Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

2. Призраците на Ленинград

Пълп приключения по Hollow Earth Expedition

Модератор: Night Wanderer

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

2. Призраците на Ленинград

Мнение от Night Wanderer » ср мар 12, 2014 3:01 pm

ООС
Засега само Нейтън пише в тази тема. Когато свършат Маша, Джак и Ларс, и те ще се пренесат тук.
Нейтън получава 6 опит, който може да разпредели сега според правилата в книгата (стр. 114 май беше?), а може и да запази за по-късно.
17 септември 1936 г., хотел Ленинград, 21.55

Пътят към хотела не отне много време на Нейтън и когато влезе във фоайето видя, че стенния часовник отброява почти десет. Англичанинът беше станал рано и не бе имал много време да си почине този ден. Усещаше как умората се беше натрупала в мускулите му, но срещата с червената звезда го бе разтревожила и мобилизирала.

Когато Нейт влезе през стъклената врата видя, че в лобито на хотела имаше един единствен гостенин. Той беше седнал на един от големите фотйоли, на масичката за кафе до него имаше сложена празна чаша за коняк, той самият бе заровил поглед в дебела книга с кожена подвързия. Когато Нейтън влезе той вдигна поглед от четивото си и погледна англичанина през малките кръгли очила на носа си. Нейт видя, че лицето му е младежко, мъжът едва ли имаше повече от 25 години. Гладко избръснат, със сресана кестенява коса беше се облякъл в изгладен светло кафяв панталон, изпънато зелено сако и на врата на бялата си риза беше завързал зелена папионка. Той стана, приближи се с усмивка и, преди Нейт да успее да се качи към стаята си, попита:
-Bonjour, monsieur, parlez-vous français? Voulez-vous m'accompagner à dîner?
Нейт забеляза надписа на кожената подвързия - "A. Dumas - Les Trois Mousquetaires"
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Re: 2. Призраците на Ленинград

Мнение от arabica » чет мар 13, 2014 10:38 am

- Sorry, I don't speak French, - Нейтън сви рамене и бързо огледа обстановката. Струваше му се необичайно да има толкова малко хора във фоайето по това време. В големите английски хотели гостите обикновено се мотаеха из всички нива до късна доба. Но пък от друга страна, може би просто хотел "Ленинград" беше празен.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » чет мар 13, 2014 11:37 am

-Прощавайте, аз говоря и малко английски - каза младежът на Нейтън на английски - Името ми е Албер Феликс и, виждате ли, бих искал да ви поканя на вечеря. Днес пристигнах, не обичам да вечерям сам, а нямам компания тук. А и изпих аператива си. Единствените други гости на хотела, доколкото разбрах, са някакви германци, а с тях не желая да комуникирам. Та ще желаете ли да ме придружите в ресторанта на хотела?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пет мар 14, 2014 12:24 am

Нейтън, разбира се, беше гладен. Последно беше хапнал на почерпката с руснаците, а след това беше обикалял из дъждовния Лениград като водна бълха. И все пак му трябваше време да обмисли видяното. А и ако останалите се бяха прибрали, щеше да е най-добре да се съберат на вечеря и да им разкаже какво бе видял. Нейтън свали палтото си и отвърна предпазливо:
- Благодаря ви, но тъкмо се прибирам и искам да се поосвежа. А и съм тук с неколцина колеги, може да се наложи да се присъединя към тях за служебна вечеря. - Той подаде ръка на непознатия. - Аз съм Нийл Харисън, работя в английската легация.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » чет мар 20, 2014 2:17 pm

-О, ами.. добре тогава - каза с разочарован вид французинът - аз и без това трябва да си дочета главата, а пък не исках да ви карам да ме чакате. Така ще разполагам със свободата да й се насладя докрай преди да вечерям. Приятна вечер, мистър Харисън, и приятна почивка.
Французинът се върна на фотьойла си и остави Нейт свободен.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт мар 25, 2014 2:46 pm

Нейтън кимна.
- Ще ви потърся ако се окаже, че колегите ми са още навън.
Той тръгна към стаята си, все още под влияние на видяното в подземията на Ермитажа. Щастливата му цигара все още беше в безопасност на дъното на кутията, но войниците почти бяха довършили запасите му за тази вечер.
[sblock]Проверявам дали някой е влизал в стаята ми, като следя ключалката и разни залепени нишани, които си оставям докато ме няма. :lol: И дали през стената, която ме разделя от германската стая може да се чуе нещо. Ако и отговорът и на двата въпроса е отрицателен, отивам да търся някой от групата. Ако никой от останалите още не се е прибрал в хотела, отиам да видя доктора и после слизам да вечерям с французина.[/sblock]

