Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Правене на Клан

Експериментална игра в света на Глоранта по правилата на Heroquest 2
chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Re: Правене на Клан

Мнение от chrono » чет юли 25, 2013 11:23 am

До колкото разбрах е всички тези:
- осветява района (нощното виждане)
- което ще се вижда от далече (сигналната ракета)
- и ще може да разкрива трудно-видими или невидими неща, в зависимост от трудността за успех при хвърляне (true seeing, в случай, че зара ни обича)

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет юли 25, 2013 4:31 pm

Общо взето, откъм правила и сетинг, това което се случва е:
1.Какво става? Осветява района, включително и в преносния смисъл.
2.Как изглежда? Всички виждат звездопада(магията е винаги очевидна в сетинга)
3.Механика? Който иска да види, използва накое свое умение подкрепено от това на Уайтера(или директно Звездопад като умение) срещу умението с която нещата се крият. Примерно "аз съм малък камък нощно време" или "аз съм голям трол нощно време, освен тва нося голяма плетена шапка от мрак". При успех - виждаш. При оспорван успех - я виждаш, я не. При неуспех - крие се.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » чет юли 25, 2013 11:42 pm

За.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пет юли 26, 2013 10:23 am

13. I Fought We Won

The entire world was on the brink of destruction, and it came down to one person to resist Wakboth the Devil. That person did, and so the world was saved. You learned in the initiation rites of your people that you were that individual. Heort the King is the one who teaches you this, and so you are called one of the Heortling peoples.

Или иначе казано - битката срещу Хаоса е всекидневна битка в душата на всеки човек. Ретроактивно и бъдещо.

Give your clan a Gods War Heroquest secret.

Ритуалният подвиг(heroquest) е специален ритуал, чрез който героят се въплъщава във фигура от божиите времена, или от миналото. Симулирайки или повтаряйки събитията, героят получава досег с миналите събития и магията която ги обвива. Това може да доведе до благословия за клана или групата, сила за героя извършител, или задълбочаване на познанията за миналото и митовете. Рисковете също са огромни - огромни магически енергии се отприщват когато ритуалът започне - в миг героят изправет пред група хора размахващи плат на пръчка се превръща в Орлант изправен пред могъщият дракон Арока. Ако Орлант загуби, не само е възможно героят да плати с живота си, но и кланът да загуби много от магическата си сила. Ако ритуалът включва пътуване, възможно е пътят да те отведе към опасни врагове, подобни на тези, с които оригиналният герой се е сблъскал в своите пътувания.
Допълнителен риск е преплитането не героични подвизи. Пътуването в Отвъдния Свят може да те срещне с други герои. Понякога тези срещи са случайни. Понякога те са част от нарочно предизвикателство отправено от героя потеглил на поход.
Наградите също могат да са значителни - героични способности, магически съкровища, благословията на боговете, победа над враговете, затвърждаване на правотата на твоите възгледи и традиции.

За да можеш да организираш ритуала, трябва да знаеш за събитието което се опитваш да емулираш. В случая, трябва да изберете едно събитие от първите дни(всичко преди да почнат апокалиптичните въпроси) и кланът ще има познанията за това, как да го повтори в ритуален подвиг. Може би знаете ритуал, с който избрана жена(в ролята на Ерналда) да потегли, за да убеди Малките Огньове да влязат в огнищата - и от това жената да придобива огнени способности или да благославя огньовете работещи в домакинствата и работилниците на клана. Ограничението е, че трябва да е някое от събитията които сте избрали.

chrono

Мнение от chrono » пон юли 29, 2013 1:17 pm

Явно не само аз чакам да видя дали няма някой да изгрее със светла идея за подвиг, но нейсе. Като цяло ми харесва идеята да направим куест по следното:
5.We met Orlanth when he was young and explored the world below the Great Mountain
... но все още не съм избистрил детайлите.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон юли 29, 2013 3:40 pm

"You, a loyal member of Orlanth's army, were there at the wedding. When you went into the ceremony, you were asked which side you wished to stand on: the right (Air) or left (Earth) side. Which side did your ancestors stand on?
1)Air "

Аз съм за ритуал, който да пресъздава ухажването и сватбата на въздуха и земята, като по този начин помага за овлядяването или отпушването на природните стихии. В него героят или героинята (не съм запознат кой е бил по-активния в тези двете) трябва да успее да "сватоса" елементите и да ги опази от зли влияния до края на ритуала.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт юли 30, 2013 12:34 am

