Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

OOC

Eberron 3.5

Модератор: ChoChan

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Re: OOC

Мнение от Ambartanen » пет мар 15, 2013 8:17 pm

Някой може ли да ми вдигне кастър левъла с 1, за да мога да водя по четири човека с мен на телепортация? Пешо, ти си хамелеон, трябва да имаш някакво такова умение!

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » съб мар 16, 2013 11:43 am

Мога, ато стана на Аркейн кастър. Мисля, че имаше бардска магия за целта.

Мда, 2 ниво, дава +2 кастърски нива морален бонус.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » съб мар 16, 2013 1:17 pm

Някой има ли против всички да сме били в кръчмата заедно, когато Иш обяснява плана. Може да си довършите разследванията през нощта, докато аз и Гавин ловим лошковци в гората?

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пон мар 18, 2013 12:10 pm

мълчанието е признак на съгласие
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 19, 2013 11:04 am

I'm back bitches! Oh, it feels good to not be overwhelmed by stupid Poles!

Какво, става? Какво ще правим сега, а а а? Какви са тия вампири и нинджи? Хайде да убиваме нещо и да гоним призрака и да хъмпваме Кардиган и да пием вино!
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср мар 20, 2013 1:33 am

Миро, Иш говореше на Кардиган и Дюриел, така че идеята е тримата да сте в гората. Макар че с магията на Пешо ще мога да преведа още някой. Може би да пратим четирите НИПа в гората, а ние да ги последваме на следващия ден?

Чо, ако Иш и Гавин ще ходят да ловят врагове през нощта, това в коя тема да го пишем?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср мар 20, 2013 11:21 am

Ми в твоята примерно.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет мар 21, 2013 3:26 pm

Айде бе, безполезници.

Бахти якото приключение съм измислила, няма да ви простя, ако не го напраим цялото!

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет мар 21, 2013 4:09 pm

Миии, добре, идеята ми е (ако Миро се навие) да тръгнем тихомълком в гората и във вълча форма бързо да се придвижим до мястото, където усетих силното немъртво присъствие по обяд. Може би е по-добре да fast forward-нем просто до откриването на мястото, от където ще ги гоним, дори те вече да не са там. Ако е нужно от там ще му асистирам в track-ването (моето е +18, той също има +18 и някакъв бонус от scent), за да открием къде са отишли. Той освен това във вълча/шифтърска форма има безбожно високи hide и move silently, така че може да скаутва без те да разберат, че сме дошли.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет мар 21, 2013 4:30 pm

Не помня колко беше радиуса на магията, но немъртвото нещо го усетихте почти на края на обсега и беше в Сивостенските планини, където, както ви казаха е лабиринт почти и върлуват и лагеруват бандити.
Ще можете ли да стигнете и да се върнете за 1 нощ?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет мар 21, 2013 6:48 pm

Моето обяснение защо можем да ги стигнем
Според правилата за движение във вълча форма (50 фута базова скорост) можем да се движим с 5 мили в час при нормален ход или 10 мили в час ако бързаме*. Движението през гъста гора или безпътна планина по принцип е с половин скорост, но Иш като друид се движи с пълна скорост в природата. Гавин на теория го няма това умение, но ми се струва разумно да го може flavour-wise. Така или иначе магията има обхват от само 11 мили, а аз си представях че ще ни отнеме ~4 часа внимателно придвижване да стигнем там, 1-3 часа (надявам се) да ги открием и още ~4 да се върнем- при положение, че току що се стъмни/вечеряхме (т.е. 8-10 вечерта?) очаквам да не отсъстваме повече от дванайсет часа. За загубването по пътя... все пак Иш и Гавин имат супер висок Survival и благодарение на магията Иш е много добре запозната с терена и вече знае къде са разните престъпнически лагери (бандитите така или иначе нямат причина да нападат два гигантски вълка посред нощ?).

В краен случай Иш може да се преобрази в dire hawk/owl, който лети с 16 мили в час по права линия и може да носи Гавин без проблеми.

