Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

OOC

Eberron 3.5

Модератор: ChoChan

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

OOC

Мнение от ChoChan » ср дек 12, 2012 10:40 am

Едва ли други хора някога са били по-изненадани от вас или са очаквали как ще се развие, един иначе безобидно започващ хубав ден, когато получавате най-необичайното посещение. Вашият посетител ви предлага нещо, за което сте чакали и борили целия си живот, идва да събере дълг или услуга, която не можеше да откажете, заповядва ви – неохотно и предпазливо - с цялото правомощие, което има над вас, или просто предлага разнообразие от настъпилата напоследък скука. Какъвто и да е случаят се намирате в положение, в което не можете да пренебрегнете призива, колкото и неясен и повдигащ въпроси да е той. Със смесени чувства вариращи от триумф, боязън, гняв и въодушевление приемате документите, на които са обозначени дата, час и място във Вроат.
Тъй-като ми е много скучно, реших да се пробвам да водя форумно. Първо да предупредя, че не съм водила никога, още повече фолрумно и със сигурност ще има смях.

Най-общо:
-Засега заявили желание са Ангера и Пешо, като добре дошли са още максимално 2ма души, като би било яко(но не задължително) един да играе женски персонаж. Аз лично мога да "водя" и на един човек само.
-Система: 3,5 - няма ограничения, позволено е всичко, стига да можете да се обясните по, ако не съвсем логичен, поне зарибителен начин. Въпреки това призовавам към поне относителен комън сенс.
-Сетинг: Еберон-иш с изменения - не го помня много, но ще си припомня някои основни неща, и всичко, което ще засяга персонажите пряко
--Имненение 1 - Божествата в Еберон са скучни, така че ще ползвам пантеона, който си съчиних - ще го обясня по-детайлно по-нататък, най-общо има няколко главни и полярни и оттам нататък на редица материални и нематериални неща, напр. езера, планини, личностни качества - кураж, страх етц. етц.
--Изменение 2 - Месеците и дните от седмицата са като нашите, because fuck you, that's why.
-Ниво -

За всички - 32 point buy +точки от нива
За Амби- 34 Point buy +точки от нива

За създаването на героите ще трябва всеки да се постарае доста в две направления - системно и описателно

Системно - всеки трябва да се направи героя изключително детайлно описано. Характеристики, скилове - ако не е очевидно какво са, да са описани, фийтове - също, оръжия, магически и не предмети, магии. Ще помоля всеки да си изчисли всички атаки и демиджи нормални и +някакви бонуси към так (пауър атак, снийк атак). Защото ако не го направите вие, ще го направя аз.

И по-важното - описателно. Колкото може по-детайлни визия, история, мотивация - всичко, което ще направи персонажа белийвъбъл. Може това да се раздели на две - това, което е очевидно и публично познато за всички и неща, които трябва да знам само аз, поне в началото. Изключително важни неща и събития от живота на човека, които са го оформили физически или личностно е добре да ги знам. Например, мрази жени/мъже/елфи, страх го е от коне.
Тази част може да я съставите като биография или по точки. Ако ви е по-лесно мога да направя списък, по който трябва всеки да отговори някакви неща. Държа обаже, ако предпочитате въпросник, а не сами да си напишете историята, всеки да напише една кратка случка, в която да има някаква социална интеракция и по възможност физическа конфронтация, ако персонажът е склонен към такива неща.

*Битките ще се водят максимално опростено от мен на "закрито" и ще се описват в един общ пост. Затова и ми трябват всички атаки и т.н. вече сметнати. Също така най-общо описаниние на предпочитания боен стил/тактика на персонажите, може да има няколко варианта. Например: дали се бие снийки; дали хит енд рън-ва; дали се бие в неконтролируема ярост; дали прави капани или мами противника в неудобно за него обкръжение; дали бяга, ако счита, че е в неизгодна позиция; предава ли се и т.н.

Туй всичко естествено няма да стане за 2 часа, така че take your time. Засега ще се задоволя само и с най-обща концепция за персонаж, както и предпочитания(ако има) за тип приключение. Тъй-като не съм решила още.
За оръжия и щитове може да вземете 4 единици - като едноръчно оръжие и щит са=1, двуръчно оръжие е=2
В допълнение може да вземете още 5 айтъма, като някои, които са прекалено WTF трябва да е описано откъде ги имате.
1handed = 1
shield = 1
2handed = 2
може да взимате микс, който прави общо 4
2 2handed
4 1handed
31handed + 1shield
Спелбука е предмет, родове и пръчки с опр. брой чарджове са предмети, ако са безкрайни - са оръжия.
Приемаме, че имате всичко мундейн, което може да притрябва на човек, храни и води за най-много ден-два. Въжето не е мундейн.
Всеки може да има по 1 поушън, ако иска.

