Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Персонажи

Експериментална игра в света на Глоранта по правилата на Heroquest 2
Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Re: Персонажи

Мнение от Yago » нед сеп 22, 2013 10:51 pm

hameleona написа:Това значи ли, че аз трябва да ги разкрасявам, мойте?
Всичко е по желание.
Аз бих предпочел способностите да са кратки, ясни, евокативни и разбираеми. Но никой няма да задължавам. :)
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » нед сеп 22, 2013 11:25 pm

Име: Яна Лекопръста, похотлива лечителка
Семейство:
В момента Яна е в първата половина на трийсетте си години и има четири деца (от трима съпрузи), всичките момчета. Най-голям е Саронил (~17 лета), който е на възрастта на баща си, когато се е оженил. Следващият е Гаран (~14), който вече има мъх над устните. И накрая идват близнаците Андрин и Ашарт (~11), които все още са хлапета с леки стъпки и точно око.
И малко семейна история:
Одумванията, които следват Яна от ранна възраст, не бъркат поне за едно – че палавите и очи ще я омъжат рано. Първият съпруг на Яна е на нейна възраст, но вече е събудил руните си на воин и е познат като Роскар Белият Алинкс. Яна му ражда двама сина и междувременно става пълноправна лечителка. Щастието и с него обаче е краткотрайно – малко след раждането на второто им дете, Роскар е убит в битка. Следващият и съпруг е Калф Бичето, който обича да пие и да пее, но така и не оставя наследник. На втората година след сватбата им, при зимен лов, Калф се подхлъзва на заледена скала и пропада в дълбока урва. Злите езици твърдят, че инцидентът не е случайност, защото Яна твърде скоро се утешава в прегръдките на един от приятелите на мъжа си, Арграт Червенобрадия. Тя упорито отрича да е замесена. Бракът и с Арграт е най-продължителният от трите, раждат им се близнаци, а Яна се сдобива с прякора си и с известна репутация. И този път обаче боговете явно имат други намерения – един ден Арграт тръгва да продаде част от добитъка на най-близкия говежди пазар, но така и не се връща. Оттогава никой не го е виждал, нито знае дали Арграт е изчезнал по своя воля или по волята на други. Надеждите той да се завърне стават все по-крехки и понастоящем неколцина кандидат-утешители отново започват да се навъртат край къщата на Яна.
Руни: Живот: 17, Земя: 13, Хармония: 1м1

Магии и таланти:
1. Леки пръсти: 15
2. Нещонамиране: 13*
3. Заразителен смях: 15

Способности:
1. Лекуване: 1м1
- Живи и здрави: +1
- Неканени гости: +1
- Изправяне на извитото: +1
- Усетът: +1
2. Извиване на правото: 15
3. Тайният език: 15
4. Кръшно женче: 13
5. Златни ръце: 13

Недостатъци:
1. Палава стопанка: 1м1
2. Цапната в устата: 1м1
3. Право, куме, та в очи: 17

*С оглед на краткостта и евокативността, "Под грозния камък зелен" го преименувах на "Нещонамиране", общата лечителска способност я прекръстих на "Лекуване", лечението на болести стана "Живи и здрави", усещането на болните места си стана "Усетът", а "Златни ръце" го взимам вместо акушерството и представлява изработване на неща от умния лен
Последна промяна от arabica на пон сеп 23, 2013 8:27 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон сеп 23, 2013 9:29 am

арабика, ако си палава стопанка, занимава ли ти се да опишеш семейството си?
Същото важи и за всеки който му се занимава.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон сеп 23, 2013 2:16 pm

Ще постна довечера, но се опасявам да не вкарам някакъв нежелан анти-героизъм в историята. :) Имам приятели, които иначе много харесват баба Урсула, но така и не са успели да прочетат "Техану", защото била пълна с кози, месене на хляб и досаден селски битовизъм. :)

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон сеп 23, 2013 3:14 pm

arabica написа:Имам приятели, които иначе много харесват баба Урсула, но така и не са успели да прочетат "Техану", защото била пълна с кози, месене на хляб и досаден селски битовизъм. :)
1.Понякога има подобни оплаквания при моeто водене. Ще видим как ще се получи с Хирокуест, където фокуса е върху героизъм от една страна и мястото на персонажите в обществото от друга.
2.Ако пуснеш нещо, може и да не го ползваме много. Ако не пуснеш нищо, няма как да го ползваме. :)
3.И аз не издържах на Техану, но не заради козите.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон сеп 23, 2013 6:56 pm

Добавих семейната информация в поста със статистиките.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » пон сеп 23, 2013 10:35 pm

hameleona написа:Честно казано имам чувството, че Орлантите са Варварите в северна Антична Европа - Келти, Германи, Брити, прото-славяни и т.н., номадите от Пракс - скито-сармати, а Империята - Римляни.

