. Останаха много малко хора (да речем 10 човека), с които въобще не съм се запознал. Това е много тъпо за мене, но предполагам ще им се реванширам другия път.
Плюсове: запознах се с някои хора, които страшно много исках да познавам. Това ме радва. Също така и играх няколко игри. Света на диска при Коко, Екзалтед при Локи, Арена при Ways. Искам да благодаря на Коко, който ме запозна с ГЪРПС и води едно наистина интересно приключение. Беше ми много интересно да играя при тебе, Коко.
Да благодаря на Локи, че ме запозна с красивия свят на Ексалтед.
И на Ways, че поне се опита да ни води една интересна арена.
Също така да не пренебрегна и организацията на пловдивчани, без които тази НС просто нямаше да я има.

И да обобщя: срещата ми хареса. Даже много. Ще се видим на следващата.

П.П. Със сигурност съм искал да кажа още нещо, но при такъв голям пост просто забравям, защото много емоции има в мене, породени от националната среща. Айде стига толкоз.

Отговори

Върни се в “Метафорум”