Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[OOC]За тази игра

Експериментална игра в света на Глоранта по правилата на Heroquest 2
Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Re: [OOC]За тази игра

Мнение от hameleona » нед окт 13, 2013 12:25 am

Абе, какво мога да правя всъщност с тая руна на Огъня? Примерно мога ли да подпаля някой от тия? Или някой от конете им? Или тревата наоколо? Или да покрия не само меча, ами и себе си с пламъци? Също така как седи елементалното взаимодействие в света - това, че съм в добри отношения с огъня, значи че съм сравнително защитен от огън или от вода, или от двете, или от нито едно?

Също така, ако се бия, как мога да ползвам факта, че имам огнен меч и че съм боен тан?
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » нед окт 13, 2013 2:34 am

Бтв, десетина ездача са, ние сме десетина бойци от хирда, един тан, един стрелец, търговец и две лечителки. Технически сме повече от тях май.
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » нед окт 13, 2013 11:27 am

Бойците от хирда са само шест. Заедно с теб и Асен, ставате осем въоръжени мъже. От нас само ти си конник. :( Не знам те с какво са въоръжени, но освен ако нашите хора нямат дълги копия, ми се струва, че сме доста уязвими - конниците могат да ни прегазят още преди да сме казали "здрасти". Ако решим да избягаме, няма да можем да надбягаме конете им, да не говорим че бабата никъде не може да иде.
Впрочем, безименните младежи от хирда с какво са въоръжени?

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » нед окт 13, 2013 5:01 pm

4uk4ata написа:Лунната империя като цяло в каква посока от нашите земи се пада? Имам смътен спомен, че май беше на юг, а тези идват от север.
В посока "вие сте част от Империята" се пада.
Иначе, предимно на североизток.
hameleona написа:Абе, какво мога да правя всъщност с тая руна на Огъня? Примерно мога ли да подпаля някой от тия? Или някой от конете им? Или тревата наоколо? Или да покрия не само меча, ами и себе си с пламъци?

Да.
hameleona написа:Също така как седи елементалното взаимодействие в света - това, че съм в добри отношения с огъня, значи че съм сравнително защитен от огън или от вода, или от двете, или от нито едно?
И двете, донякъде. Ако две влияния с еднакъв произход се борят, само силата има значение. Ако твоят огън е по-силен, няма да бъдеш изгорен.
Ако са различни, възможно е да има обстоятелствени фактори. Освен това, при защита, стихите имат преимущество в реда огън>мрак>земя>въздух>вода>огън. Огъня изгаря мрака, мрака поглъща земята, земята укротява въздуха, въздуха пръсва водата, водата гаси огъня.
hameleona написа:Също така, ако се бия, как мога да ползвам факта, че имам огнен меч и че съм боен тан?
Използваш бойно умение, и го подкрепяш(augment) с Огъня си.
Може да ползваш само по един аугмент от играч обичайно.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » пон окт 14, 2013 2:45 am

По същия начин и аз мога да аугментна буреносен стрелец. Това означава да пратя дъжд от стрели, които вятърът отклонява към тях, след като са опитали да ги избегнат.
Впрочем, не очаквам да се стигне дотам, предвид че сме част от империята, но да говорят Хардаст и Яна :twisted: !
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон окт 14, 2013 11:29 am

arabica написа:Впрочем, безименните младежи от хирда с какво са въоръжени?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон окт 14, 2013 12:04 pm

arabica написа:
arabica написа:Впрочем, безименните младежи от хирда с какво са въоръжени?
Копия и щитове.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон окт 14, 2013 1:55 pm

Засега се споразумяваме първо да приказваме с лунарите, нали така. Яго, пускай кът-сцена какво се случва когато се срещаме на пътя и нека на първо време Харбаст приказва с тях.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт окт 15, 2013 12:29 pm

Как се казваше племето ни всъщност? Търсех, но нещо не мога да намеря.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » вт окт 15, 2013 12:30 pm

"Неименованите мечки" май така ще си останем :lol:

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср окт 16, 2013 9:17 am

Ще си приказваме ли нещо друго с тях или само се представяме от кой клан сме и продължаваме? :roll:

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср окт 16, 2013 9:24 am

arabica написа:Ще си приказваме ли нещо друго с тях или само се представяме от кой клан сме и продължаваме? :roll:
Вие си решавате, но ако нищо не стане до към ~20ч довечера, ще адвансна сцената.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср окт 16, 2013 3:47 pm

Махнах си последния пост от игралната тема. Аз предпочитам да лагеруваме край руните.