ChoChan
Кифла

Re: Герои

Мнение от ChoChan » пет дек 14, 2012 9:48 am

Okey,

Гледайки графата "Oh boy" т.е. предмети на Ангера е време да парти пуупна и да сложа някви ограничения.
За оръжия и щитове може да вземете 4 единици - като едноръчно оръжие и щит са=1, двуръчно оръжие е=2
В допълнение може да вземете още 5 айтъма, като някои, които са прекалено WTF трябва да е описано откъде ги имате.
За Пешо и Миро това е 4 вместо 5, защото единия не може да носи, другия мрази материалното. За останалите ще видим, като ви видя героите.

1handed = 1
shield = 1
2handed = 2
може да взимате микс, който прави общо 4
2 2handed
4 1handed
31handed + 1shield

etc
give me love so that I can kill...she's so unreal

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет дек 14, 2012 10:38 am

@Миро - Да, става за магиите, стига да не е прекалено оувър дъ топ. Вместо 2 предмета, може да имаш 2 услуги, но трябва да са в две различни държави. Избери си кои сега и ще видим как точно ще решим, кой ти ги дължи.

@Пешо - майна, опитвам се да видя логика в героя ти, но ми е много трудно. Манията за безсмъртие не ми се вързва с 24 Wis, но да речем, че си ги придобил, когато си заемал местата на други хора, което не знам как е било успешно с 8 Cha - статистиката за маскиране и лъжене и убеждаване.
10-11Str

@Всички - предупреждавам, че всяка статистика 8 или по-малко ще има влияние за действието, по същата логика както и статистики 16-18-20

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет дек 14, 2012 10:48 am

Спелбука е предмет, родове и пръчки с опр. брой чарджове са предмети, ако са безкрайни - са оръжия.
Consumable? Приемаме, че имате всичко мундейн, което може да притрябва на човек, храни и води за най-много ден-два. Въжето не е мундейн.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет дек 14, 2012 10:56 am

Чочи, за магиите имам предвид историйки от рода на Permanent Endure Elements, Permanent Bark Skin/Mage Armor (май не се стакват, не помня вече), Permanent Magic Fang, такива неща. Не си спомням достатъчно добре системата, но имам предвид дребни, но полезни заклинания. Предполагам, че Дани/Пепи ще решат какви точно, те ми правят героя системно все пак, но не става въпрос за Permanent Cloud Giant Transformation или Permanent Finger of Death :)

За услугите също нямам предвид някакви неща от рода на "Убий краля на Бреланд, дължиш ми го". Ще го измислим, щом имаш желание.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет дек 14, 2012 12:01 pm

Пешо, може да имаш 3 различни скрола, ако някой друг е по-кастърски персонаж, да ми се обади.
Всеки може да има по 1 поушън, ако иска.

Миро,
Може да "имаш" предмети, които ти дават абилити бонуси, броня, както и за оржие/зъби/нокти, получени под формата на blessing/boon/spell. Може да дадеш единия си слот за перманенет endure elements. За други къндишънъл такива, трябва да ги видя, преди да ъпрувна :Р

Ясно за услугите, просто да знам дали имаш нещо предвид ти, ако евентуално се случи да срещнеш някой, който ти дължи такава услуга, или да ги мисля аз.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пет дек 14, 2012 12:08 pm

@Пешо - майна, опитвам се да видя логика в героя ти, но ми е много трудно. Манията за безсмъртие не ми се вързва с 24 Wis, но да речем, че си ги придобил, когато си заемал местата на други хора, което не знам как е било успешно с 8 Cha - статистиката за маскиране и лъжене и убеждаване.
10-11Str
Класа ми е базиран на Int и Wis (т.е. трябват му, за да функционира изобщо), декс ми трябва защото не мога да нося тежки брони, а сега с 14 Con докарвам 68 живот, което за 11 ниво е малко за герой, който ползва меле оръжия. За сметка на това ще имам максимум ранкове в заблуждаване, мога винаги да взема 10 на чека (дори и в критични ситуации, щото съм чейнджлинг) + магическа помощ. Това в 3.5 му викат M.A.D., т.е. Multiple Attribute Dependant. Просто не ми стигат точките и за каризма :) Мога да си сваля примерно Уиздъма с 2, за да дигна силата и каризмата до 10 но повече от това нямам накъде да мръдна.

