Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

1. Вроат

Eberron 3.5

Модератор: ChoChan

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Re: 1. Вроат

Мнение от Ambartanen » съб дек 22, 2012 2:53 am

- Е, задачата звучи доста лесно- трябва просто да срещнем посланника и да го опазим през кратък преход в един от най-безопасните региони в цял Корвеър... направо би звучало скучно ако не бяха неизвестната самоличност на клиента и мистериозните заплахи над живота му способни да сплашат Денеит.- подсмихна се Иш- Е, аз съм дошла тук да върна услуга и ще смятам задължението си за изпълнено щом дроамския посланник мине през портите на Вроат. Кога е срещата на границата?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб дек 22, 2012 12:17 pm

Алан се размърда на удобния стол:
- Да направим кратко обобщение на казаното до тук. Имаме Дроамска делегация, която е тук неофициално, няма охрана от Цитаделата или гвардията на Бреланд, а домът Денит отказва поръчката. Това като за начало са два вероятни варианта - това не е делегация и не идва на дипломатическо посещение или е дипломатическо посещение което трябва да остане незабелязано и има особена мисия. И двата варианта са еднакво равностойни и обясняват начина по който аз - огледа останалите - или и други сме привикани тук.
Мъжът смени позицията си на стола и кръстоса крак въз крак и продължи:
-Знаете ли откъде делегацията ще влезе в Бреланд? На картата има един начин който нарича себе си път и води от Грейуол в Дроам до Вроат, като преминава през Ардев и Галетспайър. - извади малък пергамент и го разпъна върху бедрото си - В допълнение пътят се вие покрай Планините Грейтуол и две крепости, все още с гарнизон. Ще е добре да знаем избрания от "посланника" маршрут, преди да потеглим. Доста места ми изглеждат изключително подходящи за изчезване.
Остави картата на бюрото на Вайсрой и допълни:
- Има ли повече информация за заплахите? Ще е хубаво да знаем всички ние, срещу какво и кои се изправяме
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » съб дек 22, 2012 4:49 pm

Гавин не разбираше нищо от човешката политика, но беше защитавал Елдийн по всичките й граници и знаеше, че Дроам и Бреланд са много важни съседи и съюзници на горската държава. Започна да разбира защо Бейл и съветът на друидите бяха решили да приемат поканата. Все още не знаеше защо старият му учител беше избрал него, но си помисли, че ако пътят на дроамеца минаваше през Елдийн преди да влезе в Бреланд, това би бил отговорът. Едва ли имаше друг, който да познава пътеките в Южен Елдийн по-добре от него и да не е съвсем истинско животно.
Затова и Гавин набързо взе решение, че ще помогне в тази задача. Не се сещаше какво да пита, обаче, а и останалите изглеждаха безкрайно любознателни, така че остана тих и продължи да слуша разговора.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » съб дек 22, 2012 5:01 pm

-О, удерявам ви, че дроамската делегация ще е тук съвсем официално. Просто изложих предположенето и препоръката си да извършите ескорта колкото може по-ненатрапчиво. Защо някой изобщо би се интересувал от неофициално пристигащи политици от където и да е?
Рой леко въздъхна, скръсти ръце зад гърба си и се разходи от единия до другия край на стаята.
Преди месеци Дъщерите на Сора Кел изразиха желанието си техен пратеник на добра воля да посети Вроат за обсъждане общите интереси на двете държави. Предложението бе гласувано и прието и Бреланд изпрати официална покана. Въпреки това короната и парламента намират условията за пътуването на пратеника в границите на Блеланд, поставени от Дъщерите, за неприемливи. По-сериозно въоръжаване, предоставено на ескорта от която й да двете страни, пък е нериемливо за Дроам, защото според тях би опорочило цялата идея на мирно посещение.
Да, точно толкова неубедени от тази причина бяха и тук, в резултат на което можеха да заключат, че пратеникът е жертвено агне, изпратено да бъде убито под опеката на минимално допуснатия официален ескорт бреландски гвардейци. Никой не бе готов да поеме този риск. Преговорите продължиха още известно време и накрая се стигна до решение, което удовлетворяваше и двете страни. Делегацията ще е съпроводена от малка част, която обаче официално няма да има нищо общо с Бреландската корона.
-Както виждате, задачата е коварна, при успех славата би била незначителна, съпотавена с негативите от евентуален провал. Според мен това и е основната мотивация на отказа на фамилия Денейт.
Рой се върна до бюрото и погледна в картата, оставена от Алан Морин.
-Трябва да се срещнете с делегацията след десет дни в Грейуол. Относно маршрута, който ще вземете – това оставям на вашата преценка. Те са наясно, че е ваша работа да ги ескортирате до Вроат. Бих ви помолил да вложите определен такт спрямо посланика при изпълнението на задачата си. Би било единствено положително, ако той не ни антагонизира още преди пристигането си в столицата.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » съб дек 22, 2012 5:25 pm