Потребителски аватар
Джебадая
Регистриран: ср май 08, 2013 8:38 pm

Мнение от Джебадая » ср мар 26, 2014 10:46 am

Умът на Ласе още беше зает анализиране на случката в гробищата, когато се прибра в хотела. Радистът разсеяно поиска ключа от стаята си на английски, сепна се, извини се на рецепциониста и повтори номера на стята си на руски.
Не можеше да се отърси от усещането, че на отчето не му е чиста работата. "Естествено, че не му е чиста", помисли си, "Заговорничи с германски шпиони". Но имаше и нещо друго... нещо неестествено в начина, по който милиционерите изведнъж се бяха размекнали. Или просто започваше да си въобразява.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср мар 26, 2014 3:21 pm

Когато се качи на етажа си Нейтън откри, че целия коридор беше озвучен от възсилен шум от стаята на германците. Изглежда някой в тяхната стая свиреше на цигулка и озвучаваше и съседите. Неговата стая англичанинът намери точно както я беше оставил.
Малко по-късно, докато чакаше Игор да отговори на почукването (което така и не се случи) Нейт видя Ласе който се задаваше с умислен вид по коридора към стаята си.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср мар 26, 2014 5:48 pm

- Ла...ри! Значи все пак поне една от блудните овци се е завърнала. - Нейтън се зарадва, че вижда другаря си и се приближи. - Не можем да отречем на руснаците, че са ни подготвили сериозна социална програма. Вечерял ли си? Току-що отклоних поканата на някакъв французин долу във фоайето, като се надявах ние самите да се съберем поне за вечеря. Но Маша и Джон са още при поетите (вярвай ми, сигурен съм че в момента се търкялат пияни под масата, знам ги аз тези поетични сбирки), така че ако искаш, да идем да прогоним самотата на клетия френски петел?
Последна промяна от arabica на чет мар 27, 2014 11:11 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » чет мар 27, 2014 11:02 am

- Защо не, - отвърна Ласе, но в гласа му не се усещаше особен ентусиазъм. - Ти слизай при него, ако искаш, аз ще се приведа в приличен вид и ще ви намеря.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » чет мар 27, 2014 11:16 am

Нейтън му хвърли дълъг поглед.
- Нещо се е случило? Добре, не ми казвай. Хайде да хапнем и току-виж, междувременно Джон се завърнал. Ще те чакаме в ресторанта. - Преди да се отдалечи, Нейтън кимна към вратата на германците, от която още се разнасяха звуците на цигулката. - Струва ми се, че цяла вечер Вагнер ще ни кара да плащаме за греховете си, така че е редно да се подготвим с нещо течно за изпитанието. Не закъснявай!
Той заслиза по стълбите като си подсвикрваше.

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » вт апр 01, 2014 12:34 pm

Маша и Джак пристигнаха пред хотела няколко минути след 22.00. Краткото пътуване с таксито изглеждаше много по-дълго заради мълчанието в купето, а и шофьора не се опита да разведри обстановката. Беше късно, края на един твърде дълъг ден изпълнен с много перипетии, а и единствената храна, която бяха хапнали след обяда в университета бяха прословутите джинджифилови бисквитки на сбирката. Мислите на Маша безотказно се върнаха обратно на случилото се там, но ума й все още не можеше да осмисли всичко. Тя плати на шофьора и последва Джак във фоаето на хотела, след което спря загледано към ресторанта.
- Не знам за теб, но аз умирам от глад. И вече е толкова късно, че хазяйката ми ще се мръщи ако тепърва ще правя вечеря като се върна вкъщи. Ще хапна нещо, преди да можем да обсъдим.. деня.. с останалите, ако нямаш нищо против.
И тя се упъти към ресторанта.
Illegitimi non carborundum

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет апр 04, 2014 9:34 am

Когато Нейтън слезе по стълбите видя Маша и Джак, които тъкмо влизаха в ресторанта на хотела. В ресторанта имаше няколко заети маси по това време - на три от тях, съдейки по облеклото им, седяха някакви чуждестранни двойки, на една беше седнал сам новия приятел на Нейт от фоайето и продължаваше да си чете книгата, а на входа имаше салонен управител, който, след като се увери, че са гости на хотела, ги попита маса за колко души ще желаят.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » съб апр 05, 2014 9:37 pm

- За петима, - обади се Нейтън и след като салонният управител се отдалечи подхвърли тихо към приятелите си: - Имам новини, но предпочитам да ги обсъдим на някое място, което е уединено и безопасно. Какво ще кажете сега само да вечеряме, а сводка на изминалия ден да направим утре на разходка, чийто маршрут ще изберем на момента?