* което по принцип е "безплатно" първние час, но ние може да правим indefinitely стига накрая да ни махна няколкото точици nonlethal damage, което е тривиално при наличието на wand of CLW
Всичко това, естествено, се базира най-вече на (моята интерпретация на) ориентировъчни правила за водещия, така че зависи от теб дали може да стане. Само ще помоля ако Иш знае някаква очевидна причина да не могат и аз да я науча, за да не тръгнем като гламави в гората.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет мар 21, 2013 9:38 pm

Аз съм навит на всичко, Амбче. Принципно каквото каже Ишил - Гавин е навит. Освен ако не е нещо много нетипично за него, но това би било нетипично и за нея, така че няма такава опасност.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет мар 21, 2013 11:39 pm

След като Иш направи магията се движихте още към 15 мили, преди да стигнете селото. По земя на двамата ще ви отнеме 5 часа да стигнете до мястото, като макар да можеш да посочиш лагерите на карта, не знаеш кои пътеки водят до тях в планините. Не е много вероятно да се загубите по пътя иначе.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет мар 21, 2013 11:50 pm

Уау, аз си мислех, че сме спрели само час-два след като си тръгнаха върколаците. Все пак ако някой не възрази, аз предлагам да тръгнем да ги издирваме.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет мар 22, 2013 3:41 pm

:/ Мина следобяд, нощ и повече от половин ден оттогава.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон мар 25, 2013 10:43 am

Ще правите ли нещо все пак?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон мар 25, 2013 10:44 am

Мисля, че счупи филма на Амби и му мина мерака да ходи на лов за нинджи-вампири, но той да си каже все пак.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон мар 25, 2013 11:02 am

Е защо да е счупен? Има време, не виждам какъв е проблемът.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон мар 25, 2013 11:04 am

Ааа, добре. Явно не съм разбрал правилно. Супер, значи се надявам да правим нещо!

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон мар 25, 2013 2:01 pm

Ми малко ми се счупи мерака, ама след толкова организация няма как да се откажа. Обаче сега какво? Аз мислех, че чакаме теб, защото идеята е с Иш и Гавин да потегля към (и евентуално стигнат до) мястото, където аз си нямам на идея какво има... или дали ще успеем да стигнем... или дали няма да срещнем нещо по пътя.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон мар 25, 2013 2:12 pm

Може ли да ми обясниш от какво ти се е счупил меракът малко?

Също така какво точно чакате от мен? В момента седите в кръчмата и си говорите. Не сте направили нищо, та да трябва аз да пиша нещо.
Искаш аз да ми описвам съмъри на цялото нещо ли? Предпочитам не, за да няма после пак оплаквания, че не сте могли да направите това или онова.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон мар 25, 2013 2:17 pm

Ами бях забравил, че прескочихме едно денонощие след срещата с върколаците- мислех, че е същата вечер и съответно още сме сравнително близо до там (повече във времето отколкото в пространството).

Ами в случая аз искам да стигна до мястото, където усетих присъствието на (може би) вампира и да потърся какво има там. Ако стигаме uneventfully бих искал описание на мястото, ако- не... ми обяснение какво се случва.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон мар 25, 2013 2:20 pm

Сега в ООС ли ще разиграваме приключението или?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон мар 25, 2013 2:25 pm

Постнах.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет апр 05, 2013 1:53 pm

Айде gg тая игра. Спирам я.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет май 02, 2013 10:18 am

Аз разказах на Миро, Амби, Пешо и Ангера какво се случва нататък в приключението, но за Конан и който друг се интересува, ще напиша и тук.

Та

В краткосрочен план Гавин и Ишил щяха да стигнат до базата на Крупе и Дагмар, където щяха да намерят семейство богати търговци, отвлечени от опустушения лагер, който откриха. Водачите на бандитите нямаше да са там, но щеше да има кой да отговори на въпросите им и да им разкаже, че преди няколко дни група мрачни странни хора просто се появили в лагера им. Водачът им - немъртвият лич, който уби Тула си казал нещо с Крупе и Дагмар и те без много опъване събрали бандитите си и се отправили към пътя за Бреланд. Заповедите им били да убият всички и да докарат маскираната жена - жива или мъртва - без значение, стига да е на едно парче. Трябвало е да получат подкрепата на немъртвите, но били разочаровани.
Отвлеченото семейство ще моли Гавин и Ишил за помощ, защото Крупе и Дагмар отвели най-малкото им дете - 7годишно момиче нанякъде, след като ги заключили тук.

Нощта в селото е спокойна - няма виещи призраци.