- Разбирам. Дворът знае, че това е опит да се провокира Бреланд и въпреки опасността е склонен да играе по свирката на ... дъщерите на Сора Кел. И затова сме ние, да осуетим всеки шанс това да се случи. Интересно и миришещо. Какво ли ще каже "посланника", ако бъде доведен безпрепятствено.
Алан въздъхна и отбеляза безизразно:
-Грейуол е в Дроам.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » съб дек 22, 2012 5:37 pm

-Нямаме доказателства, само предположения. Короната вярва в мира и няма да отхвърли никое публично предложение за сътрудничество, както и да изглежда то.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » съб дек 22, 2012 5:55 pm

- Лошо място за среща - Сивостен. Град изпълнен с всякакви представители на чудовищните раси - орки, гоблини, гноли... дивашко място дори да се придържаш към кварталите определени за човешки посетители. Такива неща говорят хората. Има ли уточнено място на срещата, контакт с който да се свържем щом пристигнем там?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » съб дек 22, 2012 9:35 pm

Сивоокият мъж леко размърда рамене, сякаш си спомняше нещо отдана отминало. След това отгърна папката и извади няколко плика. Стоящият наблизо Алан направи опит да надникне вътре, но само мярна портрет на мъж, който като че ли приличаше на него, преди Рой да я затвори.
-Това е Джоелу Наг - Започна Вайсрой и показа на всички портрет на полуорк с препаска през едното око, а половината му лице сякаш беше обгорено. - Клерик на Меджик, който ще ви посрещне на Грейуолските порти и ще ви отведе до Трона - седалището на губернатора - там ще се срещнете с делегацията. – Той подаде портрета на Иш. - Губернаторът на Грейуол е Ксор’силик – едва ли ще се срещнете с него. Управлява града в името на Сестрите със стоманен юмрук и явно се справя добре. В конюшните долу ви очакват коне, с провизии за пътуването ви. Ако нямате други въпроси, на които бих могъл да отговоря, това е всичко.
последни въпроси, ако има, след това си събира папката и си тръгва

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » съб дек 22, 2012 10:15 pm

Най-сетне Гавин се престраши да се обади:
- Значи. Ще работим заедно. Ама не се познаваме. Аз съм Гавин. Имал съм вече задачи да вардя хора в гората. Лесно е. Животните не са страшни. А пък ако изгубим дроамеца в гората ще го намеря. Добър съм в това. Само едно не разбрах. Защо тук се събрахме, ами не в Сивостен направо? Ще вземаме ли нещо от тук да носим натам?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » съб дек 22, 2012 10:22 pm

Иш прие портрета и го огледа внимателно преди да го сложи на масата, където и другите можеха да го видят ясно.
- Аз нямам повече въпроси за вас, но ние вероятно имаме нужда да обсъдим задачата помежду си. Може ли да останем в стаята?

- Аз съм Ишил ир Мурат и също съм прекарала голяма част от живота си из горите на Елдийнските простори, но напоследък най-вече посещавам непознати ми места. Не твърде отдавна прекарах известно време в Дроам, но в Сивостен съм била само за няколко часа и никога не съм пътувала между него и Вроат. Някой тук запознат ли е с пътя?