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон апр 07, 2014 2:20 pm

-Разбира се, заповядайте - покани ги управителят и ги заведе до маса за петима - Чакате ли някого да го упътя към вас?
Думите звучаха странно, защото ресторантът не беше много голям и всеки който влезеше през вратата лесно можеше да види седналите англичани. Малко по-късно мина сервитьор, който събра поръчките им на руски език и ги остави на спокойствие да си говорят. Всички видяха как французинът хвърля любопитни погледи от съседната маса.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » чет апр 10, 2014 12:08 pm

Ласе се присъедини малко по-късно, изсушен и преоблечен. Поздрави колегите си малко вдървено и се настани до тях.
- Някой да се е засичал с доктор Лий? - попита, докато прелистваше менюто.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пет апр 11, 2014 2:55 pm

- Потърсих го днес, но не ми отвори, - обади се Нейтън, докато си поръчваше сух джин и тоник. - Започвам да се притеснявам за него. Утре когато ида до английската легация мога да опитам да докарам някой лекар да види какво му е (лекар да лекува лекар, каква ирония а). Маша Василиевна, познавате ли някой добър специалист, който би се съгласил да прегледа доктора тук? Впрочем, колеги, онзи очилат младеж на съседната маса е самотен французин в чужбина, който за разлика от нас няма компания за вечеря. Бихте ли разтворили добрите си сърца за още един гостенин на масата ни, защото изпитвам неясно опасение, че самотната му суха вечеря ще го довърши преди да сме изпили питиетата си?

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » вт апр 15, 2014 3:39 pm

- Бих могла да попитам за доктор, но нямам познати в тези среди - каза Маша, след което кимна одобрително на идеята да поканят французина и помоли сервитьора да добави още един комплект прибори към масата им и да покани другия гост да се присъедини към тях.
Illegitimi non carborundum

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон апр 21, 2014 1:16 pm

Нейтън изпревари сервитьора и подхвърли към съседната маса:
- Албер, присъединете се към нас ако не ви е страх да прекарате вечерта в компанията на тумба учени глави. Не знам дали вкусът на руския хайвер ще е по-добър ако го поръсите с щипка геология, но от друга страна, ще имате чудесна възможност да попрактикувате ругаене на няколко езика.
После се обърна към сервитьора и обясни:
- Не очакваме други хора, но има малък шанс нашият колега, който лежи болен в стаята си, да се почувства по-добре и да слезе за вечеря. Ако не го видите до петнайсет минути, бихте ли изпратили в стаята му някаква лека вечеря, салата и супа например? Добавете ги към сметката на нашата маса.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср апр 30, 2014 2:41 pm

-Разбира се, господине, веднага - отвърна сервитьора.
Като чу поканата Албер тържествено затвори книгата, обърне се с широка усмивка към англичаните и заяви:
-Благодаря Ви, господа, компанията ви ще бъде удоволствие за един млад френски адвокат тази вечер -той се премести на масата заедно с чашата си и продължи - Позволете ми да вдигна тост за Антантата, съюзът, който спаси света от немския империализъм! Кажете господа, Вие по каква работа сте тук? Странно е човек да види чужденци отвъд границите на Съветския съюз, пък макар и в един от най-красивите му градове. Още повече пък толкова много заедно.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » чет май 01, 2014 7:05 pm

- Господата са геолози и идват на международна конференция, - обясни Нейтън след като чукна чашата си с французина. - Младата дама тук е Маша Василиевна, която е наш домакин и гид от името на университета. А аз съм профанът, който се оправя с документите. А вас какво ви води насам?

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед май 11, 2014 1:35 pm

-Използвах възможността да съчетая личната работа с адвокатската си практика. Нает съм от Партията да дам правни консултации по едни... случаи. Да, адвокат съм, към Парижката адвокатска колегия. А личната ми работа - семейната ми история всъщност произхожда от Импернска Русия и бих искал да проуча разни работи по семейната си история междувременно.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » вт май 13, 2014 4:03 pm

- Доста дръзко от Ваша страна, - отбеляза Ласе. - До колкото ми направи впечатление, целта на Партията е да погребе споменът за Империята, сякаш не е била. Надали биха погледнали с добро око на начинанията Ви, пък били те и от чисто лично естество.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср май 14, 2014 10:39 am

-Начинанията ми няма да са от естество, че да заплашат текущото статукво. Никога не съм се стремял към такова нещо. И си мисля, че ще ми бъде разрешено да направя някои дребни работи. Но за съжаление не мога да говоря повече, защото това би застрашило сигурността ми и сигурността на клиента ми. А вероятно и вашата. А, ето я и вечерята. Наистина, благодаря Ви, че ми оказвате честта да вечерям с Вас, в противен случай щеше да трябва да скучая сам. Не се обиждайте, доц. Кленова, но местната компания рядко е на достатъчно високо ниво. И така, споделете, какви са новостите по Албиона? Нещо интересно случва ли се? Вие от кой университет сте, всъщност, господа геолози?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » чет май 15, 2014 8:37 pm

