Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Обсъждания и коментари

Форум за игра по Зова на Ктулу с водещ Галеан

Модератор: Gallean

Потребителски аватар
Джебадая
Регистриран: ср май 08, 2013 8:38 pm

Re: Обсъждания и коментари

Мнение от Джебадая » ср юни 26, 2013 3:50 pm

Затова по-горе писах, че неправилно съм ги нарекла "племе" :oops:. За ритуалите на индианците, чиито символи са отвън, Франсис ще си търси сам в библиотеката на университета.

Потребителски аватар
Rado1
Регистриран: чет май 16, 2013 12:23 pm

Мнение от Rado1 » чет юни 27, 2013 11:03 am

Мисис Алджърнън директно да хваща Майк Парсли за ушите и да развие действието по търсенето на приятелите на Албърт и Марион :)

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » чет юни 27, 2013 11:26 am

Госпожата казала ли е да не я будят преди 10 или?

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » чет юни 27, 2013 12:36 pm

arabica написа:Доктор Парсли, да се срещнем утре към девет на рецепцията на моя хотел?
:) Всъщност е по,ъча.а събуждане в оп,еде.ен час. Ще пиша пост с.ед ма.ко като ми се оп,ави к.авиату,ата но тъй като пъ,во ще ходим п,и Едмънт п,едпо.агам че това ще т,ябва да го ,азиг,аем наживо

Потребителски аватар
Rado1

Мнение от Rado1 » пет юни 28, 2013 11:00 am

Добре, значи отиваме при Едмънт и го питаме за книги и момчета. За повече подробности - Каролин. Аз го играя куфар на този етап.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пет юни 28, 2013 11:07 am

Чукча- доказателство за какво?
Пиши ми моля, точно какво искаш да се случи с кутийката, и имай предвид, че могат да ти я изземат в зависимост от това какво им пишеш :)

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед юни 30, 2013 11:25 am

Е, предвид дереджето на тия тук, не съм им я дал. Мисля да я пратя по пощата до Бостън за анализ, ако някой от партито много се примоли ще я върна.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » нед юни 30, 2013 12:29 pm

Ми няма как да ти се примоля, при положение, че не сме се видяли още :D
Но си е интересна находка и се опасявам, че ако изчезне някъде по каналите, Франсис... може да се поразсърди мъничко.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » нед юни 30, 2013 1:59 pm

4uk4ata написа:Е, предвид дереджето на тия тук, не съм им я дал. Мисля да я пратя по пощата до Бостън за анализ, ако някой от партито много се примоли ще я върна.
Какъв анализ? Изобщо?

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » нед юни 30, 2013 10:29 pm

От 3-ти до 8-ми няма да ме има. Пишете конкретно кой какво прави за да мога да придвижа историята напред.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » нед юни 30, 2013 11:20 pm

Каролин и Майк Парсли отиват при Едмънт и задават следните въпроси:
- Колко и какви книги е взел Албърт от библиотеката му? (списък)
- Каква част от тези книги Албърт е върнал на чичо си преди да замине?
- За какво става дума в книгата "Соломоновият печат и Кивота"?
- Някой от другите момчета проявявал ли е интерес към библиотеката на Едмънт?
- Може ли да ни даде адресите им в града, така че да можем да ги посетим лично?

Ако ни даде нужната информация, почваме да обикаляме адресите по ред на номерата и им задаваме същите въпроси, които Каролин зададе и на Албърт по време на обяда. Тъй като Марион липсва, ще говорим с родителите и съседите му.

Потребителски аватар
Rado1

Мнение от Rado1 » пон юли 01, 2013 2:45 pm

Мен няма да ме има от 8-ми до 14-ти ... т.е. тази седмица съм тук, а другата - не. Да речем, че на Парсли баба му се е разболява и той отива до Чикаго да я наглежда за известно време.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » пон юли 01, 2013 8:13 pm

И мен няма да ме има от 3-ти до 8-ми, даже май до 9-ти.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон юли 01, 2013 11:02 pm

Каквото могат да й намерят, предполагам героя ми знае по-добре. Най-вече на това, което е било вътре - пръстовите отпечатъци в момента трябва да са пълна боза.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон юли 01, 2013 11:09 pm

Къде се намира Найджъл? :shock:

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср юли 03, 2013 2:06 am

След като се събуди и приготви мисля да е при вас. Не беше ли идеята после да се разделим и той да огледа къщата?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » ср юли 03, 2013 8:07 am

Ами нищо не е казал, въпреки че на вечерята Каролин попита. Аз останах с впечатлението, че ще върши някакви полицейски неща или ще се опита да присламчи някой местен полицай на бира. (Не че и за това имаше някаква насока де. :) ) Дай да решим какво точно ще прави Найджъл и ако зависи от моите постове, ще го вмъкна някъде назад. Така както аз виждам нещата, няколко възможности има:
- Идва с Каролин и Майк при Едмънт
- Купува или наема фотоапарат, за да снимаме къщата и мястото, на което е намерено второто момче. (След като местната полиция не му даде да разгледа веществените доказателства, явно ще трябва да си търсим сами.)
- Харесва си някой полицай от управлението, пои го с бира (ама дискретно :lol: ) и се надява да изкопчи нещо - информация или достъп до документите по разследването.
- Взима назаем от местното управление (или от местната химическа лаборатория) реактивите които му трябват за да изследва кутийката и я изследва сам (вместо да я праща по пощата - ще ни трябва и е добре да си стои при нас). Впрочем, по това време не мисля, че криминалистиката е достигнала нивото на "От местопрестъплението". Мисля, че най-сериозното достижение за момента (и то не чак толкова масово прилагано) е сваляне на пръстови отпечатъци от предмет. Но за такова не ти трябва да го пращаш в лаборатория, трябва ти някакъв тъмен прах само и лепкава плака - и двете могат да ти ги дадат в коя да е местна лаборатория по химия.
- Комбинация от горните
- Нещо друго

Давай да го измислим и да действаме.