Не знам къде е връзката с южните цивилизации, хеле пък с индийците? :shock:
Доколкото има значение, това е и моето впечатление. Но връзки има доста, някои племена ми напомнят на иберийците.
А за индийци можем да говорим само в политически или религиозен смисъл, но в културен, както и езиков, се искат уточнения. На тези по границата с Непал - спокойно могат да се класират в състезание "Орлант на годината".
Yago написа:Можете да пробвате да си изчистите малко способностите към нещо по-елегантно като описание. Например Асен може да си спести страшно много думи като ги замести с "изедник".
Уточнения тип "за Орлантец" също могат да се отрежат тъй като са по подразбиране.
Приемам по-конкретни предложения и силно искам да разбера какво имаш предвид.
Но да подчертая, че една от идеите ми беше да сложа Аспект, пардон кодова дума, която да бъде "Слуга на племето, водач на племето". В крайна сметка реших да се ориентирам към по-вдъхновяващият (и по съвпадение по-келтски) подход към водачеството - но не го виждам като "изедник".
Ре: Недостатъци. Приема се че през поне 90% от времето пречат. Помагат само в изключителни случаи.
Това им харесвам на Аспектите... "Липса на чувство за самосъхранение" прави атаката трудна за спиране, човека идеален кандидат да удържа мост срещу цяла армия, а през останалото време искаш да е някъде по-далеч от теб.
Може и да има нещо общо с факта, че наскоро получих един куп бонуси от Кикстартъра на Фейт, всъщност.
Оф-Топик: Пиявиците и бру не са паразити, а хищници.
Точно по темата си е.
Бру не убиват веднага, защото иначе не могат да се размножават, което ги праща в дефиницията за паразити.
А под "пиявици" чети "вампири и прочие немъртва сволоч".
Общото между тях е, че 1) свързани са с Хаоса и 2) героят ми ги мрази и презира едновременно. Така че "паразити" е израз най-вече на отношението му, но може би не трябва да уточнявам точните видове. "Хищниците ловувам, паразитите на Хаоса изтребвам" е по-стегнато.
arabica написа:Добавих семейната информация в поста със статистиките.
Perfect. Напомняш ми на героините на играчка, с която обичам да играя в една група :mrgreen: !
Ако се чудиш, казано от мен, това е сериозен комплимент.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон сеп 23, 2013 11:44 pm

Гжест син на Арлангар
Арлангар беше ловец, и това беше най-доброто, което можеше да се каже за него. Можеше, защото един ден младият Гжест се върна с трупа му, оръжието му, и историята как се е наложило да прониже вампирясалия си баща в сърцето със собственото му копие. И същият ден заяви, че е станал мъж.
Някои, дори роднини, се канеха да спорят, докато не погледнаха в странно спокойните му очи и не решиха да повярват на историята му. Други спориха, и дори го повикаха на преборване, за да покажат, че Гжест все още е дете. "Детето", оказа се, се беше поклонило на Бащата мечок, и получило дар от него. Силата на мечка е сериозен аргумент при борбата, с оръжие, или без. Въпросният аргумент се оказа убедителен за невярващите и така Гжест влезе в редиците на мъжете на племето.
Скоро след това младежът се свърза с руните на Бурята и Движението, и започнаха да го викат с желание на ловни излети. Роднините му смятаха, че замества баща си повече от достойно. Злите езици - че го замества и в заглеждането по онези от девойките, известни като по-палави от останалите. В това белегът, останал му от сблъсъка с бащата, не пречи чак толкова, но и рядко помага.
Самият Гжест изглежда поне толкова заинтригуван от разговорите за бъдещето с останалите мъже. Напоследък такива се водеха доста, а търговците разказваха какво става и далеч от Драконовия проход...
Пояснение за който се интересува
За модел на Гжест ползвам един стар персонаж от Глоранта. Играта, която почна с него, остана недовършена, но частта с вампира и Прадядото мечка е оттам.
За Яго
Яго, добавяме ли специализациите при уточняване на "най-високото умение"?
Смяташ ли, че Звяр или Смърт ще пасват на така описания персонаж по-добре от Господство? Това е руната, за която не съм сигурен.
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт сеп 24, 2013 10:17 pm