- Гавин, срещнахме се с господин Агос във Вроат, защото той работи тук и вероятно няма намерения да пътува до Сивостен, само за да ни даде задачата. Поне това ни дава възможност да огледаме маршрута преди да трябва да го минем с посланика.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » нед дек 23, 2012 12:23 am

-Колеги, моето име е Фелкс ир'Тиел - пътешественик, пътеписец и сътрудник към списание "Клин и въже", също действащ член на Фондацията на Откривателите. Посещавал съм Грейуол и преди в пътешествията си из тамошните земи и за мен ще бъде чест да споделя знанията си с вас. Прекарал съм по-голямата част от съзнателния си живот по друмищата на Корвеър и мога да се грижа сам за себе. Вярвам, че уменията, които съм натрупал през годините ще бъдат от полза на нашия колектив.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед дек 23, 2012 10:35 am

Гавин кимна бавно в съгласие след думите на симпатичната двукрака. Не се беше замислил за това, което тя му отговори. Но той принципно не се замисляше. Приближи се до нея и реши да не я изпуска от поглед занапред. Имаше усещането, че нейните съвети щяха да са полезни и за в бъдеще.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед дек 23, 2012 10:46 am

-Стаята е на ваше разположение, колкото ви е необходимо. Пожелавам ви успех. - Вайсрой Агос кимна леко на групата, прибра папката под мишница и със стегната крачка напусна стаята.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед дек 23, 2012 12:19 pm

Сивостен... спомените за няколко несравнимо екзотични вечери, прекарани във [tip="The Veils, a doppelganger brothel in the Kennels district]Воалите[/tip] изпълниха съзнанието на Октарион, докато устните на останалите присъстващи се движиха енергично, създавайки поредици от думи - безуспешно борещи се за вниманието му.
- Бил съм в Сивостен веднъж - Октарион сподели с останалите, в случай че за всички тях градът все още беше мистерия, - добре ще е да се опитате да не обиждате или убивате никого, докато сме в пределите на града. Чудестно ще е тези ви опити да бъдат успешни - Октарион прокара ръка по ребрата си, където коженият мундир покриваше, упорито устояваща на уменията на гилдията на лечителите, следа от ласките на Джалира. - Ако искаме да пестим време, можем да отскочим до там с въздушен кораб... това е... летящ кораб с... като карета, която... превозно средство, което лети с магия - Октарион отчаяно погледна шифтъра за знак на разбиране.
- Може би е по-добре да отидем с коне обаче, ако можем да си позволим забавянето - посланникът може и да не пожелае да се качи кораба; от кораба може и да не пожелаят да го пуснат да се качи; а може и просто да не се побира вътре, така че сигурно ще трябва да се върнем пеша, а ще е по-добре да си имаме представа от местата по които ще трябва да минем. Пък и с малко късмет ще попаднем на някоя подготвяща се засада още на пътя за натам. Мда, така ще направим... просто трябва да се придържаме към долината и да държим Сивостенските възвишения винаги от лявата ни страна. Ориен непрекъснато ходят до Сивостен с керваните си - едва ли е трудно.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед дек 23, 2012 4:55 pm

- Господа, очевидно за всички е че пътуването до Дроам няма да бъде проблемно и да, най-удачният вариант за това пътуване е с животни на дома Вадалис и минаване през евентуалния ни път за връщане. Това което смятам че трябва да направим е да подсигурим няколко варианта. Смея да предложа следното...
Алан извади молив и започна да чертае върху картата, която беше измъкнал по-рано.
- Пътуваме до Дроам с коне или керван, без значение, стига транспорта да ни позволи оглеждане на пътя и евентуалните места за засади навръщане. При пристигането ни в Дроам, вършим каквото вършим и тръгваме обратно към Бреланд. Предполагам, че нито един от вас не иска да се застоява на това място... чувал съм ужасни неща за неговия управник - зъл и пресметлив илитид. Това е което всички ще очакват и ще ни наблюдават. Това което няма да знаят е, че нашият другар от дома Лирандар е уредил малък летящ кораб, който да ни чака в Шестима Крале, Оркски кости или замъка Аракайн. В Дроам има клон на дома Сивис и ще може да предадем съобщението за това кога кораба да чака - нито ден, нито час по-рано или по-късно. Качваме посланника, а останалата част продължава. И да има засада - всички са заменими от свитата му.
Мъжът се усмихна и довърши:
- На въпроса ви как ще разделим посланника от свитата му - не мисля че това е проблем, някои от тази стая може да бъдем изключително убедителни. Какво мислите?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » нед дек 23, 2012 11:21 pm