Потребителски аватар
Rado1

Мнение от Rado1 » ср юли 03, 2013 11:18 am

Аз само знам какво прави Майк и май Каролин. Другите са ми тъмна изба (например Бил). Мисля, че това е ок обаче, и персонажа ми също незнае :)

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пет юли 05, 2013 2:53 pm

Чукча, ма хади кажи си какво иска да прави Найджъл, щото в момента теб те чакаме да се назлъндисаш. :lol:

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб юли 06, 2013 1:03 pm

Сутринта е с вас, после ще огледа къщата и ще провери с кого може да говори. Сега тъкмо може да попита за малко повече информация примерно кой лекар е установил смъртта и тн. Затова добавих нещо във вашия разговор - да променя ли поста си, за да уточня?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пон юли 08, 2013 2:22 pm

Ахой, Едмънт?

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пон юли 08, 2013 8:09 pm

Официално още не съм се върнал :) Утре на работа вероятно ще пиша.

Потребителски аватар
Джебадая

Мнение от Джебадая » чет юли 11, 2013 11:47 pm

За какво е синьото?

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » пет юли 12, 2013 9:21 am

Gallean написа:Поликлиниката към болницата Света Фота- тиха и глуха белосана сграда- погълна доктора със скърцащия звук на несмазани панти. Младата сестра на рецепцията изслуша въпроса му и отговори, че ще трябва да се обърне към по-старшите. Преминаха десетина минути преди в излъсканото и лъхащо на хлор и тъга помещение да влезе слаб лекар на години. Той позна Майк и след кратък разговор му обясни, че Харолд Копли изобщо не е бил докарван тук. Смъртта му е била очевидна, дежурния- някой си Хедмунд е подписал доклада и тялото е било отнесено направо в погребалната агенция където да се преведе във вид и подготви за церемониите. Според документацията младежът е получил порезно-разкъсни рани, най-вероятно от животински зъби, в областта на гърдите. Голямата загуба на кръв и травми на сърдечния мускул са причините за смъртта.
4uk4ata написа:"Да, наистина - не звучи като жена, забягнала от мъжа си. Възнамерявам да поогледам малко онази къща по-късно днес. Апропо, господин Ароулмейкър, знаете ли кой би бил лекарят, установил смъртта и подписал акта на момчетата от онази група?"
Gallean написа:-Доктор Фригуирс, най-вероятно. Той изпълнява длъжността на съдебен и паталогичен лекар. Ако не е бил той, то със сигурност би могъл да ви каже коя личност е била. Пал живее в Малкия Тристъпник*, ако желаете да го откриете.
:confused:

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пет юли 12, 2013 9:37 am

Не виждам проблем?

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб юли 13, 2013 3:12 am

Предполагам става дума за различните имена на хората, подписали акта. Да си призная, не погледнах дали ни е давана такава информация преди. Апропо, този уикенд ще ми е малко трудно да поствам, трябва да ходя насам-натам.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » вт юли 16, 2013 1:06 pm

Ако се нуждаете от помощ, подсказка, имате някаква трудност- кажете за да помогна.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт юли 16, 2013 1:34 pm

Зависи какво наричаш трудност. Ако информацията, която търсим може да бъде придобита някъде (без да се брои къщата от ритуала) и ние не можем да стигнем до нея, тогава вероятно имаме трудност. Ако обаче не е предвидено да получим нищо повече от намерената до момента информация, тогава няма трудности, просто има празни места по "картата", през които ние обаче сме решили, че е логично да минем.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » вт юли 16, 2013 2:39 pm

Не съм сигурен за коя точно информация питаш- нещата, които търсите за да научите се откриват извън онзи обект.
Въпроса е, че ако се стигне до там да разкривате мръсните воайорски тайни на втория братовчед на сестрата на бащата на приятеля на Албърт и споразумението му с нощния пазач на фермата за прасета ще хвърля кърпата.

Потребителски аватар
arabica

Мнение от arabica » вт юли 16, 2013 2:55 pm

Не знам защо имаш такива очаквания. Моята героиня до момента е задавала най-много въпроси, но нито един от тях не е бил за чичото на шуренайката. Всички имат връзка със случката в къщата, като при това героинята ми се опитва да елиминира версиите, за които няма достатъчно податки. (И да, знам че Кхтулу е в дъното ня всичко, но тя не знае и все още си мисли, че това е криминален случай - затова и действа като при криминален случай. Не е намерила достатъчно следи, които да я убедят, че става дума за нещо друго.) Усещам, че се дразниш на моя интерес към колекцията от окултни книги на Едмънт и настойчивото разпитване за ритуалите, които използва Албърт - на практика това е намеса на метаигровите ми знания. :) На всички ни е ясно, че трябва да идем в къщата, за да продължим нататък по следата; но е по-логично първо да подготвим героите си да оцелеят (като ги въоръжим с оръжия, екипировка и знания за защитни ритуали), отколкото ако просто се натресем в къщата и почнем да се състезаваме чий герой ще изпищи най-силно.

Отговори

Върни се в “R'lyeh”