Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

phpBB

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Потребителски аватар
CHOP
Регистриран: пон дек 15, 2003 10:44 am
Контакти:

phpBB

Мнение от CHOP » вт фев 03, 2004 6:34 pm

Не мислите ли, че версията на phpBB, която използва форума е вече доста стара. Време е за обновяване.Новите версии на phpBB имат много функции и други екстри, както и много улеснения за модераторите. Вижте този форум например : http://forums.linkbg.com.
"Човек е осъден да разсъждава"

Потребителски аватар
Drizzt Do Urden
Регистриран: пет ное 14, 2003 8:43 pm
Контакти:

Мнение от Drizzt Do Urden » вт фев 03, 2004 7:10 pm

...
Но
Форума си е достатъчно привлекателен и така. :wink:
Последна промяна от Drizzt Do Urden на вт фев 03, 2004 7:19 pm, променено общо 1 път.

[bo]

Мнение от [bo] » вт фев 03, 2004 7:11 pm

Мислим, че си зверски прост!

Това не е phpBB, а IPB, който, м/у другото, не е open source, а комерсиален проект! Прочие, новото phpBB 2.2, което може да се види на http://area51.phpbb.com е доста по-сериозно решение, или ще бъде, когато излезе финално.

Потребителски аватар
CHOP
Контакти:

Мнение от CHOP » вт фев 03, 2004 7:21 pm

Дадох само пример. Някой функции в горепосочения форум много ми харесаха, като например " Last click " , която ти позволява да гледаш какво правят другите юзъри в момента. Също така те известяват когато някой от форума има рожден ден, можеш да си наместваш по колко поста да виждаш на страница, има разнообразни скинове ( които май са спожени от после ) и още...и още...
П.П. съжалявам за грешката.Не бях забелязал че е IPB

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » вт фев 03, 2004 7:38 pm

Това, че можеш да гледаш другите юзъри какво правят е супер!!!
Представям си го вече - към 2:00 AM отдолу на статистиката пише:
едикойси - гледа лесбийки и си бие чекии; еди-сикой - гледа педерасти и си бие чекии и т.н.
А иначе - тука си имаме два уведомителя за РД-та - темата на ТКокъл и БРД. А скинове - не си падам по тях, за мен са тъпи копелета, съжалявам.
Насо, извинявай, ама какво да му отговориш на това мнение, просто (освен да не му отговаряш, ама аз не съм такъв човек).
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Morbeo
Регистриран: съб сеп 28, 2002 1:37 am
Контакти:

Мнение от Morbeo » вт фев 03, 2004 7:49 pm

В интерес на истината и с phpBB може да се гледа какво правят лuser-ите, там най-доле дето пише Кой е онлайн.
Това със рожденните дни си е чист модул, но виж това колко поста да виждаш на страница е хубаво - и аз бих искал да го има (то мое и да го има, ама къвто съм недоскив).

Относно скиновете ще кажа две думи - кич.
МИКИ МАУС НА ТРИ МОРЕТА

[bo]

Мнение от [bo] » вт фев 03, 2004 8:33 pm

Е туй е то... От всички големи предимства на IPB пред phpBB, ти успя да кажеш най-незначителните и неясно-ненужните. Както бе казано, всичко туй вече го има или е въпрос на модул. Колко теми/мнения да има на страница като точна бройка тук все още не може, но може спокойно да филтрираш според времето (а то на практика резултира в същото).

phpBB 2.2 има няколко неща, които ще са много полезни тук... Подфоруми, едното от тях. Вече виждам как Близард прави 5-6 за ДнД различни ревизии, преводи и прочие. Което е по-интересното - различен скин за всеки форум/подфорум. Кеф ти туй, кеф ти онуй. Освен туй - потребителска карма и игнориране. Най-сетне ще се спася от тоя психопат Дрис до Утре, срамът за Бургаската Простотия. Да не споменавам за прикачване на файлове. Както и пълен лог с действията на всички модератори/администратори. Особено приятно, мда. Тоже и ограничен достъп до части от админ панела. Примерно някой може да има достъп само до секцията за смайлита и да добавя смайлита като гламав. Или аз да имам достъп само до секцията за бан и да банвам де що видя неподобаващо държащ се Бургазлия (фърля поглед към Дрис). И всички тия действия се записват в лог, както казах. Тъй мога да продължавам до утре, но мисля да спра за сега и да помоля някой да заключи тая тема и оная за рден на гейминистратора.

Потребителски аватар
CHOP
Контакти:

Мнение от CHOP » вт фев 03, 2004 8:45 pm

Функцията "Last Click" представлява следното :
Изкарва ти списък със всички потребители които са online. Нещо от рода на :
CHOP преглежда списъка с активни потребители.
Пенчо разглежда темата " Баба Яга ".
Генчо пише мнение в темата "Дядо Торбалан".
Спиридон разглежда профил на потребител.
Сульо променя профила си.
Пульо се намира в началото на форума.
Лично на мен тази функция много ми харесва.
Освен това има много хубав начин за подреждане на личните съобщения, можеш да си сменяш часовата зона когато пожелаеш....

П.П. Ukio много добре се изказа във темата за Дънджън Кроул. Ако я беше написал той щяхте да го заклеймите като Дебило маниак. По същия начин и сега: Именно защото аз съм предложил промяна на форума, това едва ли ще се осъществи, но ако предложението беше дал например Yago или Станимир щяхте сериозно да се замислите.

Потребителски аватар
Hacy
Регистриран: пет яну 03, 2003 10:43 pm
Контакти:

Мнение от Hacy » вт фев 03, 2004 9:03 pm

Супер сте! Жестоки! Гадни спамери :lol:.

Както и да е. CHOP, както ти обясни Боби, с не особено приличен тон :wink:, phpBB е най-добрия безплатен форум в момента. Следващата голяма ревизия - phpBB 2.2 наистина ще направи голям фурор, ака си изпълнят обещанията и определено тогава ще смениме версията на нашия форум. За момента по-нова версия е единствено 2.0.6, но промените в нея са малко и незначителни, за да трябва да сменяме целия форум. Има unstable releasе-и на 2.1.x, но не е ясно колко неизчистени бъгове има по тях.
И все пак едно нещо е напълно вярно. Не е чак толкова нужно да обновяваме всеки ден версията на форумите (защото това си е половин ден downtime). Все пак всичко лежи върху една база данни (MySQL ако не се лъжа е наш'та), един Apache сървър и едно PHP 4 (майче, не ми е особено любима тема това и не съм се интересувал много). Следващата версия на phpBB форумите лежи върху същото, демек разликата е само в кода на самия форум. Пък и от версия две насам, самите форуми са много благоприятно място за добавяне на всякакви модули (визирам снежинките и ако някой не е забелязъл, но горната част от форума ни е уникална за rpgbg.net).
Айде стига толкова спам. Заключвам темата, че си е чист off-topic.

пп. Това за last click-а го има в тези форуми, но не си си направил труда да погреднеш: Кой е online?. Хайде следващия път преди да пуснеш подобна тема, в която няма конкретно предложение даже (това не се отнася само за теб), порови се из интернет и почети малко. Може да ти е от полза.

Заключена

Върни се в “Метафорум”