Ако статистики/описание не ти се връзват така мога да сменя флейвъра малко.

Иначе Амби май ще е фул кастър, моя герой е халф кастър/халф роуг, останалите са маршъл герои.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет дек 14, 2012 12:30 pm

За мен е без значение какъв системно е героят ти, стига историята да има относително връзка със статистиките ти. Просто да знаеш, че с 8 чар ще си в най-добрия случай невзрачен и не много убедителен.
Ениуей не ти разбирам героя засега, но си го довърши, пък ще видим. Може да има някакъв гранд план :)

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Re: OOC

Мнение от Ambartanen » нед дек 16, 2012 7:58 pm

Моето предложение за герой на Миро:

Shifter Ranger 1/Barbarian 5/Weretouched Master 5
Стандартни статистики
Stats:
HP: 120 Initiative: +8
AC: 17 touch: 14 flat-footed: 13
Fort: +15 Ref: +11 Will: +2
BAB/Grapple: +9/+14
Speed: 40ft
Active Spells: Greater Magic Fang (x3)

Abilities:
Str 20, Dex 18, Con 20, Int 10, Wis 10, Cha 6

Feats:
Improved Initiative (level 1)
Track (ranger bonus)
Reactive Shifting (level 3)
Shifter Savagery (level 6)
Extra Shifter Trait (Wildhunt Shifter) (weretouched bonus 1)
Shifter Multiattack (level 9)
Shifter Stealth (weretouched bonus 2)

Skills:
Handle Animal +4
Hide +19
Knowledge (Nature) +7
Listen +9
Move Silently +19
Spot +9
Survival +18

Special Abilities:
Shifting 3/day (lasts 14/16 rounds)
Razorclaw Shifter
[tip=This ability allows the shifter to detect approaching enemies, sniff out hidden foes, and track by sense of smell. A wildhunt shifter can identify familiar odors just as a human does familiar sights.

A wildhunt shifter can detect opponents within 30 feet by sense of smell. If the opponent is upwind, the range increases to 60 feet; if downwind, it drops to 15 feet. Strong scents, such as smoke or rotting garbage, can be detected at twice the ranges noted above. Overpowering scents, such as skunk musk or troglodyte stench, can be detected at triple normal range. These stronger scents block other scents, so they can sometimes be used to confuse or hamper this shifter trait.

When a wildhunt shifter detects a scent, the exact location of the source isn’t revealed—only i ts presence somewhere within range. The shifter can take a move action to note the direction of the scent. Whenever the shifter comes within 5 feet of the source, she pinpoints the source’s location.

While shifting, a wildhunt shifter who has the Track feat can follow tracks by smell, making Survival checks to find or follow a trail. The typical DC for a fresh trails 10 (regardless of the surface that holds the scent). This DC increases or decreases depending on how strong the quarry’s odor is, the number of creatures producing the odor, and the age of the trail. For each hour that the trail grows cold, the DC increases by 2. This ability otherwise follows the rules for the Track feat. Shifters tracking by scent ignore the effects of surface conditions and poor visibility.

When not shifting, a wildhunt shifter gains a +2 bonus on Survival checks due to the lingering effects of the scent ability.]Wildhunt Shifter[/tip]
Favored Enemy (???)
Track
Wild Empathy +6/+10
Fast Movement
Rage 2/day (lasts 10/11 rounds)
Uncanny Dodge
Trap Sense +1
Improved Uncanny Dodge
Weretouched I
Weretouched II (Trip)
[tip=At 4th level, a weretouched master gains an unsettling presence when he uses his shifting ability or his alternate form ability. When he attacks or charges, opponents within 30 feet who witness his attack may become shaken for 5d6 rounds.
This ability affects only opponents with fewer Hit Dice or levels than the weretouched master's character level. An opponent can resist the effect with a successful Will save (DC 10 + weretouched master's class level + his Cha modifier). An opponent who succeeds on the saving throw is immune to that weretouched master's frightful shifting for 24 hours. Frightful shifting is a mind-affecting fear effect.]Frightful Shifting[/tip]
Alternate Form
Weretouched Master III