- Въздушният кораб е добра идея стига да го организираме достатъчно потайно, но защо бихме изоставили свитата на посланика? Ако корабът наистина е изненада за нападателите, ще стигнем до Вроат преди те да успеят да реагират на променените планове дори и да разберат за летящия кораб в момента, в който се качим на него. Не виждам какво печелим, ако оставим помощниците му да бъдат избити по пътя вместо да ги вземем с нас на летящия кораб. Никога не съм се возила на летящ кораб преди де, така че може би пропускам някой очевиден детайл. Не са ли достатъчно големи да поберат няколко десетки пътника с конете и багажа им?

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон дек 24, 2012 2:06 am

- Ами нищо всъщност - каза Октарион след като пресметна нещо наум - ако сте сигурни, че можете да убедите посланника да се качи и някой уговори 20 000 злато за превоза на свитата и 100 000 застраховка за кораба от бреландската хазна... къща Лирандар с удоволствие ще се заеме с това от което останалите се страхуват. Някой трябва да настигне Вайсрой обаче - полуелфът започна да изважда документи от джоба на бричовете си - ще ми трябва подписът му на едно-две места. Вашият собствен превоз ще бъде на щедро занижена цена разбира се - да кажем 250 злато на човек... и с това сам си орязвам бонусите за следващото равноденствие.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон дек 24, 2012 11:12 am

Когато отваряте вратата да повикате Вайсрой, той не е в коридора, нито по стълбите. На въпроса, кръчмарката отговаря "Кой? Не съм виждала такъв мъж". Кръчмата вече е започнала да се понапълва и сигурно е възможно човек да излезе незабелязано. Обратно в стаята стигате до извода, че не уточнихте никакъв начин за контакт с Вайсрой Агос, но предполагате, че ако си запазите квитанциите, може да ви възстанови похарчените средства, вероятно.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон дек 24, 2012 11:16 am

-Господин Октарион, ако изобщо разполагахме с тях, за 120 000 хиляди жълтици можем да си наемем армия. В момента сме се събрали да обсъдим как да доведем мисияти си до успешен край, а не да напълним джобовете на вашия дом!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон дек 24, 2012 11:26 am

Ако бяха в гората Гавин щеше да намери високия човек за нула време, но тук в града вълчата му форма с изострените сетива щеше да го обрече на провал. Или поне така твърдеше Бейл. Тъй като не знаеше и от къде да намери толкова много злато, колкото говореха останалите, Вълкът просто продължи да мълчи и чака да се разберат. На него му беше все едно какво ще се реши. Беше дошъл до Вроат пеша, можеше да отиде и до Сивостен така.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон дек 24, 2012 11:53 am

-Уважаеми Октарион, ние желаем да наемем кораб, не да строим нов. Всички маршрути на въздушните кораби са жълтица на миля за пътник по предварително определен курс. Всеки ден от Шарн пътуват въздушни кораби и аз не малко съм ги ползвал. Дори наемането на съд за един ден не е повече от хиляда жълтици в условията на изключително алчен капитан. Цялото пътуване на нает от нас кораб, може да излезе спокойно две три хиляди златни дракона, с включени подкупи и вашите връзки във фамилията, ако се наложи.
Усмивката му слезе от лицето.
Та, ще строим ли кораб, или ще бъдем разумни и опитаме да осигурим алтернативен превоз чрез много от фамилните ви кораби? Мисля че вашата роля в тази мисия е точно тази. Ако разбира се не искате или не можете, - Алан се обърна към другите - може да отскочим за няколко часа до Шарн и да се опитаме да уговорим някой свободен капитан - такива има.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон дек 24, 2012 12:21 pm

