Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

OOC

Модератор: Ambartanen

Потребителски аватар
Hazalad
Регистриран: пет фев 13, 2004 3:39 pm
Контакти:

Re: OOC

Мнение от Hazalad » ср юни 05, 2013 2:41 pm

Винаги, когато участва гном обаче, стават най-странните приключения евър. За справка - гнома Артър на Ангера в сесията на Миро, дневника на която даже е в тоя форум; моя гном варварин, където Вальо се разпръскваше сам и запали ездитното ми бойно куче, за да отвлече вниманието на врага; сесията на Ангера в която играх гнома Мерлин с 8 уиздъм.

Има ли гноми винаги има масак:)
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » ср юни 05, 2013 2:58 pm

Ноумс би крейзи наистина. Предложената гномка не изглежда като да прекъсне тая традиция :D Всъщност в момента мога да се сетя за поне девет култови гнома от разни приключения и нито един, който да не е бил абсолютен психопат винаги готов да се хвърли в самоубийствен чардж и изненадващо да повали нещо голямо и гадно.

Уондъръре, явно никой няма проблем с характера на героя. Сега е време да вкараш малко повече информация какво я прави герой и какви интереси има самата тя :)

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » ср юни 05, 2013 5:33 pm

И гномката артифишърка на Амби разбира се. Нея я пропуснах само щото участвах само в края на сесията и я бях позабравил, ама тя беше също чисто луда.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » ср юни 05, 2013 5:55 pm

А вашите истории само в скайп ли ги има?
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » съб юни 08, 2013 1:34 am

С Мадмартиган тестваме дайс ролъра в гугъл+ и заключихме, че работи доста добре. Предлагам за битки да ползваме хенгаут чат + дайс ролъра (няма нужда от микрофони, слушалки или камери). Единствените проблеми са, че
1. Трябва гугъл+ акаунт (който ще си е просто част от гугълския акаунт)
и
2. Трябва да се намерят 30-60 минути, в които всички могат да са в чата едновременно, за да се проведе битката.

Някой има ли проблем с това?

Утре ще направя механиката на всички завършени герои, така че гледайте да си качите историята до утре вечерта. Играта ще започне в понеделник (или по-рано ако завършим достатъчно герои по-рано).

П.П. Ако имате достъп до google+, имате достъп до хенгаутите.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » съб юни 08, 2013 12:03 pm

Извинявайте за забавянето, тия дни беше някаква лудница. Обещавам да утре сутрин да имате готов герой от моя страна.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед юни 09, 2013 2:59 pm

Някой иска ли да се познаваме отпреди Портата, защото моите задължения от Зиларго са ни срещнали по някакъв повод?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пон юни 10, 2013 3:41 pm

Героинята на Уондърбра, с все рисуването, е едно към едно като Митьо от преди 5 години :-) Само девствеността й разваля приликата. И пола де, ама това ясно.

Интересно ми е защо сте създали толкова обширно описание на Мъглявите планини при условие, че действието няма да е там, от скука?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юни 10, 2013 3:51 pm

CTAHuMuP написа: Интересно ми е защо сте създали толкова обширно описание на Мъглявите планини при условие, че действието няма да е там, от скука?
Мдам, страдам от имане на излишно време:) Очертава се скоро да се разработя, но ще ти звънна тия дни да ти разправя.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон юни 10, 2013 4:19 pm

За да няма объркване- току що пуснах официалната обява за задачата, но самата игрална тема ще се появи малко по-късно. Първата задача е задължителна, но в бъдеще ще добавям по няколко оферти в темата и вие ще избирате коя приемате.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юни 10, 2013 4:45 pm

Дават ни лековити отвари. That will be a lot of fish.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пон юни 10, 2013 4:47 pm

Еми това страйкър парти :P
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юни 10, 2013 5:20 pm

Имам въпрос. Като си пишем постовете на героите, там може ли да влиза описание на мислите им, или само описание на външните им реакции да има?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон юни 10, 2013 5:27 pm

Аз лично не смятам да описвам мислите на НИПовете, но това е най-вече понеже не се предполага да знаете какво точно си мислят. За героите мисля, че е по-интересно да имаме представа какво мисля. От една страна да се предаде това без директно описание на мисли е много сложно и времеемко, от друга само описания на емоции без жестове или действия не създава много ясна картина ("Той се изплаши" vs "Той пребледня и неволно отстъпи крачка назад."). Всеки да си намери какъв баланс му е удобен.

tl;dr На кой както му е удобно, стига другите да имат идея какво мисли или чуства героя ви.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юни 10, 2013 6:27 pm

Уточнявам - много непознати неща Рагнар ще ги пречупва срямо неговите кланови обичаи и представи. Пример - вижда в селото голяма статуя на жена и автоматично приема, че символизира жените Предшественици - казва кратка молитва да почете духовете им за късмет. НИП-овете може да се чудят какво точно прави, но героите вече са му свикнали на дребните странности и като цяло не им прави впечатление.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон юни 10, 2013 6:51 pm

Амбче, темите, които искаш да ти седят горе в секцията, ги направи закачени, а не съобщения, щото сега се виждат горе във всички секции, не само твоята.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон юни 10, 2013 6:53 pm

Изобщо не знам какво правя :D

П.П. "Главна грешка: module not accessible"? Май мога да правя теми съобщения, но не мога да правя съобщения на обикновени теми. Миро, можеш ли да го оправиш?