Items:
Препаска от гризли
Огърлица от динозавърски зъби
Warbonnet от пера на хищни птици(?)
Изплатени услуги
Вълчище
Stats:
HP: 109 Initiative: +6
AC: 14 touch: 11 flat-footed: 12
Fort: +14 Ref: +9 Will: +2
BAB/Grapple: +9/+20
Speed: 60ft
Attack: bite +19 (1d8+16) and trip +12
Active Spells: Greater Magic Fang

Special Attacks:
Trip
Върколак (Shift + Rage)
Stats:
HP: 153 Initiative: +10
AC: 17 touch: 14 flat-footed: 11
Fort: +18 Ref: +13 Will: +4
BAB/Grapple: +9/+18
Speed: 40ft
Attack: Bite +21 (2d6+18) and trip +9
Full Attack: 2 claws +21 (1d8+14) and bite +19 (2d6+18) and trip +9
Active Spells: Greater Magic Fang (x3)

Special Attacks:
Trip

Special Abilities:
Scent

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср дек 19, 2012 1:23 pm

Ангера ми прати тази в скайп вчера.

http://eberronunlimited.wdfiles.com/loc ... /Wroat.jpg

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср дек 19, 2012 1:44 pm

Кръчмата е номер 4 (fuck the Sovereing Host), входът е от лявата вдлъбнатина, брегът не е чак толкова близо. Гавин пристига от десния край през моста (приблизително 8 ), кръчмата на Иш е до големия парк долу вляво. Феликс мина по улицата, която води до входа на кръчмата от посока 7.

п.с. ексхибиционисти такива.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон дек 24, 2012 4:47 pm

Пишете (ми), ако искате да правите активни чекове с някой пост, за да ги хвърлям и отразявам. Например сенс мотив, блъф етц.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт яну 08, 2013 9:13 pm

Пускайте си списък с приготвените магии "всеки ден", с пост, който отговаряте.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет яну 17, 2013 1:27 pm

Fi(r)st and Foremost University of Droam.
Випуск първи:
Ogre Barbarian 2/Arcane Swordsage 2, 31 Сила, Improved Trip/Improved Grapple, скорост 60 ft., touch attack from invisibility, can read, smells like lavender, and has possitive sense motive check...
Where is your god now!?
Последна промяна от AngerNogar на чет яну 17, 2013 1:50 pm, променено общо 1 път.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед яну 20, 2013 11:33 pm

Наг
Изображение
Дюриел
Изображение
Емерал
Изображение
Хандсъм
Изображение
Тула
Изображение

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср яну 23, 2013 11:34 pm

В еберон 3.5 има екшън точки, не в 3.5 по принцип. Всеки има 5+1/2 нивото си на ниво. Могат да се ползват за да си добавиш 1з6 към хвърляне, ако го обявиш преди хвърлянето. Аз съм взел фийт с който мога да ги ползвам за gust of wind като swift/immediate действие.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 24, 2013 9:55 am

OMG описанието на битката е факин епиик! Разцепвам се. Конан не знае какво изтърва. Мисля, обаче, да почакам малко преди да поствам пак, да видя дали Феликс или Иш ще дадат някаква команда, заповед или знак, след като видяха шефчетата. Вероятно тигрите и четиримата от свитата на посланика ще могат да се справят с останалите миниънс, докато ние чарджваме огрето, гоблина и харпията (ако го сметнете за удачно де).

Чочи, за темата Край огъня - Гавин човек или вълк е по времето на монолога на Кардиган? Писала си, че е свит на кълбо, затова предполагам вълк, но питам, за да съм сигурен.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет яну 25, 2013 12:07 pm

Ogre
Изображение

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » съб яну 26, 2013 10:10 pm

Харпия
Изображение

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 28, 2013 8:44 pm

Every chameleon is trained at the School of Broad Horizons, also known by its students as Mimic Mansion. In many ways this school is a monastery, a reclusive compound where teachers break students of old habits and force them to rely on new skills and abilities. Even after you leave, you are not free of the Mimic Mansion. Your superiors expect you to report in regularly on your activities. Sometimes they require you to undertake assignments for them, usually with no explanation. But you always obey. Really, you have no choice -- you owe everything to the school, and you know it. Besides, you never know when someone nearby might be another chameleon, watching you and reporting on your behavior.
тц тц тц

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт яну 29, 2013 1:49 pm

Хайде всички в хор:

Много сме! Силни сме!
Октарион яко се боде!
Феликс вика и прави магии
Ишил не й пука от огън и стихии!