Докато колегите му мърмореха нещо за кеймбриджския си колеж, Нейтън бързо обмисли възможността французинът да се окаже агент. Нямаше нищо необичайно в това да ги разпитва откъде са, разбира се, особено като се има предвид, че не ги познава. Нито пък беше чак толкова необичайно да работи за съветското правителство - руснаците бяха принудени да наемат доста чужди специалисти, за да развиват производството си. И все пак, предпазливостта не вреди. Нейтън реши да научи повече.
- На Острова няма нищо интересно откакто свърши олимпиадата, - обади се той. - Но пък медалът на двоен скул беше най-радващото събитие от няколко години насам. Дори победата на Уимбълдън не може да зарадва душата на англичанина така, както един хубав медал в гребането. - Нейтън се ухили. - Все пак, само преди няколко дни бях на най-голямата дяволска клада за деня на Гай Фоукс, ако броите това за новина. Някой умник беше докарал бедната стара слоница от ливърпулския зоопарк да носи дърва за проклетото нещо и да пукна ако после пламъците не се виждаха чак в Ирландия!
Опитвайки се да покаже колко голяма е била кладата, той разпери ръце точно когато се беше заел да пали цигара. Съседите му по маса предпазливо се залегнаха по местата си, за да избегнат опасността да бъдат пометени. Нейтън се ухили още по-широко.
- Знаете ли дали руснаците имат подобни пиромански страсти? Щом сте дошъл да ровите за костите на дедите си сигурно добре познавате обичаите в тази страна.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон май 19, 2014 10:20 am

-Да, да, познавам ги. Макар да са извън пряката ми компетенция като юрист смея да твърдя, че имам широк кръг от интереси, които освен литературата включват и историята и културологията. Семеен дълг е до някаква степен. Е, изглежда на острова всичко си върви по старому. Нищо учудващо, предвид, че сте една от най-старите монархии в Европа и (колкото и да не му се иска на един французин да го признае, юристът в мен няма как да премълчи този факт) сте пример за това как традициите трябва да се превръщат в държавна идеология. Твърде жалко, че местните хора така бързо решиха да изтриват историята си. Но аз твърдо вярвам, че право на всеки свободен индивид е сам да избира начина на своето падение. А, вие, господа, до кога се очаква да останете в града?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт май 20, 2014 10:26 am

- Точно колкото учените да си организират конференцията, надявам се, - засмя се Нейтън. - Взехме визи за две седмици и ако случайно нещата се проточат, ще трябва да минем още един път през цялото чакане. А вие колко време смятате да прекарате тук? Звучите като човек, който има да разкопава семейно родословно дърво, простиращо се в няколко века.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт май 20, 2014 12:18 pm

-Аз ще остана толкова, колкото е нужно да си свърша работата. Смятам, че семейната история няма да отнеме много допълнително време. Е, изглежда ще имаме възможността да вечеряме отново заедно идните седмици. Благодаря ви много за поканата, ако ви трябва нещо - можете да поръчате да ме потърсят в стая 511. Ако е във възможностите ми - с удоволствие ще ви помогна. Благодаря за вечерята, господа, позволете ми да се оттегля от компанията Ви и... - Албер се поколеба тук за кратко и добави - Да живее кралят!
След което на един дъх изпи оставащият в чашата му коняк и наперено напусна ресторанта, оставяйки агентите на собствените им разсъждения. Малко по-късно сервитьорът отнесе чинията му, в която картофите бяха разровени, пържолата - нарязана, но, въпреки хаотичното си състояние и един залък не липсваше от първоначално сервираното.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср май 21, 2014 4:28 pm

- Гладът за общуване побеждава глада за храна! - Иронично подхвърли Нейтън, когато французинът се отдалечи. - Ще ми се да можех да проявя такава воля, когато бях на шест и баба ми ме лишаваше от десерт заради невъобразимите ми провинения. Обзалагам се на едно към пет, че милият Албер е скрил под възглавницата си няколко суджука, които ще погълне веднага щом се озове сам в стаята си.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » ср май 21, 2014 5:52 pm

Ларс разръчка с вилица собствената си порция.
- Интересен образ, несъмнено. Колеги, времето напредна доста, - докато говореше, посегна към джобчето на жилетката си и се сепна за момент, когато усети, че часовникът му не е там, - а ние имаме работа за вършене. Ако сме готови с вечерята, предлагам да се оттеглим някъде, където ще можем необезпокоявано да обменим... впечатления и да обсъдим плановете си за идните дни.

Отговори

Върни се в “Там Северното Сияние е Червено”