Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

OOC

Модератор: Ambartanen

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: OOC

Мнение от CTAHuMuP » чет юни 20, 2013 1:03 am

Описанието на Рагнар до този момент е доста драматично, ще го прочета "со кеф" когато го довърши.

Относно мятане на зарове смятам, че идеална работа би ви свършило клиент-сървър приложение, което позволява всички да се "логнете" едновременно към сървъра и да си мятате зарове там, като резултатите се предават в реално време на всеки логнат клиент. Не разбирам много от такива приложения, но ми се струва, че програмист (какъвто е водещият ви, да не се офлянква) може да го изклати за (сравнително) кратко време. Няма да се учудя и ако има готови такива. Хостинг на сървърната част на приложението мога да ви дам и аз в Наредбата, ако нямате друга възможност.

Това ако искате да играете в Скайп де :)
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Madmartigan
Регистриран: вт фев 19, 2013 9:26 pm

Мнение от Madmartigan » чет юни 20, 2013 1:08 am

Миро, понеже бях ровил много за всякакви инструменти покрай DnD 4e и battle maps, си спомних за Roll20 - http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3aNgqenfuU#, та го изкопах и се оказа, че дори има версия за google hangouts. Консултирах се с Амби и му го показах, та следващия път ще го ползваме. Дори в най-базисната си форма - за мятане на зарове и чат (в комбинация с voice чата на G+) ще е супер и повече от достатъчно :)

Потребителски аватар
Hazalad
Регистриран: пет фев 13, 2004 3:39 pm
Контакти:

Мнение от Hazalad » чет юни 20, 2013 2:29 am

Редактирах постовете с битката. На мен ми харесва поне, утре ще проверя за още грешки, но като цяло това е завършеният вид. Кажете си мнението дали ви харесва описано по този начин - не съм спазвал 100% фактологията на битката както ще забележат някои, но това е с цел да се избегнат повторения и да е по-стегнато. Въпреки малките промени е почти едно към едно с оригинала.

Ако съм пропуснал нещо важно за някой, да си каже и ще го добавя. Ако някой има претенции към кинематография/ефекти на уменията си, следващия път да си каже преди да почвам да пиша.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет юни 20, 2013 8:14 am

Супер е :clap:
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет юни 20, 2013 10:39 am

И на мен ми хареса, браво. Изглежда като да сте отнесли доста бой, май са държеливи героите в тази система? Също така останах с впечатлението, че Ангера нищо не е уцелил, има ли нещо такова?

Мад, сори, теб те забравих, ти също си програмер и то на интернет апове май. Щом препоръчваш това - значи е добро.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » чет юни 20, 2013 10:56 am

Варварина ми се оказа някакъв хап на първо ниво с 36 НР; в сравнение с другите системи тука 1-во ниво герои доста носят на бой. Ангера метна 3 или 4 единици поред с д20-ката, не знам как го постигна, пък 3/4 от моите зарове не уцелвах с атаки (според статистиката уж имам 75% шанс да уцелвам като съм в рейдж). Нещата доста се бяха спекли по едно време, но оцеляхме.

И Амби се уби да ни критва:) Но "има нещо страйкърско в нашето парти" важи с пълна сила - или ни изкъртват, или ние ги изкъртваме. В случая беше и двете едновременно май.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет юни 20, 2013 10:58 am

Така е, аз се перитеснявах дали няма да ги избиете, докато се включа и ако ми беш е вързала chain магията, щяхме да ги направим на сол (много по бързо).
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » чет юни 20, 2013 11:07 am

Ти добре, че се включи, преди ония зелени педери да ме изядат, че бях на 14-15 НР по едно време и вече обмислях рекавъри да ползвам. Не знам какво се готвеше да ми направи единия, ама се радвам, че не разбрах.

Оправих си описанието на уменията в темата за Механика на героите, за да не ми мрънка водещия, че няма подробно описание:)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет юни 20, 2013 11:20 am

лет ми гес - нямате нито дефендър, нито контролер, и само барда е лидер? :-)

Потребителски аватар
Madmartigan
Регистриран: вт фев 19, 2013 9:26 pm

Мнение от Madmartigan » чет юни 20, 2013 11:41 am

Бардът rulez ;d душата на партито!

