Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Обсъждания и коментари

Форум за игра по Зова на Ктулу с водещ Галеан

Модератор: Gallean

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Re: Обсъждания и коментари

Мнение от arabica » нед юни 02, 2013 2:32 pm

Можем ли да приемем, че докато сме отивали към Албърт, сме се запознали малко по-подробно - всеки се е представил откъде идва, какво работи, откъде се познава с Едмънт Ароулмейкър и по каква причина се е съгласил да се отзове на молбата за помощ?

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » нед юни 02, 2013 6:53 pm

Аз съм съгласен.

Потребителски аватар
Джебадая
Регистриран: ср май 08, 2013 8:38 pm

Мнение от Джебадая » пон юни 03, 2013 2:29 pm

Ами щом си съгласен, добре ще е всеки да си напише каква информация е споделил с останалите.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон юни 03, 2013 4:53 pm

Каролин вече се представи като журналистка, но ако някой се интересува с какъв вид журналистика се занимава:
- прави предимно биографични очерци и интервюта с "интересни хора". Изданията, които и поръчват такива материали, са предимно списания за образованата горна средна класа (като Сатърдей Ивнинг Поуст) и тук-там по някое женско списание за жени от същата прослойка.
- интересува се от "необикновени неща, места, хора", в това число такива, които се обявяват за пророци и духовни учители
- запознава се с Едмънт чрез писмата, които той пише до списанията, за които тя работи; с течение на времето започват да си кореспондират самостоятелно по материалите на окултна тема, които тя е пускала
- Едмънт я е помолил за помощ по личен въпрос, а тя не е можела да му откаже; останала е с впечатлението, че тук става въпрос за услуга, а не за предложение за работа, което би предполагало заплащане

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пон юни 03, 2013 8:01 pm

Радо, аз съм го написал:
"Спря отново, огледа отново присъстващите и продължи:
-След... два дена донесе купчина листа- негов превод на някаква книга, изровена в университет от съседните градове...De Vermiis Mysteriis сякаш се казва... Така или инак никой от другите не видя самата книга- само превода. Там пишело за инвокацията на "приятелски настроен дух", който да ни е водач в света на Отвъдното..."

Персонажа ти въпреки това ли пита откъде знаят какво да правят?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон юни 03, 2013 9:31 pm

Ами ние питаме щото се надяваме, че при второ обсъждане ще се появят някакви подробности, които в бързината на първото казване Албърт е пропуснал да спомене. :) Аз също доста се изкушавам да го накарам да повтори и потрети обяснението си.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » вт юни 04, 2013 9:29 am

Моят човек е антрополог в университета в града и е приятел с Едмънт от академичните среди, работили са заедно преди години.
Съгласил се е да му помогне... ами защото са приятели. Няма някаква допълнителна информация по случая.

По играта:

Кутийката напомня ли ми за нещо, има ли някакви знаци, които да могат да я причислят към определена епоха или култура? Франсис ще иска да я занесе при специалист, евентуално да се разрови в библиотеката за информация.
Тъй като пак имам пътуване тая седмица, ми се струва по-удачно да си отделя героя нанякъде, а не да бавя играта и на останалите.

Потребителски аватар
Rado1
Регистриран: чет май 16, 2013 12:23 pm

Мнение от Rado1 » вт юни 04, 2013 11:52 am

Ъ, не бе. Той Майк се е сетил какво му е казал Албърт ма аз не се сетих :) Сега го видях.

Що се отнася до Майк:
Доктор от местната градска поликлиника с хоби градинарство - в приятелска връзка с Едмънт поради което.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » вт юни 04, 2013 12:20 pm

Не би било редно да вземеш кутийката и да тръгнеш с нея нанякъде. Търсенето при специалист и в библиотеката е добра идея, но трябва да бъдеш по-конкретна и да го направиш вътреигрово.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » вт юни 04, 2013 4:55 pm

Защо да не е редно? Не ни е дадена индикация, че е, примерно, ключ на някаква мистериозна врата и трябва непременно да стои у нас, защото ще ни потрябва, нито пък някой от нас вярва, че самата кутийка има някакви магически или предпазни свойства и трябва да я пазим като талисман. Нито пък е някакъв "loot", парите от който ние като "парти" да трябва да си делим. Би било логично да бъде отнесена някъде, където да могат да и бъдат направени изследвания. Най-малкото е интересна находка. Виж, ако някой от другите герои има възражения ВИ, това е съвсем друг въпрос.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт юни 04, 2013 5:13 pm

Албърт няма ли да отговори на Найджъл? Може да го пъхнеш преди описанието как професора взима кутийката и я оглежда.
Последна промяна от arabica на вт юни 04, 2013 6:09 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Rado1

Мнение от Rado1 » вт юни 04, 2013 5:44 pm

А и може би някакво описание на камъка за не-специалисти също би било добре.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » вт юни 04, 2013 8:03 pm

Камък не съм казал, че има, а и няма. Добавил съм
Албърт отговори кратко "Само книгата, до колкото знам", а в това време
Защото той не смята, че има повече да се обсъжда по този аспект.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср юни 05, 2013 9:22 am

Ами ако камъкът го няма, тогава просто да попитаме къде е?