arabica написа:Ще постна довечера, но се опасявам да не вкарам някакъв нежелан анти-героизъм в историята. :) Имам приятели, които иначе много харесват баба Урсула, но така и не са успели да прочетат "Техану", защото била пълна с кози, месене на хляб и досаден селски битовизъм. :)
Мен лично малко ме издразни начина, по който героите от предишните части бяха сякаш смалени и набутани встрани, за да се сложи вътре Техану и да бъде Голямото Нещо в книгата. Все едно четеш фенфикшън.

Между другото, може ли търговията и особено бартера да мине като подспециалност на прозорливост или харизма? С едното по-лесно усещаш какво иска човека и какво би дал, с другото по-лесно го навиваш да ти даде добра сделка.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср сеп 25, 2013 10:50 am

4uk4ata написа:Мен лично малко ме издразни начина, по който героите от предишните части бяха сякаш смалени и набутани встрани, за да се сложи вътре Техану и да бъде Голямото Нещо в книгата. Все едно четеш фенфикшън.
Не знам, моето впечатление е, че поредицата по принцип редуваше героите за leading role. Първата книга беше за Гед, втората беше за Тенар (с Гед в поддържаща роля), третата пак беше за Гед, четвъртата пак беше за Тенар (Гед пак в поддържаща роля) и последната май беше повече за краля, който иначе беше side-kick на Гед в третата. Общо взето, има някаква цикличност.

Иначе към вашите въпроси, чакащи отговор, да попитам дали ще имаме някакъв инвентар (или може би на по-късен момент)?

И пак да напомня, че трябва да измислим име на клана. :) Ако Леките (и добре миришещи) крака/стъпки :mrgreen: не ви харесва, да пробваме нещо с една дума, примерно Хълмарите (нали живеем сред хълмове), Ленените (meh, но все пак), Сенките (това не знам дали може за име на клан, но имахме способността да чезнем без следа) или Сенкостъпните и въобще я дайте и вие някакви предложения за име, освен Ваятелите на огъня от Хамелеона?

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет сеп 26, 2013 1:19 am

Харбаст Сивоокия, пътник и дребен търговец:

История
[sblock]Още от малък, Харбаст не го свърташе много на едно място и винаги гледаше с едно око надалече. Баща, Сардрос тихия, му беше известен занаятчия, майстор - обущар, който знаеше как да прави здрави, удобни ботуши от кожите, които местните ловци му носеха и лена, с който племето им беше известно. Често при него идваха търговци от други племена. Всъщност той така се беше и оженил - майката на Харбаст, Натале Едрата, беше родена много надалеч и беше сестра на един от най-добрите клиенти на Сардрос. Харбаст отрасна с нейните песни за далечни земи и реки и с понякога странния говор и истории на хората, които търсеха баща му. Като малък мислеше да наследи занаята от баща си, но старият Сардрос сякаш отделяше повече време на първородния си син Даркор и Харбаст отрасна с повече време, по-малко задачи и любопитството му го караше да събира истории от хората, които идваха отблизо и отдалеч за баща му. Скоро той започна да се оправя с тях много по-добре, отколкото мълчаливият и леко дръпнат Сардрос и лека-полека самия той стана нелош търговец, докато един ден не тръгна да пътува, купува и продава (да де, най-често да заменя) с вуйчо си.

Три години минаха оттогава. Харбаст, вече мъж на двайсетина години, видя немалко земи и места и хора. Наскоро се беше задомил след доста настоявания на родителите си (като майка му, и жена му Дженеир беше от друго племе), но въпреки това не изглеждаше да мисли да се застоява много у дома.[/sblock]

Персонаж
[sblock]От племето: 15

Руни:
Йинкин 13
Communication 1М1
Earth 15

Способности:
Ботуши от умен лен 15
Дълъг нож 13
Разбиране с животните 13

9 qualities
Бартер 13
Пътувания 13
- дребни поправки +1
Харизматичен 1м1
Първи Впечатления +1
грижа за едри животни 13
Разбиране с други 15
Умилостивяване на духове +1
Бой в защита на неговото си 14
Промъкване 13
Прозорливост 15