В случай, че продължиха по пътя, на следващият ден щяха да бъдат приветствани от Брелански патрул, воден от благородних Х (нямам му името ся), който е от парламента и е в опозиция на краля и работи аткивно и тайно срещу него. Той презрително ще ги поздрави за добре дошли и ще каже, че е разбрал самоличността на Кардиган и не може току-така да позволи на такова чудовище да се разхожда из Бреланд unchecked. Ще им подхвърли в краката тежък метален "шлем", който покрива всичко освен устата и се заключва с вериги и т.н. (имам картинка) и ще настоява да го носи, докато е в Бреланд. Кардиган ще се съгласи, въпреки протестите на свитата си и евентуално приключенците и би го сложила. Политикът си тръгва. Тя е питифул и ще страда през целия останал път, заради тежестта и неудобството и по някое време ще се забележи, че кръв се процежда по малкото открита кожа на лицето й.

В следващото селце, както и всяко друго след това, ще бъдат посрещани с факли и вили от селяните, които ще отказват да пуснат зверовете да доближат домовете им. - Става ясно че политикът, минал и по целия път цветисто и подробно е обяснил на хората, че демонични чудовища минават оттука и блабла.

Следват няколко дни hit and run нападения от лича и хората му, които целят да изтощят ескорта още повече. Тула се появява под формата на райт (или както там беше немъртвото нещо, което е сенсибъл и движено от емоции). Ще наръга Емерал много лошо.

В разгара на поредната битка, забележат прелитащ кораб в посока Вроат, Октарион ще го разпознае и ще могат да привлекат вниманието им, в опит да се качат на него. Кардиган ще поеме няколко стрели с disintegrate и ще се разпадне на пясък в ръцете на някой от приключенците (на рандъм принцип), като с последни думи му каже, че трябва да занесат огърлицата и да я хвърлят в Сребърния Пламък. Самата верига ще се вкопчи в приключенеца.

Той/тя веднага ще почнат да виждат безброй много призраци, които също го/я виждат и постоянно се опитват да им привлекат вниманието, наранят, кажат нещо, обсебят или просто си вият. Ще види призрака на отец Илай (ако е от хората, които бяха в църквата) и на самата Кардиган.

И оттук ще трябваше да решат какво да правят.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет май 02, 2013 10:47 am

Как започва всичко.

Кардиган идва от организацията на медузите в Дроам, занимава се с политики и интриги цял живот, но за разлика от много себеподобни, както се забеляза, се старае да се разграничи от кръвожадната си природа, защото го смята за старомодно и каунтърпродуктивно. Ениуей един път води експедиция в руините на стар техен град, където намира въпросната верига. С времето разбира, че тя е карта и ключ към някакво място и постоянно сочи пътя. Това че се вкопчва в ръката й и я прави много чувствителна към немъртвите и й дава да вижда и комуникира с призрази е отделен фийчър - явно проклятие или благословеност от Мургейз - богинята на злото, смъртта, жътваря етц. По едно време обаче призраците започват да стават много и тя не просто ги вижда и те си заминават, но остават с нея. Явно тя ги привлича и поради някаква причина не минават в отвъдното, ами й се залепят за постоянно.

Веригата.
Е карта и ключ, който води към древна елдрическа машина, която позволява пътуване във времето. Ако приключенците бяха стигнали до нея и активирали - щяха да видат и участват в моменти от историята на света, толкова емблематични, че щяха да разберат много бързо и лесно, че са в миналото.

Проклятието.
Е всъщност "благословия" от божественото докосване на Мургейз, която нарочно е подхвърлила веригата в руините, за да бъде намерена и машината активирана.

Плотът.
Богинята на смъртта Мургейз е решила да вземе света за себе си и да бъде единственото и върховно божество в него, затова подхвърля веригата в точния момент, когато да бъде намерена и в подходящо стечение на обстоятелствата да задейства верита от събития, които да доведат до активирането на машината и изпращане на хора във времето. Мургейз напуска "света" и чака активирането на машината - то ще отприщи вълна във времето и преминаването на приключенците през историята и действията им там ще създадат безброй реалности. Мургейз, напуснала света седи и чака подходящата реалност, в която обстоятелствата се развиват така както тя иска - Сайър гръмва, но не заличава само една държава а почти целия свят, превръщайки го в обител на смъртта - нейна обител.