4uk4ata написа:Аз съм за ритуал, който да пресъздава ухажването и сватбата на въздуха и земята, като по този начин помага за овлядяването или отпушването на природните стихии. В него героят или героинята (не съм запознат кой е бил по-активния в тези двете) трябва да успее да "сватоса" елементите и да ги опази от зли влияния до края на ритуала.
Пясъчна буря? :mrgreen:

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт юли 30, 2013 12:37 am

chrono написа:Явно не само аз чакам да видя дали няма някой да изгрее със светла идея за подвиг, но нейсе. Като цяло ми харесва идеята да направим куест по следното:
5.We met Orlanth when he was young and explored the world below the Great Mountain
... но все още не съм избистрил детайлите.
Пращаме ритуално група търсачи в най-дълбоките рещери под земята и ги очакваме да се върнат до една седмица, носейки ни - какво? Някакъв минерал (вулканичен нож? елмазеното острие? бронзовата руда?) или нещо по-така, примерно, ъъъ, благословията на Орлант, затворена в неугасваща лампа?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт юли 30, 2013 9:33 am

"The world under the Great Mountain" е целият свят, а не подземният свят.
arabica написа:Пясъчна буря? :mrgreen:
Орлант и Ерналда се водят предимно добри богове, особено Ерналда. Дагда, който е сушата и е пясъчна буря е както роднина, така и враг.

Всичките лоши прояви на Земята са приписвани на сестрите, родителите, синовете, дъщерите и др на Ерналда. Например Маран Гор, богиня на поглъщащата земя и трусовете.

chrono

Мнение от chrono » вт юли 30, 2013 11:06 am

chrono написа:... но все още не съм избистрил детайлите.
Клоня към някаква комплексна задача, тип "тест за ума, тялото и сърцето", но свързани с изследователството. Така че предлагам задачата да е от три части:
- да намериш, набереш и донесеш непозната билка (тук билка = растение, което цъфти, няма нужда да е лечебно)
- да издириш и убиеш опасен звяр (и да си вземеш трофей)
- да срещнеш непознат, да поговориш с него и да се разделите приятелски (примерно да си размените дрънкулки като жест на добра воля)
Струва ми се горните три достатъчно добре символизират покоряването на непознати земи.

Edit: тези ми се струват интересни, понеже предлагат широк спектър от възможности. Примерно търсенето на билката може да изисква основно ориентиране, или пък не - примерно можеш да видиш разцъфнал цвят на върха на най-високото дърво, клоните на което в последствие да се окаже, че гъмжат от отровни змии. А звяра няма нужда да го пребориш с груба сила и копие - може да е примка, може да е отровна стрела от 200 метра и т.н. А последното може да тества всякаква комбинация от социални умения в зависимост от ситуацията. Като комбинираме и трите се получава изискване за well-rounded hero (без да се изисква конкретен тип, примерно най-силния войн), а не просто някой да е мин-макснал определено умение за изпълнението на задачата.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » вт юли 30, 2013 4:35 pm

Хм, мислех си за нещо свързано с Орлант като аспекта му на Ормалая-Ловеца, или с момента, когато пие от казана на гигантите.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт юли 30, 2013 10:03 pm

Асен написа:Хм, мислех си за нещо свързано с Орлант като аспекта му на Ормалая-Ловеца, или с момента, когато пие от казана на гигантите.
Някакви super-obscure богове.
Хеортлингите предпочитат брат му Одайла.

Предложението на хроно работи като цяло. Версия на мита има тук:
http://www.scribd.com/doc/148111529/The ... -of-Destor

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср юли 31, 2013 10:52 am

chrono написа:
chrono написа:- да срещнеш непознат, да поговориш с него и да се разделите приятелски (примерно да си размените дрънкулки като жест на добра воля)
Хрумна ми, че това може да се разшири така че да включва не само хора, а например местни магически същества (ако в сетинга има такива). Доста по-яко е да се натресеш на самодивското хоро и въпреки това да успееш да убедиш самодивите да не ти изпият силата. :)
А и това с билката може да се разшири - примерно, както аз пуснах мухата, да не е само търсене на растение, а примерно на полезен минерал (и това спада към изследователството, все пак).
Иначе на мен целият ритуал също ми звучи добре, самото събитие ми се вижда най-плодотворно в сравнение с останалите, които избрахме до момента и бих гласувала за това предложение дори да не харесате модификациите, които описах по-горе.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юли 31, 2013 11:20 am

Then we are decided?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юли 31, 2013 5:14 pm

Assuming that we are decided,

14. The Unity Council

King Heort guided your people out of the Great Darkness. He reinstituted sacrifice to the gods, organized the peoples into clans, gave out the new laws for society, and arranged the first new tribe. In his honor, you became Heortlings. He also arranged alliances with all the nearby Elder Races and formed the Unity Council. For the first time ever, humans and the elder races worked cooperatively. During this time of peace and cooperation, your ancestors made many unexpected allies.
Which allies were most important to you?