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » чет юни 20, 2013 11:47 am

Само барда не е страйкър, да. Трябва да си намерим някой хенчмен Паладин, като в диабло 2:)

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » съб юни 22, 2013 1:13 pm

FYI, чакам някакво решение от групата преди да придвижа играта, защото сега хич не ми е ясно какво и как искате да правите.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » съб юни 22, 2013 1:16 pm

Ми така като гледам нещата май клонят да ходим да тарашим съкровището. Ма на Игна й е все тая, каквото кажете ще направи. А даже и да не й е все тая едва ли ще ви каже.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » пон юни 24, 2013 12:28 am

Аз само да ви кажа, че до събота-неделя не съм в София и съм на някакъв рандъм телефонен интернет, така че няма да съм много редовен.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон юни 24, 2013 11:50 am

Това се очертава като най-лесно заграбеното съкровище в историята на игрите :-) Ако е истинско де. И ако последният капан не ви шитфакне. И ако Смауг не се върне докато тарашите.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт юни 25, 2013 2:06 am

Добре, преди да хвърлям заровете искам по едно кратко обяснение как специфично се включват следните умения в съответния бекграунд:
  • Четене на магически надписи в менестрелските забави на Вицрил
  • Откриване на скрити капани в работата по джунджурийки на Игна
Искам специфична история в едно-две-максимум три изречения, която обяснява кога всъщност героят се е научил да прилага уменията си към тази ситуация. Ако историята е достатъчно интересна, получавате бонуса от умението към хвърлянето. Принципно не съм сигурен как да го правим това в играта. За момента да пробваме така- включете историята в последните си постове в игровата тема и пишете тук, когато сте ги променили.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт юни 25, 2013 11:36 pm

Засега постнах, но ако Бродника обясни приложимостта на бекграунда си, ще променя резултата от мятане му.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет юни 27, 2013 8:01 am

Изписаното на стената на arcana ли е или на Аерналски и героят ми може ли да го разчете?
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет юни 28, 2013 10:21 pm

Пешо, кво ще играеш ти - коболда на Рагнар ли? :)

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пет юни 28, 2013 10:35 pm

А, съвсем забравих. Написаното е на arcana (т.е. драконски), който може да си го представяте като някаква смесица между китайски и корейски, ама на стероиди- изписва се в символи/диаграми от различна сложност, които се изграждат от по-прости диаграми. Принципно 'говорещите' аркана магьосници знаят няколко стотин (максимум хиляди) сравнително прости символи съответстващи на думи и може би няколко много сложни символи/диаграми съответстващи на магии (това се записва в магьосническите книги). Нещото по стената обаче е някаква странна форма по-сложна от просто изреждане на думи и по-просто от истински магии- символът, който Ниса и Вицрил разчетоха, грубо съответства на една станца от поема.

Дали Малрат поназнайва този език зависи от теб. Ако искаш мога да ти метна чек да се опиташ да го разчетеш.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет юни 28, 2013 10:46 pm

А да метни ми, защото никаква идея нямам как иначе мога да допринеса с нещо. Макар че не съм сигурен откъде бих могъл да го знам. Със сигурност никой от background-ите ми не contribute-ва.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пет юни 28, 2013 10:54 pm

Ами какво искате да правите там? Отидохте да вземете съкровището, намерихте го и...?

В случай че вчера не е станало ясно (сигурно не е), самият капан може да бъде обезвреден по два начина- чрез използване на връзка с икона или чрез изпълнение на ритуал. Второто само Ниса го може, а първото изисква някой герой да обясни по какъв начин връзката със съответната икона може дапомогне в случая- тогава аз мятам заровете да видим дали всъщност помага. Нито един от двата подхода несе предполагаше да е очевиден, а по-скоро да ви сблъска с тези аспекти на системата.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юли 01, 2013 7:42 pm

Айде да товарим среброто и да се връщаме в селото, да видим дали ще засечем Густав и компания и да си направя шапка от главата на хоб-гоблина.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт юли 02, 2013 1:46 pm

Възможните доходи от приключението засега са:
  • 250 крони за изпълнена задача (по 50 крони на човек).
  • 750 крони за съкровището на мъртвия дракон (15 ръчни арбалета, гъзарската меча кожа и бокал от чисто злато).
  • 5000 крони за ~115 килограма сребро.
П.П. 31-килограмово парче чисто сребро, за сравнение.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт юли 02, 2013 10:07 pm

Добре, време за следващата битка. Всички да отбележат тук кога са свободни за един час (тази вероятно ще е по-кратка от предишната) през следващите няколко дни.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » ср юли 03, 2013 12:59 am

Аз съм по всяко време като цяло свободен, тъй че не ме мислете.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср юли 03, 2013 12:18 pm

Битката ще е днес от 8:30 вечерта.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет юли 04, 2013 9:41 am

Какво стана ве, мина ли битката? Бихме ли? Какъв се оказа енд гейма на Густав?

Също така хобгоблина на испански или португалски говори? Ако е испански, Чочито не умира ли от смях?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет юли 04, 2013 11:14 am

Испански. Що да умира от смях?

Битката май беше разочароващо лесна? Мятах шит за враговете, но Игна по случайност критна Малрат.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет юли 04, 2013 1:38 pm

Защото ходи на курс по испански и реших, че си е превела какво е казал хобгоблина и то е смешно?

Отговори

Върни се в “Далеч от Дома”