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср яну 30, 2013 1:56 pm

Дън дън дъъъъъъъъъъън
Кардиган Кийл
Изображение

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 8:00 pm

Ишил написа:Всеки от нас си има слабости, но враговете ни откриха твоята и със сигурност ще се опитат да се възползват от нея отново.
Разбирам това като "Враговете ни откриха, че могат лесно да манипулират волята ти със заклинание", не знам по какъв друг начин може да се разбере. Не знам защо сега казваш, че Ишил не е сигурна, че е бил доминейтнат. Страх ме е да питам какво може да си мисли, което е свързано с моя слабост, от която враговете ни са се възползвали, но не е свързано с доминиране.

Чочи, травмиращо е тъй като за Гавин най-важното нещо на света е свободата. А сега за кратко попадна в най-страшния затвор - този на собственото му тяло. Направих опит да предам колко е разтърсен там в поста, за който писах, че "мелодраматизирам", но явно не се е получило. Карай.

Не искам да влизам в полемика и да развалям играта за всички. Това са си вашите герои, играйте си ги както сметнете за редно. Аз ще гледам Гавин да реагира адекватно на според мен незаслужения резентмънт, който получи изведнъж. Просто реакцията ви ме изненада много неприятно.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 8:32 pm

Ишил написа:Сега има само един избор- промяна или смърт.
Това какво означава? :( Ако Гавин не къмплайне или ако го доминейтнат пак следващия път - ще го убиете? :( How about the more humane approach like, I don't know, BANISH him after he became a liability?

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет яну 31, 2013 8:48 pm

Гавин в ролата си и поведението на полузвяр вяр трудно може да спечели симпатии и успокояване от групата, още повече че за два рундa направи Феликс и Кардиган на салата. Просто някакси не ми се връзва поне на мен Феликс да тръгне да го успокоява. Може би ако се беше извинил за нападението поне на някой щяха да са по-иначе нещата. Или да сподели ужаса от преживяното or something. Той сега се държи като дърво все едно нищо не е станало. Даже първата му реакция след като излекувахме Кардиган беше да поздрави гоблина за добрата стрелба, което макар че беше добър ход и разчупи напрежението, не е показно действие за човек в шок или разкаяние, който да има нужда да го успокояват.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет яну 31, 2013 8:56 pm

Ако трябва да сме честни с поведението към Кардиган, показа съжаление за действията си. Досега не е бил много умел в изразяването на мисли в думи, така че си го изигра ок. Ся за Феликс, не знам, може да не го харесва :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 8:59 pm

Да се извини? Да сподели? За един и същ Гавин ли говорим? :) След като Кардиган е излекувана и е добре - защо да е още в шок?

Честно казано не очаквах реакция от вас по повод доминирането му, не съм някаква примадона, която си мисли, че светът се върти около него. Но ако съм си представял реакция - определено не съм си представял да го обвинявате сякаш вината е негова. Това се опитвам да кажа.

Пак казвам - героите са си ваши, играйте ги както сметнете за добре. Просто аз лично не разбрах защо така нападнахте Гавин, все едно е имал избор.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет яну 31, 2013 9:08 pm

Еми именно защото той се държи: Кардиган оцеля - всичко е ОК, да вървим напред.

Ние се опитваме да го накараме да разбере, че не всичко е наред. Като двамата герои с много висок Уиздъм (и Уилл сейв съответно) за нас е един вид недопустимо той да бъде победен толкова лесно от заклинанието и го отдаваме на това, че се е отдал на животинската си страна и така е отслабил волята си. Ако доминейтнатия беше Алейн или Октарион пак щеше да има подобен разговор, просто Гавин е един вид по-тежък случай, особено защото е ходеща машина за убиване с 130 живот и ако случката се повтори ще ни излапа като едното нищо :)

Иначе моя герой има и hidden agenda да убеди Гавин да се очовечи малко. Затова избрах малко по-силни думи да го стресна и да го накарам да повярва, че начина му на живот е довел нещата до тук.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 9:49 pm

Аха, един вид "теб те доминейтнаха, но сам си си виновен, тъй като имаш ниска воля"? :) Ами то по тази логика ако Гавин ви излапа (в което силно се съмнявам), значи сами сте си виновни, защото имате малко хит поинтс. До къде ще стигнем, ако се нападаме с такива доводи?

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет яну 31, 2013 10:06 pm

Как от "Опитваме се да го накараме да разбере, че има проблем" стигна до "Сам си си виновен"?
- Vedalken Plotter

Отговори

Върни се в “Tides of Darkness”