1)The elves, who taught you to call them Aldryami.
2)The Mostali, whom you had previously called dwarves.
3)The trolls, who now wanted you to call them Uz.
4)The nomads of Prax, who had always raided our lands, but who shared common deities and hatred of Chaos.
5)The dragonewts, who served the monstrous dragons in their unfathomable and alien ways, but feared Chaos as did you.

The Unity Council of Dragon Pass was a unique and extraordinary phenomenon. Many ancient feuds and hostilities were set aside for the sake of harmony. The unity allowed the peoples to cast off Chaos and to thrive in comparison with the rest of the miserable Darkness-plagued world.

You cannot choose the same answer as you did for your Ancient Enemy. Your hostility to that enemy blinded you to the advantages of the new age.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср юли 31, 2013 6:27 pm

5)The dragonewts, who served the monstrous dragons in their unfathomable and alien ways, but feared Chaos as did you.
Нещо характерно за тези?

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » ср юли 31, 2013 10:33 pm

4 - поне са хора. :)
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юли 31, 2013 10:53 pm

Драконярите са мистични и странни. Силни и силно магически. Свързани са с драконите, а не с боговете. Не изглежда да изпитват лоши чувства по повод позицията на Орлант като Драконоубиец. Не използват метал. Неразбираеми и свирепи са. Начина им на мислене е чужд, а и те не се обясняват на никому. Много малко от тях дори могат да говорят човешките езици.

Праксианците в този период вече са придобили съвременния си облик. Уаха Касапина е дошъл, и е научил животните и племената как един да се прехранвата от Пустошта, а другите от тях. Във всяка част на Пракс, хора и животни теглили жребии. Навсякъде жребия спечелили хората, освен на едно място, където спечелили морокантите(тапири). Всяко голямо племе се идентифицира по животните с които живее - антилопи, бизони, носорози и т.н. Морокантите отглеждат и ядат човеци с животински интелект. Праксианците много почитат Урокс Гръмотевичния Бик, брат на Орлант и берсерк срещу Хаоса.

chrono

Мнение от chrono » ср юли 31, 2013 11:31 pm

Yago написа:Then we are decided?
Аз съм ОК с предложенията на arabica. От една страна за дипломацията не съм казал изрично, че искам да е с хора, така че това е по-скоро разяснение отколкото промяна на моето предложение. За билката имах идеята да се донесе нещо непознато, така че пак не държа да се ограничим с растения, въпреки че bring us a rock we've never seen before ми се струва по-малко впечатляваща задача, но принципно нямам против.
hameleona написа:4 - поне са хора. :)
works for me

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет авг 01, 2013 12:51 am

Драконярите звучат забавни. Елфите и джуджетата са ми еднакво окей, другите са meh. Хора много, ако ще имаме странни съюзници ги предпочитам по-шантави, а напоследък нещо не ми е до троли.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пет авг 02, 2013 1:56 am

Yago написа:Then we are decided?
As far as I'm concerned, yes.

Гласувам за тролите, защото няма втори такива изроди :mrgreen: ! Но ако няма желаещи, ще подкрепя с цел постигане на консенсус и номадите или драконообразните. Ако някоя от тези групи събере два гласа и няма друг, гласувал за тролите, бройте, че съм прехвърлил моя към тях.
Елфите и джуджетата са ми досадни дори в Глоранта, въпреки че не са клишетата от други сетинги. Винаги е забавно да видиш елф, хванал бръшлян, но не е забавно да му помагаш да го подкастря :twisted: .
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед авг 04, 2013 12:19 am

Dammit, сега ми е забавно да видя някъде елф-психопат с моторна резачка:) .

Oh wait, 40k. Right.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » нед авг 04, 2013 11:05 pm

Явно Пракс.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » нед авг 04, 2013 11:11 pm

15. The Heortlings

Under King Heort's leadership the clans prospered and soon his Heortling Tribe became many tribes. There are eleven ancestral Heortling Tribes. Everyone knows which one they belonged to during the Dawn Age, even though none of them exists any longer.
Which Heortling Tribe did your clan belong to?