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » ср юни 05, 2013 10:27 am

Аз останах с впечатлението, че е се е стопил, когато са освободили Онова от него.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » ср юни 05, 2013 12:10 pm

Джебадая написа:Аз останах с впечатлението, че е се е стопил, когато са освободили Онова от него.
Албърт не е бил максимално изчерпателен, но точно това се е случило, да. Изчезнал, изпарил- също би могло да се каже.

Потребителски аватар
Rado1

Мнение от Rado1 » ср юни 05, 2013 1:08 pm

Еми и аз се чудих имаше ли нямаше ли, ама като четох бил извадил нещо обло от кутия - кутийка и ключ, или горе-долу това е по-спомен цитата. Та останах с впечатление, че е там. Ами ще променя текста тогава...

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » ср юни 05, 2013 1:31 pm

Gallean написа:Такам- очаквам вече да поемете вие инциативата. Имате избори какво да правите- поне 5-6 :)
По- смеличко давайте!

Потребителски аватар
Rado1

Мнение от Rado1 » ср юни 05, 2013 2:47 pm

Ако котка не му мине път на Парсли, отива в поликлиниката да потърси и прегледа доклада от аутопсията на Копли.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср юни 05, 2013 2:55 pm

Ей, чакай, ние дето не сме местни разчитаме на теб да ни кажеш в кой ресторант има хубава храна и да ни кажеш адреса му! :lol:

Потребителски аватар
Rado1

Мнение от Rado1 » ср юни 05, 2013 3:41 pm

Предложих един луксозен ресторант, с уединени кабарета, страхотни специалитети и модерна джаз музика.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср юни 05, 2013 7:02 pm

Rado1 написа: и модерна джаз музика.
:metal:

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет юни 06, 2013 12:36 am

През този период доколко добри средства има за вземане на отпечатъци и копиране на образ? Доколкото е възможно Найджъл би предпочел да прати кутията първо на анализ в полицията, освен ако в университета нямат по-добра лаборатория. Предполагам, че на първо време снимки на текста също може да са полезни за антропологичен анализ.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » чет юни 06, 2013 7:14 am

Има си възможността с мастило да се свали отпечатък, копирането на образ не разбирам какво имаш предвид- най-вероянто снимка. За "анализ" има два проблема: 1- няма да се прави на място- градчето е малко и няма лаборатория, 2- трябва да действаш официално.
За снимките си прав до много голяма степен.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » чет юни 06, 2013 11:34 am

Какво ще правим с героя на Хронобууст? Може би Галеан трябва да поеме временно контрол над него?

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » чет юни 06, 2013 11:38 am

За сега Бил не е критичен. Ще си се мъкне с по-голямата група или там, където го повикат.

Потребителски аватар
Rado1

Мнение от Rado1 » чет юни 06, 2013 3:07 pm

Е, са ако някой не му ровне у куфару...

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » чет юни 06, 2013 3:21 pm

:lol:
Еми аз това тръгнах да правя, Каролин всъщност се съмнява дали Албърт не е скрил някой треволяк там.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет юни 07, 2013 2:17 am

Малко повече информация за това как се е държал героя ми през изминалото време - Найджъл като цяло избягва да говори много за себе си, ако не е приклещен. Не е нито потвърдил, нито оспорил твърдението, че е полицай, но изглежда доста по-интелектуален и начетен от редовия такъв. Интересува се от различните неща, които хората имат да кажат, но не претендира, че разбира много в по-специализираните академични и социални сфери.

Идеята ми беше колко време ще е необходимо да се свалят отпечатъци от кутията и разните гравюри по нея или поне да се направят снимки. Въпреки, че не се знае колко време и ръце са я пипали... Найджъл би ли имал правомощията да изиска да се вземат отпечатъци?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пет юни 07, 2013 6:51 am

Зависи, но от компетентно лице- не повече от 2 часа за пълно описване и документиране. Официално правомощия в този град може да имаш, но ще те гледат малко странно и ще възникнат въпроси от друго естество.
Отделно- отпечатъците, сами по себе си, не ти вършат никкава работа, нали знаеш?

Отговори

Върни се в “R'lyeh”