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » ср окт 16, 2013 9:32 pm

Шефката го каза - край руините.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср окт 16, 2013 9:44 pm

Би било добре тези неща да ги казвате
1)В игровата тема
2)С малко повече детайли

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пет окт 18, 2013 4:50 pm

Ние можем ли да ползваме способността на клана Knowledge of distant lands за да видим какво става с групата лунари? Можем ли да си насочим телескопа към тях или може да е само към някакъв район?
Също така, ако все пак всички се съгласят да спрем край руните и да лагеруваме там, можем ли да използваме клановата способност Starlight reveals... преди да са се появили звезди, в смисъл - името на способността обвързващо ли е за момента, в който можем да я ползваме (само през нощта, примерно)? Защото ако не е задължително да чакаме звездите, мисля да пуснем едно reveal-ване да видим дали няма нещо подозрително там.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон окт 21, 2013 12:20 am

Аз съм за. Според вас идеята ми да пратим някоя гадинка с послание към селото дали би могла да стане?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон окт 21, 2013 10:01 am

Първо, да се извиня за забавянето, ще постна по-късно днес, вероятно през обедната почивка.
Второ - уменията на уайтера са си умения на уайтера, не можете да ги ползвате.
Трето, Комуникацията ти позволява да правиш сделки с животни, но е много трудно, тъй като нямате общ език. Можете да пратите алинкса, те са достатъчно умни за да си намират пътя към вкъщи, но няма гаранция колко бързо ще стигне.
Четвърто, пешак може да се сравнява с конник само разчитайки на издържливост - тези конници най-вероятно ще пришпорят конете за да стигнат до Латифундията преди нощта.
Пето, тези конници може да минават през земите на вашия клан, но няма да минат през вашето село. Не всичко което срещнете крои планове. :)

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон окт 21, 2013 11:17 am

Мрън, ако не можем да си ползваме клановите способности, защо се пънахме толкова да създаваме клан? Точно бях започнала да си мисля, че ако лунарите ни бяха нападнали, можеше да ги направим пешеходци с beast-calming speach и така да изравним силите, а то - това явно само в селото можем да го правим.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон окт 21, 2013 11:28 pm

А ние останалите какво правим в това време? Алинксът нищо ли не усеща?

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » вт окт 22, 2013 6:41 am

Спите и чакате или да чуете предсмъртните ми викове или да ви събуди тътена на файърбрета ;)

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср окт 23, 2013 11:50 pm

извинявам се, но ще се забавя още малко тази седмица - надявам се да успея да върна графика към нормалното до понеделник и да успея да пусна поне един-два ъдейта дотогава

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет окт 24, 2013 11:06 am

pointless trivia - тролите не виждат на тъмно, тролите ползват нискообхватен сонар

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет окт 24, 2013 4:25 pm

Накъде отиват тези дарове? Да знам какво да описвам.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » чет окт 24, 2013 4:38 pm

Мисля да ги оставим ако намерим нещо което да прилича на светилище, стига да не се появи жив адресат.
Алинксът, който пратихме назад, алинксът на Яна ли е или безименен алинкс с друг стопанин?

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » пет окт 25, 2013 1:45 am

Yago написа:pointless trivia - тролите не виждат на тъмно, тролите ползват нискообхватен сонар
Пойнтлес или не, винаги съм приемал, че става дума за екрана на сонара.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт окт 29, 2013 2:03 pm

По повод това, което героят на Хамелеона казва, каква е разликата между дракон и драконороден? Визуално различими ли са?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт окт 29, 2013 2:14 pm

И аз не знам.
Dragonewts? Dream Dragon?

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » вт окт 29, 2013 3:41 pm

Yago написа:И аз не знам.
Dragonewts? Dream Dragon?
Драконите не бяха ли малко нещо изтрепани до крак? А сега само некви... Dragonewts? или както там се казваха се мотат из земята? Или съм объркал нещо?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт окт 29, 2013 3:53 pm

Може би въобще няма разлика? Ако се съди по уърдинга тук
Yago написа:The EWF was corrupted by the dragons and finally destroyed when the dragonewts killed its leaders.
Afterwards, several great armies invaded Dragon Pass from the north, east, and south. After decades of warfare, hundreds of dragons (including the great dragons) appeared, some as big as the sky, and ate every human being they found, hostile or otherwise. A few incredibly lucky people survived, said to number only ten humans. Any hatred people had for the dragons was replaced by unconquerable fear.
dragonewts звучи като по-общо синонимно название на драконите.
А впрочем Харбаст не знае ли нещо повече за значението на това изображение и за привиденията, след като е пътуващ търговец и е свързан с руната на комуникацията?
Последна промяна от arabica на вт окт 29, 2013 6:15 pm, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “Kingdom of Heroes”