We belonged to one of the ancient Vingkotling tribes founded by the children of King Vingkot but adopted the ways of Heort:

1)We belonged to the Vestantes, the tribe of one of the Summer Daughters Vestene and her foreigner husband Goralf Brown. We lived in the north, in the lands now called Aggar.

2)We belonged to the Koroltes, the tribe of the Summer Son, Korol. We lived near Kero Fin in the lands later stolen by the Grazelanders.

3)We belonged to the Ogorvaltes, the tribe of one of the Summer Daughters, Orgorvale and her outlander husband Ulanin the Rider. We lived in the lands now called Sartar.

4)We belonged to the Penentelli, the tribe of the Winter Daughter, Penene, and her husband Kastwall Five. We lived in the highlands of the lands now called Aggar.

5)We belonged to the Infithtelli, the tribe of one of the Summer Daughters, Infithe and her husband Porscriptor the Cannibal. We lived in the land now called Tarsh.

6)We belonged to Berenethtelli, the tribe of the Red-Haired Winter Daughter Redaylde and her horse-loving husband Bereneth the Rider. We lived in the north, in the land now called Saird.

We joined one of the tribes that were formed out of the remains of those destroyed during the Gods War. We followed a great hero who came down from the heavens and who provided us with flickering light during the Darkness:

8 ) We joined the Liornvuli, named for Liorn the Young, star husband of Deleen daughter of King Kodig, the eldest son of Vingkot. We lived in the land now called Tarsh.

9) We joined the Forosilvuli, named for Forosil Ferocious, star husband of Ornore Korolsdottir. We lived in the land now called Tarsh.

10) We joined the Stravuli, named for Stravul, the great hero who defended Dragon Pass in the Darkness. We lived in the lands now called Tarsh.

11)We joined the Garanvuli, named for Garan, star lover of Serias, who defeated the Chaos Army and saved his lover at Whitewall. We lived in the lands now called Heortland.

12)We joined the Sedenorvuli, named for Sedenor who descended to save his clan from Chaos. We lived in the land just north of the Shadow Plateau and feuded with the Koroltes until we were forced to move to the far north to a land now called Talastar.

Your tribe was founded by your ancestral hero. Your wyter gains abilities from your ancestral hero. - Не си го избирате, фиксирано е.

Предвид, че по време на Големия Мрак, предците ви са били спасени от един от Звездните Капитани, логичните избори са тези между 8 и 12.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон авг 05, 2013 11:39 am

Yago написа:Явно Пракс.
Ей, чакай, аз съм за драконярите и ставаме 2 на 2. Ако броим и гласа на Асен, нашата партия излиза с едни гърди напред.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон авг 05, 2013 11:45 am

Yago написа:11)We joined the Garanvuli, named for Garan, star lover of Serias, who defeated the Chaos Army and saved his lover at Whitewall. We lived in the lands now called Heortland.
L'amour! :date: Аз избирам тези.

chrono

Мнение от chrono » пон авг 05, 2013 12:28 pm

arabica написа:Ей, чакай, аз съм за драконярите и ставаме 2 на 2. Ако броим и гласа на Асен, нашата партия излиза с едни гърди напред.
Явно Асен ще трябва да е tie breaker, понеже без него сме 2 на 2, а доколкото разбирам той не е изразил предпочитание между двете.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон авг 05, 2013 1:26 pm

arabica написа:
Yago написа:Явно Пракс.
Ей, чакай, аз съм за драконярите и ставаме 2 на 2. Ако броим и гласа на Асен, нашата партия излиза с едни гърди напред.
Прочел съм погрешно твоя глас.
Остава да видим дали някой няма да премисли за предния въпрос тогава.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон авг 05, 2013 6:54 pm

Остават праксианците, предпочитам ги пред драконообразните.
arabica написа:
Yago написа:11)We joined the Garanvuli, named for Garan, star lover of Serias, who defeated the Chaos Army and saved his lover at Whitewall. We lived in the lands now called Heortland.
А по този въпрос получаваш подкрепата ми, ще е забавно да кажем, че сме наследници на хеортлингите :mrgreen: !
Ако още някой ги харесва, независимо от причината, имаме кворум и по този въпрос.
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » пон авг 05, 2013 9:47 pm

Асен написа:Остават праксианците, предпочитам ги пред драконообразните.
arabica написа:
А по този въпрос получаваш подкрепата ми, ще е забавно да кажем, че сме наследници на хеортлингите :mrgreen: !
Ако още някой ги харесва, независимо от причината, имаме кворум и по този въпрос.

Значи е решено. Щото и аз съм с вас ;)
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Отговори

Върни се в “Kingdom of Heroes”