любопитен 17
Не го свърта на едно място 1м1
Приказлив 1м1[/sblock]
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет сеп 26, 2013 9:48 am

Дългия Нож защо е чарм? Каква е неговата особеност?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » чет сеп 26, 2013 11:04 am

hameleona написа:Честно казано имам чувството, че Орлантите са Варварите в северна Антична Европа - Келти, Германи, Брити, прото-славяни и т.н., номадите от Пракс - скито-сармати, а Империята - Римляни.
Не знам къде е връзката с южните цивилизации, хеле пък с индийците? :shock:
In general, most Orlanthi cultures can be compared to a mish-mash of Late Bronze Age, early Iron Age historical cultures. Combine heroic Mycenaean Greeks with Hallstatt Celts and pre-Roman Italians, and add some Hittite influences and some bits from the Rigveda, and add some flying, thunder and lightning wielding, warrior-magicians and you won’t be far off.
То остави горното, но днес попаднах и на това:
What the Orlanthi are not: British Celts with spiky hair, Scottish Highlanders, or Vikings.
:lol:
Found here: http://www.glorantha.com/docs/quick-sum ... ly-country
Все пак не е лошо да си продължим, както сме почнали, сигурно за всички ни е по-лесно да си представяме, че сме келти, а не съратници на Гилгамеш.
Сори за офф-топика.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет сеп 26, 2013 2:22 pm

arabica написа:Все пак не е лошо да си продължим, както сме почнали, сигурно за всички ни е по-лесно да си представяме, че сме келти, а не съратници на Гилгамеш.
Имат предвид че не са точно британски келти(което също е странно, предвид че между Орлантите има точно толкова единство, колкото и между келтите). Като цяло бележката е насочена към типа хора, които имат нужда от напомняне, че джуджетата не са скоти, нито алкохолици.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет сеп 26, 2013 2:43 pm

Yago написа:Дългия Нож защо е чарм? Каква е неговата особеност?
Мислех, че това включва и особени предмети, които имаме. Ако трябва да е нещо по-магическо, идеята ми е това да е странно оръжие от непознат материал, който Харбаст да е придобил някак си при пътуванията си - примерно при размяна на подаръци със земен дух отдалеч духа да му е подарил острие, което отдавна попаднало при него. Ако не е удобно, мога да го сменя.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет сеп 26, 2013 3:21 pm

Да, трябва да е нещо особено и заслужаващо споменаване.
Т.е. нещо, което ако си прочут, хората да си говорят по седянките "И той има нож, ама не какъв да е! Уж прост нож, с костена дръжка. Но винаги намира окото на този, по който е хвърлен в яд, и винаги се връща при господаря си!"

chrono
Регистриран: пет сеп 03, 2010 2:06 pm

Мнение от chrono » съб сеп 28, 2013 12:25 am

Тази седмица ми почна сериозното академично натоварване и като гледам колко малко време имам още в началото на годината явно няма да мога да се включа сериозно в играта, така че предпочитам да се оттегля преди да сме почнали, за да не се наложи да изчезна по средата на някое приключение.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон сеп 30, 2013 9:55 am

На базата на вашите показатели до момента, изглежда че героите ви би трябвало да са асоциирани с:
Гжест - Орлант(бог на бурите, крал на боговете)
Старквил - Елмал(бог на слънцето, конете, верните войни)
Харбаст - Исарий(бог на търговията, дипломацията, пътуването)
Яна - Ерналда(богинята майка, богиня на земята, кралица на боговете)

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » пон сеп 30, 2013 10:01 am

Ами, за другите не знам, но моето си пасва на 100% с идеята ми за героя :)
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет окт 03, 2013 12:42 am

И при мен е така. Всъщност, на героя ми "гущери" какво точно му говори?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет окт 03, 2013 10:05 am

4uk4ata написа:И при мен е така. Всъщност, на героя ми "гущери" какво точно му говори?
Възможно е целенасочената двусмисленост да е опит на Измамника да дразни вас и/или останала част от Съвета.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон окт 07, 2013 2:01 am

Yago написа:На базата на вашите показатели до момента, изглежда че героите ви би трябвало да са асоциирани с:
Гжест - Орлант(бог на бурите, крал на боговете)
Напълно вярно, винаги съм имал слабост към дъртия гръмотевичен развратник :mrgreen: !
And Jesus said"what?"

Отговори

Върни се в “Kingdom of Heroes”