- С'ир Тиел, ако бяхте слушали господин Агос - усмихна се полу-елфът, - щяхте да знаете, че в случая армия не ни върши работа и от Денеит няма да ни я наемат. Примерът Ви е безпредметен. Че не разполагате с такава сума също е очевидно, затова и предложих на с'ир... не чух името Ви - Октарион направи жест към Алан, - да се обърне за съдействие към Короната. Що се отнася до цените за въздушен кораб... може би имате представа, освен ако Вашата роля в тази мисия не е само да изглеждате красив, че пътят до Сивостен е от порядъка на 600 мили. жълтица на миля е добро предположение, за човек незапознат с въздушните полети, но ако трябва да сме точни - говорим за две жълтици за огре или трол и три за кон. Ако свитата на посланникна наистина наброява около дузина и сред тях двама са представители на по-едрите дроамски етноси и поне двама имат собствен начин за въздушен транспор... говорим си за число вече надхвърлящо 2 000 дракона. Аз съм в състояние да уговоря по-добра сделка разбира се... но все пак корабите ни не летят на горещ въздух. Метафорично говорейки... практически точно на това летят - усмивката на Октарион се задържа на границата на озъбването за няколко кратки мига.
- Единственият начин да свършим задачата без това да струва повече от самите нас, е да отидем до Сивостен и след това да набиваме крак по-пътя обратно - заедно в посланника. И да ядем каквото намерим по-пътя разбира се... цените на хляба са безбожни напоследък - лирандарецът направи опит за сърказъм, който явно остана разбран само от него,- освен ако разбирасе не сте готови да подкрепите абсурдното си твърдение и не намерите капитан, който може да бъде подкупен по-евтино отколкото може да бъде купен - тогава лично ви гарантирам, че ще ни закара до Сивостен и ще плати всяка корона за пътуването от собствения си джоб. Стига да уредим малката подробност със застраховката...
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон дек 24, 2012 12:35 pm

- Мисля че пропуснахте момента, в който предложих въздушният кораб да ни чака в някоя то Бреландските крепости. Не смятам по никакъв начин отиването на въздушен съд до Сивостен за уместно! Сестрите и Кмета са подли същества, а дори и труден противник, един въздушен кораб може да стане плячка на добре прицелено заклинание.

От моята гледна точка - колкото по-бързо и елегантно приключим задачата, толкова по-добре за нас. Короната със сигурност ще компенсира разходите ни ако не се издъним някъде. От отговора ви разбирам, че сме на едно мнение, но с леки разминавания в детайлите. Но нека да чуем останалите другари?

Алан се обърна към останалите:
- Какво мислите за дискутираното дотук?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон дек 24, 2012 2:43 pm

- Както казах, не разбирам много от летящи кораби, така че оставям вие да решите детайлите. Ако можем за няколко стотин жълтици да улесним задачата си значително- добре, но надали някой от нас изгаря от желание да пропилее десетки хиляди дракона, само за да спести- Иш погледна картата- пет дни път. Във всеки случай ми се струва далеч по-вероятно потенциалната засада да се случи в ничиите земи между Сивостен и бреландските крепости, отколкото по далеч по мирните пътища в сърцето на държавата. Що се отнася до това да убедим Короната да плати за кораба...

Иш вдигна пръст приканвайки събеседниците си за малко търпение и излезе от стаята. Няколко минути по-късно се върна, седна обратно на канапето, набързо изпя няколко думи на странно звучащ език и бавно огледа стаята преди най-накрая да продължи мисълта си:

- Забелязахте ли, че домакинът ни в нито един момент не спомена каква точно е връзката му с бреландското правителство. Пусна достатъчно намеци, че е агент на Цитаделата, но всъщност си нямаме идея кой е и кого ни е пратил да защитаваме. Единственото потвърждение, че ескортираме мирен посланник би дошло от... - пръстът й падна върху портрета на полуорка- източник, който далеч не бих определила като независим. Разбирам, че не можем да потвърдим всичко казано от Агос, но нека поне сверим по-достъпната ни информация преди да напуснем Вроат. Ако правителството наистина очаква делегация от Дроам и Денеит наистина са отказали да осигурят охрана, то за това ще трябва да знаят немалко хора. В най-добрият случай ще успеем да открием дали господин 'Агос' наистина работи за правителството, макар че това вероятно далеч не е толкова просто, колкото звучи.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон дек 24, 2012 3:45 pm