Оттеглянето на богинята на смъртта от света от Еберон естествено нарушава естествения ход на нещата. Тя напуска трона си, на който стои вечно и наблюдава преминаващите души на мъртвите, пускайки ги в отвъдното. Мургейз я няма, тронът е празен и вратата към отвъдното е затворена. Душите на умрелите са в капан и не могат да си отидат. Все повече призраци се появяват навсякъде, души се връщат в телата си под формата на извратени немъртви и т.н.

Калабите в Сивостен за кратко премахнаха границата между живите и мъртвите и всички видяха за кратко това, което носителя на веригата вижда и понася постоянно - че светът е задръстен от мъртви души.

Кръвта на Вол.
Култът към немъртвите има в книгите си куп пророчества, но едно от тях е свързано именно с тези събития. А именно, че Вол може да се възнесе и заеме място в главния пантеон. Това, което те искат е веригата да не отвори и задейства машината, искат да я унищожат. Така светът ще се превърне в свят на немъртвите, силата на Вол ще се умножи и тя ще може да измести първо Мургейз, а после и останалите богове.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет май 02, 2013 11:02 am

Рандъм мистерии.

Столът
Столът е вход и капан, скриващ тайната стая на отец Илай. Има таен механизъм, който само отецът може да отвори. Ако някой друг ровичка по стола и го напипа и не натисне правилното място, за да го обезвреди, задейства механизма и игла с приспиваща отрова го убожда. Така отецът тихо има възможност да се справи с натрапника. Ако този механизъм бъде преодолят на вратата към прохода има магически капан, който, ако не бъде обезвреден с магическа парола, причинява болезнени вълни на всички в радиус и около час след като напуснат радиуса.

Дюриел е чейнджилнг и се обичаха с Кардиган

Октарион - беше му "заповядано" от главата на фамилия Лирандар да намери убиеца на лирандарката от Шарн. Получи чек за 5к, информация, че е убиецът е чейнджлинг, напуснал е Шарн в същия ден, в който и той и скица на канията на оръжието на убиеца, която била намерена. В случай на успех, му беше обещан личен кораб.

Алан- бе набеден за убийството на лирандарката. Аберант фамилията Тарканан щеше да използва Алан за изкупителна жертва, първо за да издирват, после предадат Алан в ръцете на Лирандар, за да спечелят благосклонността им. Която в последствие да използват за да ги унищожат отвътре.

Дивинейшъна върху Феликс. - В резултат от корумпирана част от Уейфайнъдрката гилдия, които залагат на успеха или провала на огранизираните ескпедиции, докато ги наблюдават с мощни заклинания. В стил - колко хора ще умрат, кой ще умре първи и т.н., като не се колебаят да защитят облозите си със странични инициативи. Т.е плащат на някой да саботира или подпомага определена експедиция.

Ако Феликс си беше кастнал магията Lore of the Gods или каквото там беше, щеше да му се яви лично неговата богиня - Меджик и щяха да имат тет-а-тет, където щеше да му даде дитайли относно веригата или Вол.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет май 02, 2013 8:35 pm

Аз и наживо ти го казах - историята е много интересна и сега ме е яд, че спряхме играта. Разговорът с Меджик щеше да бъде страхотен. Ако Алан се беше издал, че е чейнджлинг щеше да има драма. Шлема също е много психологичен елемент, макар, че не виждам как щяхме да я оставим да го сложи, при положение, че Disguise e 2-ро ниво магия :)

Има обаче едно но, и това но, е че особено бъдещето описано в първия пост е малко стил роман - така написан изглежда страхотно, но за да се реализира иска страхотен рейл роуд на историята и обезсмисля участието на героите ни в нея, освен като статисти.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет май 02, 2013 11:31 pm

Е това бяха моите приготвени гайдлайнс, който бях готова да бъдат разбити естествено. Единственото, което аз реално щях да се мъча да постигна на всяка цена, беше да умре Кардиган, по разбираеми причини.

Бях готова да пропуснете частта с вилите и факлите, в случай, че се бяхте пренесли в кралския лес, и там щеше да има други неща просто.

Не ме подценявай чак толкова :Р

Относно шлема, Лорд Рукен ир`Кларн (се казва политикът) нямаше да се задоволи просто с това да не изглежда страшна, а да има неговото уверение, че няма да превръща хора в статуи, случайно или не. Освен това просто ще иска да унизи делегацията, за да саботира евентуално добри преговори между държавите.
Шлем
Изображение

Отговори

Върни се в “Tides of Darkness”