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юни 10, 2013 7:00 pm

The power of Masak is strong with this one.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон юни 10, 2013 7:08 pm

Имам още админ права и макар с таблета всичко да става бааавнооо оправих темите-съобщения на закачени. Ако искаш може да направиш някои от тях важни, но недей да правиш съобщения.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт юни 11, 2013 2:41 am

Мерси, Миро. Ще имам предвид вече да не правя нищо 'съобщение.' Аз се опитвах да ги направя прикачени тъй или иначе, така че така е идеално.

In other news, аз съм бльон и не праверявам коя къща как се казва. Където съм споменавал фамилия Денеит до сега, всъщност съм имал предвид Канит. Първите са наемници и войници, вторите инженери и изобретатели. Мистериозната магическа връзка с колонията е разработена и поддържана от Канит, не Денеит.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт юни 11, 2013 10:05 pm

Ще дам още няколко часа за реакции или въпроси към НИПовете в момента. Късно тази вечер или утре сутринта ще fast forward-на няколко часа до следващото интересно събитие в кръчмата.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср юни 12, 2013 10:49 am

Попрочетох това-онова най-сетне и ще поздравя Митко за Планините и варварите - видя ми се доста интересен сетинг с шотландски привкус (англичаните са Ордата, а Рагнар е Уилям Уолъс).

Амбче, като структура приключението ти ми напомня на една моя идея от преди 2 години някъде, има ли нещо такова?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср юни 12, 2013 11:39 am

Да. Тогава ме беше питал за идеи и аз си бях измислил 7-8 приключение плюс сложна развиваща се история, но нямаше как да водя тогава. Накрая нито ти води по тях, нито аз съм имал шанс да ги ползвам :P Историята в тази игра (доколкото я има) обаче е различна от тогавашната, може само да рециклирам само няколко от идеите за приключения.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед юни 16, 2013 1:49 am

Оригиналния пост на Даниел:

"- Ами на маршалите от време на време успяват да хванат по някоя голяма риба, така че сравнението не е особено неудачно. Все пак държа да уточня, че думата прости не е напускала устата или навестявала ума ми при разговорът между нас - усмихна се Мал, преди да чуе коментара на Ниса. - Г-н Сечин... - погледът на валенареца затърси издайнически драконов белег по тялото на предполагаемия агент на химерата. - смея да твърдя, че е особено некултурно да поставяте нашите думи под въпрос, без да сме видели от Вас и спътника ви маршалска значка или лиценз на наемници. В крайна сметка Вие сте този, който ще ни помоли да изчакаме отговорът на селяните на вашето предложение, преди да им съобщим, че ще решим проблемът им безплатно от името на губернатора."

А сега за всички любопитни, преработената като за 8 интелект версия:

"- Ами на ония там от време на време фащат по некоя риба, тьй че сравнението си ебало майката. Все пак думата за простите не е ми е щуквала докат си хортуваме - умихна се Мал, преди да чуе коментара на Ниса. - Гусин Сечко... - погледът на валенареца затърси издайнически драконов белег по тялото на предполагаемия агент на химерата. - викам, че не е много яко от ваша страна да ни се дзверите без да сме видели вие що за птици сте, тьй документирано да се каже. В крайна сметка вие сте този, който ни се праи на интересен, па ние сме тука да им опраим нещата гратис от името на ония важния, дето управлява там, таковата."

:D

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед юни 16, 2013 1:51 am

Бичееес, аз съм в Рибарица на тимбилдинг и съм леко нетрезв и много ви се кефя!

Имам само някои забележки:
1. Митьо е твърде мнителен и параноичен за шотландец
2. Чочи този герой вече го е играла
3. Ангера е юзлес, такъв "Posting." и нищо
4. Героинята на Уондърбра трябваше да е мъртва много отдавна от туу мъч емо
5. Мадмартиган съкс, щото не мога да измисля какво да го наредя

Много сте готини, много ви обичам, разкатайте фамилията на Густав и хобгоблина!

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » нед юни 16, 2013 1:54 am

:(
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед юни 16, 2013 1:54 am

fatass:)

Потребителски аватар
Madmartigan
Регистриран: вт фев 19, 2013 9:26 pm

Мнение от Madmartigan » нед юни 16, 2013 1:55 am

Epic :D +1

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » нед юни 16, 2013 1:56 am

Аз не съм достатъчно важен да получа наредба :cry2: :cry2: :cry2:

П.П. I decree, че Рагнар отсега нататък трябва така да говори. Deal with it, Митьо :P

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед юни 16, 2013 1:57 am

Ambartanen написа:Аз не съм достатъчно важен да получа наредба :cry2: :cry2: :cry2:

П.П. I decree, че Рагнар отсега нататък трябва така да говори. Deal with it, Митьо :P
Linguist, bitches:P

Отговори

Върни се в “Далеч от Дома”