Иш
Когато Иш произнесе последните думи на заклинанието и насочи вниманието си към стаята като цяло, усети, че не се получи както очакваше. Дали заради сиянията, които се появиха по персоните на останалите с изключение на Гавин, не можеше да каже, но те определено предизвикаха смущения в определянето на магията или магиите, които тегнеха над помещението. Тя видя, че всеки носи различни магически предмети, а също така имаше заклинание над вратата, което, до колкото тя можеше да прецени, беше свързано със светещата руна от външната страна на вратата и действаше със заключващ и избирателно пропусквателен ефект.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон дек 24, 2012 4:42 pm

- Агос все пак ясно заяви, че Короната не иска официално да се замесва по какъвто и да е начин - преди пратеникът да е на сигурно място във Вроат. Може и аз да съм прекалено доверчив, но все пак понякога се налага да се доверяваш на хора, без договор с тяхното име в ръцете си. Пък и вече отдавна съм се отказал да се опитвам да държа под око всичките интриги на Цитаделата. Дори и да приемем, че ни будалка - кой би сзагубил от успешното пристигане на бреландски посланик във Вроат - със сигурност не и някой от нас. Стига да се сигурно, че няма да ни се наложи да избие няколко бреландски гранични патрула по пътя... мисля, че имаме малко повод за други опасения. И аз не се доверявам на Агос повече, отколкото мога да го хвърля, но ми звучеше искрен, а и ако всичко беше постановка - не мога да измисля истина, която да звучи по-достоверно от нея. - Октарион, пристъпи неудобно от крак на крак. Много по лесно беше, когато знаеше, че хората го лъжат, отколкото когато се чудеше дали казват истината.
- Няма да навреди да предупредим директно цитаделата и гарнизоните по пътя за това, което смятаме да правим разбира се - дори и да решите да сме доверчиви - няма нужда да сме доверчиви глупаци.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон дек 24, 2012 10:23 pm

- Много говорите - обобщи Гавин. - Нямаме кораб. Нямаме пари за кораб. Имаме коне, вече платени. Викам да яздим.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон дек 24, 2012 10:34 pm

Феликс се ухили на директното и все пак точно изказване.
-Това май обобщава нещата. Нека първо се запознаем с посланика и разберем що за същество е и какви са неговите виждания по въпроса, а след това да мислим умни планове. Препоръчвам обаче докато още сме във Вроат да се закупят няколко свитъка със заклинанието за неоткриваемост с които да го предпазим от магически шпионаж.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт дек 25, 2012 1:28 am

- Не разбирам много от магии - призна си полу-елфът - каквото решите, че е нужно. Обаче, заклинания за неоткриваемост от свитък не ми звучи като особено ефективен начин да харчим пари. Ще ни трябват по колко... три-четири на ден за около десетина дни? И как точно работи тази неокриваемост - сигурна работа ли е или от "ще се надяваме, че не го следят" ще преминем на "ще се надяваме, че не могат да го следят"... което е съмнителен напредък? А и сред нас има ли заклинател? - Октарион огледа подозрително останалите.
- Освен това не е като да можем да минем през бреландската граница незабелязано. Мир или не - ако Боранел не следеше паплачта, която се изсипва от Дроам, вече щеше да е загубил доста повече от Сивостен. Ако противникът ни си е свършил работата и вече има преднина с планирането на покушението - едва ли ще се остави да бъде изхитрен по толкова левашки начин. Всяка птица в небето, всеки страж в граничините гарнизони, та и всеки във свитата на посланника може да са вражеските очи и уши.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт дек 25, 2012 1:05 pm

-При заклинанието на за откриване моща на заклинателя, който го е направил се противопоставя на моща на заклинателя, който се опитва да го пробие. Аз не съм много добър в аркейн заклинанията, но мисля, че мога да поддържам такова заклинание над посланника денонощно благодарение на това - Феликс откача къса дървена пръчка с изписани по нея руни от колана си и я оставя на масата, а след това я закача обратно на колана си - тази магическа пръчка може да удвои времетраенето на повечето слаби заклинания, които мога да възпроизведа. Не гарантирам обаче, че някой могъщ заклинател няма да го пробие. Хм... сега като се замисля скроловете наистина са лоша идея. Канит винаги влагат в тях минималната необходима магическа сила, за да работят.

Отговори

Върни се в “Tides of Darkness”